Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

27 minutes ago, Tpojka said:

Ne znam kol'ko su kapsule, al' kafa mi je bila iznenadjujuća. Čini mi se bolja od pola kafana, plus uopšte nije neukusna.

Illy kapsule su najskuplje ali je njihova kafa najbolja (barem meni). Pricam o nespresso masinama.

Link to comment
24 minutes ago, borris_ said:

Illy kapsule su najskuplje ali je njihova kafa najbolja (barem meni). Pricam o nespresso masinama.

 

Ne znam uopšte koji je red veličine: ~¢20, ~¢50?

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

Rekao bih minimum 0,1€ po kapsuli skuplji od drugih najskupljih.

 

Sad sam naš'o, ove sam pio. Cijena je tu negdje k'o u kafiću il' malo do toga.

Link to comment
4 hours ago, Valkyrie said:

spacer.png

Stim djecu tucem.

 

Slazem se sa @borris_om. Illy ima najbolju kafu i kapsule. Hvala za predologe. Gledam nesto sto ima i mlin ili mozda pa pazarim pro mlin uz espr3so masinu. 

Link to comment
6 hours ago, borris_ said:

Kakav aparat Krampa trazi?

 

Ovaj Smeg sve radi sam. Samo ga treba oprati (kao i sve aparate) a sistem pranja je jednostavan. 

Ali jeste skup, 600€-700€.

Ovaj iznad je drugaciji aparat, sigurno odlican i jeftiniji ali ne radi kao Smeg. Sada vidjeh on radi sa kapsulama.

 

 

 

Espreso makina sa mlinom eksternim ili internim. Vidim, da je sweet point za dobar espreso, pritisak 7-9 bara. Vecina masina je od 15 bara ali neke imaju i 20. Da li neko zna jeli bolje uzeti ovu od 20?

Link to comment

samo da ima krupno mlejenjetm

 

gaggia je mamara, a jel gledaš u dk ili ovde u srbiji? ovde na nbgd u džona kenedija ima radnja i servis koji prodaju polovne uređaje za relativno male pare

  • +1 1
Link to comment

Ne zaboravi da su te masine velike i da ti treba prostora u kuhinji. I uzmi nesto sto se lako pere i sto je pouzdano (Delonghi, Jura etc). Ova Smeg ima sve sto trazis (mlin, 19 bar), nije ogromna. Ja je nemam (bras je kupio) tako da ti ne mogu nesto reci iz iskustva. Kad se pokvari ova sa kapsulama, vjerovatno ce se pazariti ta Smeg.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

samo da ima krupno mlejenjetm

 

gaggia je mamara, a jel gledaš u dk ili ovde u srbiji? ovde na nbgd u džona kenedija ima radnja i servis koji prodaju polovne uređaje za relativno male pare

zasto u krupno?

 

u dk ili eu. bas sam mao gledao sada polovne i cene su super niske. danci slabo piju espreso, uglavnom galone kao ameri - filterushe userushe.

nasao ovu gaggia:

 

Spoiler

gaggia-classic-evo-pro-lobster-red-espre

 

dizajn mi je super. malo izgleda kao nesto iz 80tih. sa ovim velikim klik klak prekidacima :D

 

 

3 hours ago, borris_ said:

Ne zaboravi da su te masine velike i da ti treba prostora u kuhinji. I uzmi nesto sto se lako pere i sto je pouzdano (Delonghi, Jura etc). Ova Smeg ima sve sto trazis (mlin, 19 bar), nije ogromna. Ja je nemam (bras je kupio) tako da ti ne mogu nesto reci iz iskustva. Kad se pokvari ova sa kapsulama, vjerovatno ce se pazariti ta Smeg.

da da hvala. gledao sam delonghi mada mi se ova smeg sto si postavio veoma dopada. 

Link to comment
3 minutes ago, Krampa said:

zasto u krupno?

 

u dk ili eu. bas sam mao gledao sada polovne i cene su super niske. danci slabo piju espreso, uglavnom galone kao ameri - filterushe userushe.

nasao ovu gaggia:

 

  Hide contents

gaggia-classic-evo-pro-lobster-red-espre

 

dizajn mi je super. malo izgleda kao nesto iz 80tih. sa ovim velikim klik klak prekidacima :D

 

 

da da hvala. gledao sam delonghi mada mi se ova smeg sto si postavio veoma dopada. 

@nisam jatroši tu Gaggiu, pa nek ti baci utiske.

drugi ortak je preporučuje pre svih.

 

  • +1 1
Link to comment

ova smeg sto je @borris_ preporucio je dobro seksi. super je sto je sve na dugme i ima mlin u sebi.

 

 

 

na drugu stranu ova gaggia je izgleda zverka. jedino sto cu onda morati nabaviti neki dobar mlin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Wub 1
Link to comment

za espreso se rabi krupnije mlevena kafa nego za kuvanu kakva se na balkanu rabi

 

zato je bito da mlin ima bar neki potenciometar kojim regulišeš granulaciju

 

 

e

ako već gledaš gaggiu nađi neku sa mlinom

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

za espreso se rabi krupnije mlevena kafa nego za kuvanu kakva se na balkanu rabi

 

zato je bito da mlin ima bar neki potenciometar kojim regulišeš granulaciju

 

 

e

ako već gledaš gaggiu nađi neku sa mlinom

ah na to si mislio. ok, da da naravno, nesto sto se moze regulisati.

 

nasao kompletic

 

Spoiler

gaggia-classic-evo-pro-lobster-red-inkl-

 

ima zena da me posalje u park sve sa psom da spavam u kratonskoj kuhinji

Edited by Krampa
  • Wub 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...