Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

On 17. 6. 2023. at 12:35, Mil@n said:

Imam BEKO fridž sa displejom. Na njemu obično piše temperatura u donjem i gornjem delu, ali je od skora počeo da dodatnio blinka sa nekom greškom na kojoj piše "-1 c". Fridž najnormalnije radi. Ima li neko pojma? Pročitao ceo troubleshot sa uputstva, mrka kapa. Gledao i on line, sad ću još malo da probam.

 

Posle mnoštva peripetija™, ispostavilo da je riakvela kompresor/motor koji je puštao mnogo prljavštine, opiljaka i sl koji su krčili cevi.

 

Laganih 14 somića... 

 

Ubuduće vraćam se na gorenje, on riknjava u garanciji. :cool:

  • Tužno 1
Link to comment

Nov Gorenje no frost zamrzivač jako loše radi ovih dana.

Pojačan na najjače ne zamrzne dobro, evo malopre uzeh sladoled skoro skroz rastopljen.

Jeste toplo u prostoriji gde stoji ovih dana, ali neki stari krš sandučar je stajao tu godinama ranije i nikad nije bilo ovakvih problema.

Vredi li da zovem servis?

Osećam odmah da će reći kako je pretoplo, kako nije izmaknut i nešto slično… 

Link to comment

Meni to ne zvuci normalno Mraki. Ja imam Beko star 15 godina, drzim ga u kujni sa otvorenim prozorom na ovih +40 i ledi kao car. Zna cak da mi se uhvate promrzline po povrcu ako odvrnem jace frizider a povrce ode do zida frizidera. 

 

Teraj ti to na servis ako imas i dalje ugovor.

  • +1 1
Link to comment

A mesec dana nema kako je kupljen i radio je ok, kako može odmah da nestane freona?

Kakva su tu moja prava i šanse tu ako hoću novac nazad pa da kupim drugi model, a ne popravku?

Edited by mraki
Link to comment
On 2. 7. 2023. at 14:05, cartman said:

Da li neko ima iskustva sa parnim rernama?

Pošto je došlo vreme da se uzme nega ugradna rerna razmišljam da uzmem neku polovnu parnu Miele sa oglasa

 

E sad ono što mene interesuje je da li parna rerna radi i kao klasična sa grejačima ili bih morao da tražim neku kombinovanu varijantu ?

Ono, lepo je i zdravo kuvanje na pari ali ja bih i da neku picu i gibanicu da pojedem u životu.

 

kupio sam ja miele iz uvoza™ iz švajcarske, za male nofce. Perfektno očuvana, ali stari model. Moja je samo parna, postoje i kombinovane, što je bolje i skuplje, zavisi koliko imaš prostora. 

Sad.. ovo nije za svakoga. Ja imam hroničan nedostatak vremena i odgovara mi što mogu da naštelujem da me ujutru u željeno vreme sačeka kuvano jaje/ovsena kaša, kod barenja povrća/ribe/nekih mesa eliminiše drkanje sa šerpama, bolji modeli koji imaju podešavanje do 1 stepen celzijusa mogu da se koriste i za sous vide kuvanje... neke stvari tipa cheese cake, testa, spremanja jogurta je mnogo bolje uraditi u parnoj rerni.. Više je za neke advanced stvari u kuvanju, tipa može da se napravi infuzija ulja, temperira čokolada, prave sosevi tipa holandez bez maltretiranja, spremanje pirinča i ostalih leguminoza je prosto, može da se pravi sok od voća.. u principu, zamenjuje rice cooker, bain marie, šerpu za kuvanje na pari itd.

 

Summa summarum, može se bez nje apsolutno, ali olakšava i ubrzava neke stvari. Novu je suludo kupovati jer su preskupe. Ako imaš para, kupi kombinovanu i da može da se reguliše temperatura do 1 stepen, ja sam nažalost nisam imao. I ako kupiš, pošalji mi pm da ti pošaljem knjigu za kuvanje :) I da, spremi se da na svakih 10 upotreba radiš descale. Ja upotrebljavam limunsku kiselinu, miele prodaje neke skupe preparate.

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, mraki said:

A mesec dana nema kako je kupljen i radio je ok, kako može odmah da nestane freona?

Kakva su tu moja prava i šanse tu ako hoću novac nazad pa da kupim drugi model, a ne popravku?

Ako si sacuvao racun samo ih nazovi i trazi da ga poprave ili zamene :) 

Link to comment
45 minutes ago, mraki said:

A mesec dana nema kako je kupljen i radio je ok, kako može odmah da nestane freona?

Kakva su tu moja prava i šanse tu ako hoću novac nazad pa da kupim drugi model, a ne popravku?

 

Može jedino ako su oštećene cevi i negde pušta što teško da je slučaj. Može da se zaglupi neki senzor ili elektronika. Možda ne dihtuje negde dobro ili ima prolaz topao vazduh.

 

Imaš 14000 razloga da mi veruješ...

 

U svakom slučaju imaš puno pravo da zoveš servis jer uređaj ne radi kako treba, tako da ne brigaj. Rešiće ti problem jer si u garantnom roku.

  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, Kelt said:

 

kupio sam ja miele iz uvoza™ iz švajcarske, za male nofce. Perfektno očuvana, ali stari model. Moja je samo parna, postoje i kombinovane, što je bolje i skuplje, zavisi koliko imaš prostora. 

Sad.. ovo nije za svakoga. Ja imam hroničan nedostatak vremena i odgovara mi što mogu da naštelujem da me ujutru u željeno vreme sačeka kuvano jaje/ovsena kaša, kod barenja povrća/ribe/nekih mesa eliminiše drkanje sa šerpama, bolji modeli koji imaju podešavanje do 1 stepen celzijusa mogu da se koriste i za sous vide kuvanje... neke stvari tipa cheese cake, testa, spremanja jogurta je mnogo bolje uraditi u parnoj rerni.. Više je za neke advanced stvari u kuvanju, tipa može da se napravi infuzija ulja, temperira čokolada, prave sosevi tipa holandez bez maltretiranja, spremanje pirinča i ostalih leguminoza je prosto, može da se pravi sok od voća.. u principu, zamenjuje rice cooker, bain marie, šerpu za kuvanje na pari itd.

 

Summa summarum, može se bez nje apsolutno, ali olakšava i ubrzava neke stvari. Novu je suludo kupovati jer su preskupe. Ako imaš para, kupi kombinovanu i da može da se reguliše temperatura do 1 stepen, ja sam nažalost nisam imao. I ako kupiš, pošalji mi pm da ti pošaljem knjigu za kuvanje :) I da, spremi se da na svakih 10 upotreba radiš descale. Ja upotrebljavam limunsku kiselinu, miele prodaje neke skupe preparate.

Hvala puno na deljenju iskustva. Meni je isto bila ideja da uzmem neku "uvoznu" ali mi se cini da ce ipak pasti neka klasična varijanta ili kombinovana ako naleti za male novce 

Link to comment
49 minutes ago, Mil@n said:

 

Može jedino ako su oštećene cevi i negde pušta što teško da je slučaj. Može da se zaglupi neki senzor ili elektronika. Možda ne dihtuje negde dobro ili ima prolaz topao vazduh.

 

Imaš 14000 razloga da mi veruješ...

 

U svakom slučaju imaš puno pravo da zoveš servis jer uređaj ne radi kako treba, tako da ne brigaj. Rešiće ti problem jer si u garantnom roku.

Evo sad sam pregledao detaljnije. U istoj fioci dve različite stvari. Jedna skroz zaledjena i tvrda kao kamen, druga poluotopljena, bukvalno ne kapiram šta se dešava.

Upalio stari zamrzivač i prebacio nešto tamo pa ćemo da vidimo ujutro kakva je situacija.

 

Edit: Kako se uopšte ostvaruje garancija i zove servis, jel to ide preko prodavca? :unsure:

Edited by mraki
Link to comment

Ako ti nesto znaci, a ne znaci sigurno :), nas indesit isto tako zabagovao nov, nakon par dana koriscenja - bas to, pojedini dijelovi led, ostalo nista - i dok sam se ja skontao da treba majstor, koji, kad, ovaj naprasno proradio sasvim normalno i vise se nije desavalo.

Link to comment
9 hours ago, mraki said:

Edit: Kako se uopšte ostvaruje garancija i zove servis, jel to ide preko prodavca? :unsure:


prvo uradi ono čega se svaki pošten srbin suzdržava, pročitaj uputstvo pa onda pozovi prodavca za dalje

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...