Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

ako imate tečni sapun koji ide u dozator koji izbacuje penu, proverite koliko je viskozan

 

bilo koji drugi tečni sapun koji podesite da ima viskozitet kao uzorak koji imate bi morao da radi

 

to obično znači da sunete malo vode u tečni sapun i promešate (blago, bez stvaranja pene)

 

koliko vode, to morate sami da odredite

 

praviće penu iako preterate sa vodom, ali je negativno ako previše smanjite udeo aktivne materije, dozatori koji izbacuju penu izbacuju manju količinu sapuna nego obični dozatori tečnog sapuna, pa možda neće da pere dovoljno dobro

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...

juče sam ušao iz dosade u gigatron, pogledao odjel sa usisivačima i izašao poluđen

 

ajde da rumbe koštaju 60k, ali jebeni štapni i slični

 

o čemu se radi

 

poslednji usisivač neke ne baš no name firme, mislim bosch, sam platio tipa 6-7k

 

sad izgleda da ta klasa cene više ne postoji

 

štapni počinju od 15k pa idu u beskonačno

 

šta se dobija tim štapnim što moj bosch od pre 20 godina nije mogao

 

šta kupim što će trajati koju godinu sa 2-3 usisavanja mesečno

 

nemam uslove za rumbu a ni ne bi platio 500e za ovako glupu spravu

Link to comment

taj rang od 6-7 hiljada je sada 11-12 hiljada 

 

mi imamo ovaj

https://www.tehnomedia.rs/kucni-aparati/usisivac/bosch-bgls2rd1.html#data

 

i nista mu ne fali...mali i lagan,za cas ga izvucem,omlatim po podu...nema pranja filtera,nema vode..varacamo se korenima,kesa je zakon!!

 

imali smo neki ogromni kercher sa vodom i uvek me je mrzelo da ga vadim i podesavam...sa ovim malim,ako nista drugo,cesce usisavam jer je lak za hendlovanje..

  • Hvala 1
Link to comment

Boš štapni iz sedme generacije, plaćen oko 35-ak soma na nekom popustu pre godinu i kusur dana, sa svim dodacima, usisava jače nego Pavle Bihali, vrhunska kupovina.

 

Plus što koristi one univerzalne Bošove baterije, pa možeš da imaš i rezervnu. Ako se stavi na maksimalnu snagu, ako je prikačen štap sa motornom glavom, baterija traje 10ak minuta. Ako se normalno usisava, uz povremeno prebacivanje na najjače da bi se npr tepisi bolje usisali ako imate kućne ljubimce, može da se usisa ceo stan na jedno punjenje baterije.

 

Autonomija je takva da može i da se usisa ceo auto posle letovanja, da sve vreme usisava na najjače. Prejednostavan za korišćenje, da ne pričam koliko puta ti zatreba da usisaš nešto sitno što se prosulo i ne moraš da vadiš celu skalameriju da bi to rešio.

 

Posle ovoga jedino možemo da pređemo na neki besni Dajson, do tada ovo kida.

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Eleniko said:

juče sam ušao iz dosade u gigatron, pogledao odjel sa usisivačima i izašao poluđen

 

ajde da rumbe koštaju 60k, ali jebeni štapni i slični

 

o čemu se radi

 

poslednji usisivač neke ne baš no name firme, mislim bosch, sam platio tipa 6-7k

 

sad izgleda da ta klasa cene više ne postoji

 

štapni počinju od 15k pa idu u beskonačno

 

šta se dobija tim štapnim što moj bosch od pre 20 godina nije mogao

 

šta kupim što će trajati koju godinu sa 2-3 usisavanja mesečno

 

nemam uslove za rumbu a ni ne bi platio 500e za ovako glupu spravu

 

https://www.tehnomedia.rs/kucni-aparati/usisivac/samsung-vcc-4320.html#data

Link to comment
4 hours ago, copkillah said:

 

uzeo na preporuku gorenje, štapni ali najjeftiniji u klasi(koji može da se preklopi) jako dobro vuče, dvadeset min mu traje baterija, više nego dovoljno za 50m2 plus također može da se transformiše u ručni

 

lagana je upotreba. nema vukljanja creva, onih cevuljaga, papučica. neverovatno kako ubrzava i olakšava ceo proces. oko ng bio 120€, moj cilj je da izugura 3 godine, a posle može da rikne a da mi ne bude žao

 

samo ne znam dal se proizvođač slaže samnom

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

uzeo na preporuku gorenje, štapni ali najjeftiniji u klasi(koji može da se preklopi) jako dobro vuče, dvadeset min mu traje baterija, više nego dovoljno za 50m2 plus također može da se transformiše u ručni

 

lagana je upotreba. nema vukljanja creva, onih cevuljaga, papučica. neverovatno kako ubrzava i olakšava ceo proces. oko ng bio 120€, moj cilj je da izugura 3 godine, a posle može da rikne a da mi ne bude žao

 

samo ne znam dal se proizvođač slaže samnom

 

E baš to, usisavanje više nije smaranje, a to što funkcionipe i kao ručni je nemerljivo.

 

Najbolji test je bio kada sam usisao jedan tepih detaljno Samsungovim usisivačem iz cenovnog ranga i klase koju je @Braća Strugacki gore okačio, pa sam onda prošao ponovo sve Bošom i nadrealno je šta je još uspeo da izvuče, kao da nisam usisavao ništa pre toga.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ako se dobro sećam, jel se ovde pričalo malo detaljnije u jednom momentu oko onih kućnih "pekaća hleba"? Retko jedem kući, ali mi je muka od tost hleba i skontao sam da mi uništava svojim /ne/ukusom ukus ostale hrane a i kontam da su đubre za stomak i želudac.

Neko mi reče da se u te hlebopekače ubace sastojci, i voila, izađe svež hleb. U suštini to bi me spasilo i omogućilo da se malo bolje hranim, a i obožavam svež hleb. 

 

Da uzmem neki ili ne? Vidim da su oko sto evrića, malo manje i mnogo više. 

 

Ukratko, dajte pros i cons. Nije mi problem pranje koječega. 

Link to comment
17 hours ago, Mil@n said:

Ako se dobro sećam, jel se ovde pričalo malo detaljnije u jednom momentu oko onih kućnih "pekaća hleba"? Retko jedem kući, ali mi je muka od tost hleba i skontao sam da mi uništava svojim /ne/ukusom ukus ostale hrane a i kontam da su đubre za stomak i želudac.

Neko mi reče da se u te hlebopekače ubace sastojci, i voila, izađe svež hleb. U suštini to bi me spasilo i omogućilo da se malo bolje hranim, a i obožavam svež hleb. 

 

Da uzmem neki ili ne? Vidim da su oko sto evrića, malo manje i mnogo više. 

 

Ukratko, dajte pros i cons. Nije mi problem pranje koječega. 

Žena je dobila na poklon neki Gorenje, vjerujem da nije u rangu najskupljih. Hljeb napravi za pola sata, bude zaista ukusan, mnogo bolje nego smeće iz pekare/marketa. Najveći nedostatak problem čišćenje (poklopac in general), tako da ti je moj savjet gledaj aparat koji ti je nalakše očistiti. Svi će ti raditi posao, samo je potrebno malo vremena da se usavršiš.

  • Hvala 1
Link to comment

ja jesam rashodovao jednu pekaricu od upotrebe, bukvalno se izraubovala osovina sa propelerom, ali nisam bio nešto oduševljen hlebom.

Ok je za set it & forget it, kada uveče ubaciš sastojke a ujutru te probudi miris hleba.

ili za testo za picu, kad me mrzelo da mesim.

 

ono što mi se nije dopadalo je što mi je vekna u većini slučaja bila konkavna tj udubljena. Kao da je testo prestasalo a onda palo i tako se ispeklo.

vekna je inače u obliku kvadra (skoro pa kocke), tj. dosta sredine.

 

umem i sam da umesim i ispečem hleb bolje od pekarice.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Može predlog za neki nespresso aparat za kafu? Hoće bilo koji od onih uređaja od 100 eura da završi posao, ili se vredi isprsiti za nešto kvalitetnije? Hvala!

 

Link to comment

koliko moze najduze da bude udaljena perilica za sudje od izvora vode? jel to uopste bitno?

ne mogu da je stavim u sadasnju kuhinju pored sudopere vec tamo na kraj ( metar i po)

i jos nesto, menjam frizider posle x godina.

i ima nrki no frost frizideri. i sad mi predlazu na arbajtu da kupim takav neki. a meni se u principu ne daje neka kinta za frizider pa bio on no frost ali kazem, ajde kupicu no frost i da bude jebeno visi od mene.

jel vredi dati za to no frost vise kinte?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...