Jump to content
IGNORED

Sweden


Tolaa

Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tolaa

    33

  • Mil@n

    16

  • I*m with the pilots

    15

  • Kampokei

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

idem wizzairom do malmea al bih pravo sa aerodroma za kopenhagen. za sad nadjoh ovaj neki bus http://www.neptunbus.dk/ , jel isao neko sa njima?

Koristio sam ja, Poljaci neki voze to.

U povratku malo neorganizovano, prvo nas smestili u kombi, pa su valjda skapirali da treba jos nekoliko ljudi da dodje i da ne mozemo da stanemo svi, pa su nam organizovali bus koji smo cekali pola sata.

 

Cena za nas dvoje je bila skuplja od avio karte, oko 60ak eura cini mi se.

Link to comment

Koristio sam ja, Poljaci neki voze to.

U povratku malo neorganizovano, prvo nas smestili u kombi, pa su valjda skapirali da treba jos nekoliko ljudi da dodje i da ne mozemo da stanemo svi, pa su nam organizovali bus koji smo cekali pola sata.

 

Cena za nas dvoje je bila skuplja od avio karte, oko 60ak eura cini mi se.

 

na sajtu kaze oko 13 evra za jednu osobu u jednom smeru

Link to comment

Pa da. I kad sve saberes izadje te duplo jeftinije nego direktno za kopenhagen preko air srbije...

 

 

inace, ostajem samo par dana pa bih da ujurim neki smestaj tamo gde je najzabavnije. kolko vidim, to je ovaj Vesterbro (na karti Kobenhavn K i V) ili Norrebro (na karti Kobenhavn N). E sad, pitanje za poznavaoce, dal je prva opcija previse hipsterska il je druga previse smor?

Edited by Bright Billy
Link to comment
  • 1 year later...

Trazeci neki smestaj u Stokholmu za decembar nabodem ne znam koliko airbnb-stanova na kojima dominiraju utisci prethodnih gostiju da su prljavi i neocisceni. Cena im je inace bas sitnica, oko 100 evra dan.

 

Koliko daleko od centra je zdravo ici sa potragom smestaja? Sem ako nismo bas u centru zbivanja, onda nam neki gradski prevoz ne gine, a tu je, po pitanju cene, koliko vidim na sajtu prevoznika, svejedno da li covek ide 2 ili 10 stanica jer karta vazi 75 minuta (ponovo je cena prava sitnica, ali sta drugo ocekivati :D ). A sam centar je sada naravno nezdravo skup (booking.com, airbnb)

Link to comment

Trazeci neki smestaj u Stokholmu za decembar nabodem ne znam koliko airbnb-stanova na kojima dominiraju utisci prethodnih gostiju da su prljavi i neocisceni. Cena im je inace bas sitnica, oko 100 evra dan.

 

Koliko daleko od centra je zdravo ici sa potragom smestaja? Sem ako nismo bas u centru zbivanja, onda nam neki gradski prevoz ne gine, a tu je, po pitanju cene, koliko vidim na sajtu prevoznika, svejedno da li covek ide 2 ili 10 stanica jer karta vazi 75 minuta (ponovo je cena prava sitnica, ali sta drugo ocekivati :D ). A sam centar je sada naravno nezdravo skup (booking.com, airbnb)

 

U zavisnosti koliko ostajes, uzimas kartu za 24 h, 72 h ili 7 dana, nikako pojedinacne posto se ne isplate. 

 

Metro funkcionise sasvim dobro uvek, tako da bilo gde na linijama metroa je OK. Mozes slobodno da pitas ovde ili na pm za neki deo grada da li je preporucljiv (mada je prakticno samo Rinkeby za izbegavanje).

 

Sto se tice airbnb-a, ovde se to ne isplati za prosecne stanove. Svaki stan koji ista vredi moze da se izdaje podstanarima na duzi period za prilicno velike pare, jer je potraznja ogromna, a ponuda skoro nepostojeca (ljudi koji postave oglas u prvih 10 minuta dobiju na stotine prijava zainteresovanih...), tako da velikim delom zbog toga nikog nije briga za airbnb stanove, osim za one koji su bas sjajni i kojima moze da se zacepi cena.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...