Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

8 hours ago, gospa buba said:

moram da priznam da ne verujem trecem redu za escajg, garantovano mora lepo da se slozi :hihi:

mora! ako se samo pobacaju, u kašikama koje budu okrenute na gore zadrži se voda ili štroka pa se još sasuši i zapeče

Link to comment
9 hours ago, Eleniko said:

 

ne postoji mašina koja ne može da se ishakuje. sećaš se kako smo nekad koristili vodokotlić sa potapanje sušenog bakalara.

ja se izvinjavam mi nismo!!! :lolol:

 

@zivanshi. pa bljakic, realno :hihi:

Edited by gospa buba
Link to comment
2 hours ago, slepa živana said:

mora! ako se samo pobacaju, u kašikama koje budu okrenute na gore zadrži se voda ili štroka pa se još sasuši i zapeče

 

o pa onda mašina može da se koristi u terapeutske svrhe, čim prošištiš od stresa uzmeš da slažeš kašike na gore

  • +1 1
Link to comment

Ima, ima. Vredi para :)

Roborock (Xiaomi) bi trebalo da je (i dalje) sigurno dobra kupovina. Nisam u toku sa aktuelnim modelima, mi imamo s5 (s50?) već godinama, vidim sad na kp da ima s7. Cena ~500e. Moguće da ima i drugih dobrih opcija, al treba pažljivo birati (jeftiniji modeli obično imaju rudimentarnu navigaciju, manje senzora ili lošije senzore, nemaju dovoljno dobar app, baterija kraće traje itd). Znam da sam za matorce uzeo neki brend na 'e', nema app, ima fizički daljinac, cena valjda bila <=300e, keva zadovoljna.

 

edit: taj na 'e' je eufy. Svakako treba pogledati aktuelne top liste i pros&cons.

Edited by jezovuk
Link to comment

Ne daje mi se 500 evra na usisivač. :(

Na prvu loptu sam naleteo na ovaj

https://mi-srbija.rs/smart-home/usisivaci/xiaomi-robot-usisivac-mop-e10

Kod njih na sajtu uopšte nema to
g Roborock S7 - https://mi-srbija.rs/smart-home/usisivaci?f=49:Robot usisivači

 

Po čemu je Roborock bolji od ovog mop E10? Ili mop S10?
Kako se snalazi u stanu koji ima dosta visinskih prepreka? Pretpostavljam da bih morao da ga prebacujem iz jednog dela u drugi.

Link to comment

Visinske prepreke ne ume da pređe, naravno. Pragovi, stepenice itd su nepremostivi.

 

Morao bih da pogledam za taj konkretan 'mop e10', nisam u toku sa aktuelnom ponudom. Pathfinding je generalno (ranije bio) značajno lošiji kod jeftinijih modela. Pathfinding i baterija (pa onda snaga i kapacitet dust bin-a) su glavne karakteristike. Ako imaš stepenice bitno je da ume da detektuje 'rupu' ispred/ispod sebe da se ne surva nizbrdo (ranije nisu svi umeli).

 

Edit: quick google potvrđuje predrasude za taj e10: mali kapacitet kante za prašinu, mala baterija, loša navigacija oko prepreka (nema LIDAR). Pogodan za manje prostore bez puno nameštaja. Cena jeste primamljiva. Btw dobar 'manuelni' usisivač košta 100-150e ako se ne varam, perspektive radi.

Edited by jezovuk
  • +1 1
Link to comment

Ovo roborock vs xiaomi: roborock je valjda firma koja pravi usisivače i za xiaomi, ali izbacuju i pod svojim brandom. Delovi (četkice, filteri itd) su interchangeable, xiaomi android app radi i za roborock sprave.

Edited by jezovuk
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, jankom said:

Pitanje, ima neko preporuku za aparat za kafu do nekih 300 evra?

 

Ne bih one sa kapsulama, ne dopadaju mi se.

ako nekada prolaziš nbgd-om svrati u servis(rade i prodaju) espreso planet u ulici džona kenedija preko puta nis-ove pumpe i posavetuj se sa njima

 

kažeš im kakve su ti potrebe, koliki ti je budžet…

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

ako nekada prolaziš nbgd-om svrati u servis(rade i prodaju) espreso planet u ulici džona kenedija preko puta nis-ove pumpe i posavetuj se sa njima

 

kažeš im kakve su ti potrebe, koliki ti je budžet…

Hvala mnogo!

  • +1 1
Link to comment
On 31.12.2015. at 16:14, kud u maglu Simoviću said:

 

On 31.12.2015. at 16:23, Valkyrie said:

Kumse, kanda mi slutiš neku havariju? Smatraću te lično odgovornim! :mad:

I evo ga, skoro osam godina kasnije, Kumsova kletva stiže.

crko neki mikroprekidač što pali-gasi grejač pa on poludeo. Bili majstori, promenili, sad teramo dalje u nove pobede.

  • Haha 2
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...