Jump to content
IGNORED

Sweden


Tolaa

Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tolaa

    33

  • Mil@n

    16

  • I*m with the pilots

    15

  • Kampokei

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne znam, ja sa sam bio zaslepljen lepotom dotičnih. Daleko od toga da nam manjka ovde lepih žena (ima ih i previše :D), ali fakat postoji nešto specifično u ovima na severu što je mojim očima svakako prijalo. :)
To je taj seksepil jake socijalne drzave :) Salu na stranu, i ja se pitam isto. Simetricna lica su mi bila bas jak utisak, toliko da sam na odlasku na FB napisao "hvala za svu simetriju". Meni je kod Stokholma glavna stvar voda. Mnogo mi jaci utisak ostavljaju Malaren i Baltik u Stokholmu, negoli kanali po Amsterdamu. Ove fotke i vasi utisci me podsetise na ono sto rekoh na pocetku topica: ovo jeste jedan od potcenjenijih gradova u Evropi.
Link to comment
Ja volim da se slikam, pa sam na slikama uglavnom ja :D ili ljudi koji putuju sa mnom, pa ako grad sam i udje na
Ja ne volim da se slikam i kod mene je obrnuta situacija, uglavnom se nađem na svakoj 100oj, barem na mom aparatu sa kojim drugi uglavnom i ne znaju da slikaju, pa i to malo opaljenih ispadne loše uglavnom. Elem, evo par komada. Sa mora, pošto sam ja tamo pristizao brodom u više navrata, jer to bejaše neko krstarenje u pitanju. P6100349.JPGUhvatišmo neku smenu straže, šta li. Ne znam da li se dešava redovno ili je u pitanju povremena "atrakcija", orkestar prati sve itd:P6100375.JPGCentar Gamla Stana tj Startog grada:P6100388.JPGEvo i grada i građanki u istom :)P6100401.JPGJedan od najfensijijih™ delova grada gde stanove imaju samo oni sa 7 cifara na računu, između ostalih, dosta zvezda iz Šou Biza :DP6100424.JPGEvo jedna iz Vase, kačim nju jer najbolje pokazuje veličinu broda. Inače, muzej je napravljen tako što je brod izvučen iz vode, dovučen na ostrvo, a muzej napravljen oko njega. Obavezno uhvati neku turu, tj vodiča, free je, a super je zanimljiva priča oko broda. P6100436.JPG Edited by Glas RazumaN
Link to comment
barem na mom aparatu sa kojim drugi uglavnom i ne znaju da slikaju, pa i to malo opaljenih ispadne loše uglavnom.
Ja se zato trudim da pitam nekog ko ima dSLR, a ako je neka od naprednijih serija Canon-a, jos bolje :D
Link to comment

Drugi dan, rano izjutra. Bila nedelja, a grad poprilično prljav na čuđenje svih nas, valjda od izlaska.P6120635.JPGOvo je town hall iz bliza, tj iznutra. Obavezno idi tamo, mnogo je lepši doživljaj nego onaj sa 4. slike od gore.P6120663.JPGMalo kanali, ovo, ono.P6120669.JPGI Skansen park na kraju... Fenomenalno mesto gde možeš da upoznaš istoriju i razvoj Švedske do dan danas. Kuće su rasklapane iz raznih period prošlosti, i sklapane ponovo tu, autentične su i prikazuju način gradnje i života kroz istoriju. Ovo je naravno kap u moru zanimljivosti. P6120690.JPGIpak još 1 motiv iz Skansena za rastanak. :)P6120705.JPG

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 months later...
Skansen Park :Hail:Vasa Museum :Hail: Najlepše žene na svetu :Hail:I još mnogo toga, rajski grad, ja bio u junu na 25c, sve izgledalo kao mesto u kome želim da crknem. :D
sve isto mislim, osim vasa muzeja... koliko sam skontala, šveđani nemaju neke muzeje. ja sam bila u oktobru 2011, uđem u nacionalni muzej i vidim - izložba ruskih slikara... :blink: to je bila jedina postavka. što se tiče vasa muzeja, to je jedan opasan maminovac. priča o brodu za koji sam ja tripovala da je prepičio pola sveta, vršio invazije na okolne narodčiće i sve tako nešto herojsko i vikinško svodi se na priču o jednom zlatnim kičerica ukrasima prenatovarenom brodu koji je plovio nekih 20 minuta i potonuo...tura uz vodiča traje 15-ak minuta, uz sve digresije i humor. taj brod jednostavno nema priču. slobodno zaobiđite vasa muzej.
Link to comment
  • 1 year later...
  • 10 months later...

Januar 2013. je bio dosta neprijatan, a ove godine ko najnormalnij zima u Srbiji (pogotovo kraj januara, kada dan nije toliko kratak). Nije sa Skandinavijom toliki problem neki debeli minus, nego duzina zime i mrak. A u principu, hladan dan u Beogradu i Stokholmu, nije neka velika razlika. Mislim da je najmanja razlika u prosecnoj temperaturi izmedju Sthlm i Bgd upravo u zimskim mesecima.

Link to comment

Dužina zime me ne bi tangirala jer bih ostao kratko (ako bih otišao), tako da ostaje ovaj problem sa temperaturom i kratkom obdanicom.

 

Kako to izgleda, konkretno? Izađe sunce u 12 a zađe u podne? Nije baš tako, naravno, ali koliko može da bude smetnja ako se ide na nedelju dana?

 

Samo da uđe u zapisnik da severnije od Varšave nisam išao, tako da bi mi bilo zanimljivo da osetim i tu vrstu promene. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Ako je sunce, a zna da bude suncano u januaru, onda se razdani oko pola 9, a mrak je u 15h (pocetkom januara). Krajem januara je duzina dana manje vise kao krajem decembra u Srbiji. A temperatura, tesko je reci stvarno. Prosle zime se vrtela oko nule, ali prethodne bilo hladnije i bilo vise snega. Ali nije vlazno i retko je vetrovito, tako da slojevita odeca pomaze. Ukratko, nije strasno, jedino ne znam da li grad u svojoj zimskoj varijanta ima materijala za celonedeljnu posetu.

Link to comment

Пази, кад сам ја био, баш је било вјетровито, ипак је то град на води. И управо је због вјетра било изразито ледено.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...