Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

iskreno, ja mislim da se otprilike 25% necitalaca nece setiti na koga je Littlefinger mislio kad je rekao Your sister. 

 

edit: Vini, nisam znao da si redovan na 4chanu...

 

 

>ONLY YOUR SISTER, CATELYN STARK, WHO USED TO BE CATELYN TULLY BEFORE I LOST THE DUEL TO BRANDON STARK, I JUST WANTED TO MAKE THAT CLEAR BEFORE KILLING YOU. 

>OKAY, IS EVERYBODY CAUGHT UP? 
>*shove*

 

Edited by Calavera
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

iskreno, ja mislim da se otprilike 25% necitalaca nece setiti na koga je Littlefinger mislio kad je rekao Your sister. 

 

Odbijam da poverujem to kao mogućnost :D

Link to comment

Ne znam da li ste probali da gledate seriju u društvu ljudi koji ne samo da nisu čitali knjigu nego je prate prosto jer im je kul serija, bez nekog značajnog loženja i "investicije". Ja ih znam jedno desetak i na osnovu toga (a i na osnovu zdravog razuma i određenog iskustva u radu na scenarijama za serije) mogu da kažem da je jako bitno da postoje ta stalna podsećanja na to ko je ko - i, štaviše, da ih scenaristi ubacuju prilično vešto.

 

Ne možete suditi o tome na osnovu svoje nadprosečne inteligencije i još nadprosečnije investiranosti u priču i setting, jer većini ljudi prosto nije toliko stalo do cele priče, iako vole seriju i prate je - jednostavno se mora prihvatiti i nekako hendlovati činjenica da je serija nakrcana gomilom likova koji imaju komplikovane i preklapajuće međusobne odnose i da se sve to isporučuje auditorijumu u nedeljnim paketima, dakle, nema kontinuiteta, gomila gluposti i novih informacija ti se dogodi u životu između dve epizode. Zato ovako nešto prosto mora da se radi, ma koliko to išlo na nerve hardkor fanovima, jebiga, ne pravi se serija samo za njih.

Link to comment

Znam i ja gomilu ljudi koji gledaju seriju bez da su čitali knjigu, i rolaju očima svaki put kad neko krene da podseća nekog na razgovor od pre tri sezone - takvi razgovori prosto deluju užasno izveštačeno.

 

Apsolutno ne prihvatam da je neophodno u svakom dijalogu raditi flash recap. Gledaoci prosto ne moraju da drže u glavi širi kontekst, neće im pasti kruna s glave ako odgledaju scenu bez znanja da su Hound i Mountain braća, ili da su rahmetli Cat i Lysa bile sestre. Ne priznajem da je to neophodno, i tvdim da je u pitanju samo posledica opšte nesposobnosti pisaca da sastave zanimljiv dijalog.

 

Da, jebiga, serija ima puno likova i svi oni o nečemu brbljaju umesto da se samo ubijaju i/ili jebu. Ali ako ne umeš da to o čemu pričaju učiniš sadržajnim i stilski zadovoljavajućim, onda idi piši za neku drugu seriju. Nemoj da mi prodaješ muda za bubrege i konstantno prepričavaš ko je šta radio pre godinu, pet, ili dvadeset. To nervira kako mene koji znam, tako i one koji ne znaju i ne žele da znaju.

Link to comment

Vini, moram da te podsetim da na drugom topicu nisu znali ko je Mance Raider. A ako i PPP ima problema s nekim likovima, pa jos i toliko bitnim za radnju, mogu misliti kako je napolju™.

Edited by Calavera
Link to comment

Pa to, a i ne bih baš rekao da je u svakom dijalogu, ali mora da bude u svakoj epizodi. Sve u svemu, prilično je odmereno, prema mom utisku.

Link to comment

Uporedi koliko se ljudi žalilo da ne zna ko je Mance Raider, a koliko se žalilo da su dijalozi njanjavi i teatralni.

 

Poenta je da ne moraš da znaš ko je Mance Raider. Većina ljudi ga neće nikad zapamtiti po imenu, biće "onaj znaš sa onim divljacima u snegu", i to je savršeno OK - može da se prati radnja, neće doći ni do kakve zabune kad se bude pojavio sa 100,000 wildlinga, neće niko da pomisli da je Loras Tyrel.

 

Zato bih se kladio da bi autori rado izbegli tu fantomsku obavezu da konstantno kroz dijaloge podsećaju da je Jon menjao strane i da ga zbog toga Alliser Thorne proziva kad god se pojavi u kadru... samo nažalost ne umeju da izmisle nikakav bolji sadržaj.

Link to comment

Uporedi koliko se ljudi žalilo da ne zna ko je Mance Raider, a koliko se žalilo da su dijalozi njanjavi i teatralni.

 

Poenta je da ne moraš da znaš ko je Mance Raider. Većina ljudi ga neće nikad zapamtiti po imenu, biće "onaj znaš sa onim divljacima u snegu", i to je savršeno OK - može da se prati radnja, neće doći ni do kakve zabune kad se bude pojavio sa 100,000 wildlinga, neće niko da pomisli da je Loras Tyrel.

 

Kad bi mi bilo dosadno, prosetao bih temom i uporedio koliko je bilo pitanja u vezi plota a koliko zamerki na traljave dijaloge, prilicno sam siguran da bi ovog prvog bilo mnogo vise. Showrunneri jednostavno ne mogu da prestanu s podsecanjima na prosle dogadjaje, ali mogu da pokusaju da umotaju tu ekspoziciju u bolji paket, sto i rade.

 

Ovo drugo ajde i nekako, ali kad ga prozovu po imenu bice zabezeknutih pogleda all around.

Edited by Calavera
Link to comment

kad ste se već raspisali na ovom topiku, da kažem da avanture brien i poda dobijaju sve ozbiljnije primese bajkovite strukture, i kao takvi ne izgledaju toliko glupo, prosto ih čovek gleda drugim očima. ova dogodovština sa malim debelim kuvarom je eklatantan™ primer pomoćnika u bajkovitoj strukturi, pa brien čiji je cilj da pronađe i spasi princezu, ona scena sa od izvora dva putića itd. čak dođe i zanimljivo... u neku ruku. a interesantno je i razvijanje teme bratskih odnosa u poslednjoj epizodi, nisam primetio do sada svesno postavljeni obrazac na tu temu i osećam se glupim zbog toga. pretpostavljam da ćemo u preostale tri epizode da vidimo napad divljaka na zid, stanisovu plovidbu među ljude i dvoboj u kings lendingu. možda i siroti džora omasti brk, lisica je zmajomajka, primetila je da je i ovaj zagoreo, a garant mu se nije svidelo dariovo umakanje.

Edited by Evropejac
Link to comment

u sledećoj epizodi ćemo sigurno gledati duel

 

u devetoj zid

 

u desetoj koja se zove "children" tajvina i tiriona, verovatno scenu sa detetom koje je spržio zmaj i brana sa decom šume

 

a kažu za sledeću epizodu i 

 

Dany and Missandei bath scene  :misko: 

Edited by theanswer
Link to comment

+1

 

realno su pilićarski odradili ovo sa snošajem, gledali smo joj dupe i sise u prvoj sezoni, a sad postala kraljica, šta li

Link to comment

"She was young and needed the money!"

 

A sad izgleda ima sponzorski dil sa proizvođačima ovog plavo 'aljinče - Dothraki farmerke kompleta, jer ga nije skinula od finala prošle sezone. Možda se zaglavila?

Link to comment

+1

 

realno su pilićarski odradili ovo sa snošajem, gledali smo joj dupe i sise u prvoj sezoni, a sad postala kraljica, šta li

I jedanput u drugoj i u trećoj. Valjda joj je sad poslije 1. u ugovoru jedno skidanje u sezoni, pa ga čuvaju za kraj.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Jebe se Viniju za Only Cat, koga briga šta Littlefinger mrsomudi onim svojim teatralnim kurobecanjem... koje samo užasna khaleesi može da nadmaši.

 

Ali zato škrgućem zubima od one Hot Pie scene, prosto se ne zna šta je gluplje od čega. Brienne je sad veće nepodnošljivo loša, Pod je tu negde rame uz rame, samo je falio zaplet sa random krčmarom pekarom koji im na prvu loptu istrtlja gde je Arya, i pošalje joj pecivo :isuse:

+ meleon

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...