Jump to content
IGNORED

BG za provincijalce


fragand

Recommended Posts

Svidja mi se:1. prosetati mihajlovom nedeljom(rade prodavnice i brejkeri, slikari...)2. prosetati kalemegdanom nedeljom3. banuti u bioskop kad mi se cefne4. preci preko bilo kog mosta pesaka5. prosetati zemunskim kejom (i voziti autice)6. prosetati kejom starog grada7. overiti bulevar revolucije8. milosevom se spustiti do mostara9. banuti na klopu u ......(nema reklame)10. svratiti u McD...............Volim Beograd.E: jedno t

Edited by fragand
Link to comment
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    9

  • расејан

    5

  • belch

    5

  • Utvara

    5

Beograd je sranje! 1. Vetrusina ubi2. Seljaka pun kurac3. Gde god da krenes, ides uzbrdo4. Bezbednije je ulicu preci na crveno nego na zeleno5. Tu sam naucio sta znaci izraz 'nadrkana prodavacica'...kucao bih jos, al' me mrziEdit: progutah a

Edited by shexpirosq
Link to comment
Beograd je sranje! 1. Vetrusina ubi2. Seljaka pun kurac3. Gde god da krenes, ides uzbrdo4. Bezbednije je ulicu preci na crveno nego na zeleno5. Tu sam naucio sta znaci izraz 'nadrkana prodavacica'...kucao bih jos, al' me mrziEdit: progutah a
Nemoj tako.Mi se naljutimo i zapalimo za BG. Nije lose. Povratak je lepsi.Ali BG ima smek, fluidni smek.
Link to comment
1. Vetrusina ubi2. Seljaka pun kurac3. Gde god da krenes, ides uzbrdo4. Bezbednije je ulicu preci na crveno nego na zeleno5. Tu sam naucio sta znaci izraz 'nadrkana prodavacica'
sve ovo se zaboravlja čim stignem na zidić koji gleda na veliko ratno ostrvo i zemun i otvorim pivo i čips :)to mi je omiljeno mesto na svetu, a mnogo sam ih obišla
Link to comment

Ja sam voleo da se jedva dovučem do mosta nekim levim vozom i polako pređem dvaesdevetog novembra pored botaničke pa do DŽorDŽa Vašingtona, pa se probijem do pravnog te se spustim na slaviju i preko karađorđevog i auto-komande uđem polako u kengurov kraj, pa gore, do vetš, a tamo, ima jedna pekara sa najboljim talijanskim sendvičem na svetu. Mmmmmhmmm. To i nadrkani kalemegdanski golubovi, koji samo zakorače u stranu kada se usudiš da baciš kamenčić na njih i pogledaju te popreko i kažu "šta je frajeru, duvaš a..." će mi zauvek ostati u sećanju.A kada sam radio na NB često sam visio oko nezavršene arene, ali to je bilo smor...doduše, jednom mi je bilo baš.... išao na razgovor za neki šugavi posao, a toplo bilo, avgust mesec, oko jedan popodne, izađem kod buvljaka siđem dole i... pogodi me tica, eeee, jebem ti i sreću i sve, odem na budžu i kupim majcu, presvučem se i krenem Gagarinovom, jel ovo 26 i nešto, nije, idem dalje, a ovo, nije...dok sam stigao do onog tržnog centra smorio sam se ali dobio sam posao...i dao otkaz dva meseca kasnije, a majca je ostala, i to baš dobra. Nigde se ne kupuje tako lako majca kao na Novom Beogradu.

Link to comment

Eto, al volimo BG,sa sve sa vrhlinama & manama.Mozda nisam klasicni prov ali volim BG.Volem okretnicu trole na kalisu (nema je),57 & Sen Trope.Seljober, bre.e: Volem da vidim kravatu i jastuce Petra Kralja

Edited by fragand
Link to comment

Vjetar nikada ne dostize snagu osrednje bure. Cak ni onaj olujni vjetar koji lomi grane™ iz beogradske hronike. Volim kada ima malo vjetra, lijep nostalgican osjecaj, kamo srece da ga ima vise. Kretanje uzbrdo? Isto kao i za buru osim nostalgije i zelje da ga ima vise, ne smeta pretjerano.Prvi dodir sa belim gradom je bila zeljeznicka stanica. Krajem osadesetih je bila isto ruglo kao i danas. Sa njom, ruku pod ruku je isao i Zeleni venac. Okolis Marakane je bio tesko razocaranje. Ali je unutra cio svijet bio moj. Dovoljno je bilo da se rasire ruke, zaurla nesto u gomili i vidi par igraca. Ostalo mi i nije bilo bitno za pocetak.Buka! U svako doba dana i na svakom mjestu. Kakafonija sirena, kocnica, motora, muzike iz kafica, auta.... Kao muzika u filmu, vremenom je gotovo i prestanes primjecivati. Tu je a i nije tu.Snijeg!!!! Kao klinci smo tugaljivo gledali u slepere koji su zimi iz Bosne isli za gradove na obali a na sebi su imali desetak centimetara snijega koji je pao uz put. Pravili smo grudve od takvog snijega i cuvali ih par sati, pa gadjali djevojcicu koja nam se svdjala. Romantika  :wub:   U Beogradu snijega ima svake godine i svaki put iznenadi putare i sve stane. I ove ce. I samo je prvog dana bijel. Koliko god se ja mrstio i gundjao svake godine mi je drago kad padne snijeg.Sremska ulica. Maleni sokak izmedju Zelenog venca i Terazija (ili je to vec Knez Mihajlova?),  izmedju dvije krajnosti ovoga grada. Igrom sudbine moja prva (fiktivna) beogradska adresa na bijelom kartonu sa znakom crvenog krsta. Fensi setalista i prljave pijace, mijesta gdje sirotinja ceka prljave autobuse za prljava prigradska naselja.Rupcine, Kaludjerica, Umka.... Mjesta koja i jesu i nisu Beograd. I ljudi koji citav zivot zive u privremenim smjestajima. Nekada mi je to bilo neshvatljivo. Bilo.Knjizare!!!! Bilo ih je mnogo i ispred svake je bilo ljudi. Nekada smo piljili u izloge sa knjigama kao sto danas zene pilje i uzdisu u izloge sa cipelama. U skladu sa tim danas je sve vise izloga sa cipelama na mjestima nekadasnjih knjizara  :(

Edited by nautilus
Link to comment

ja ga volim zbog divnih ljudi i divnih uspomena, a ne zbog ljubaznosti prodavačica ili izrovarenosti ulica :)prosto obožavam onaj uspon na pančevački most, pa kada se pojavi iza krivine, preko vode, veliki i lep.. prosto znam da nešto lepo sledi.kad sam bila mala taj odlazak u bg obavezno je značio neku avanturu i dobar provod, i i dalje se tako osećam svaki put kad tamo idem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...