Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Sam dvoboj je dobro urađen, mada mi je nedostajalo to da je fajt u dvorištu (umesto u areni), pa kad Mountain mačem malo zaore po gledalištu... Pa onom malom što je "slučajno" odsekao ruku i na kraju ga dokrajčio jer je kukao. No, bilo bi mnogo za očekivati i to.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pogledao, dobar je ispao dvoboj iako kratak. Mogli su komotno da ga naprave duplo dužim da su izbacili potpuno nepotrebnu i besmislenu pričicu o mongolodiu koji je gnječio bube kamenom :isuse:

 

Za Sansu i Littlefingera nemam reči koliko je glupo. Ona javno prizna svima da je Starkovica koju traže zbog umešanosti u regicid, a oni ništa! Bar da im je Baelish izložio svoj plan da priženi nju i malog Robina, pa da tako za koju godinu (kad Boltoni propadnu) podigne i Sever i Vale protiv Lanistera, ali ne. Oni su sve ostavili njemu u rukama, ne zanima ih nikakva long-term strategija, ako imaju svedočenje da nije ubio Lysu ništa drugo nije bitno :isuse: Tako je mogao i bez Sanse, da dovede neku noname kurvu, nauči je šta da kaže da se desilo, i automatski zavlada. 

 

Još veća je budalaština što evidentno Sansu on nije uvežbao, potpuno je zatečen njenim svedočenjem, još posle ide da je pita za objašnjenje :isuse: Znači, njegov game plan je bio da dođe i kaže "Saplela se i pala, my lords, jebiga". I onda mu se oni zakunu na vernost? Nitpick: matori Royce obukao oklop kad je pošao na sastanak :isuse:

 

A što se Boltona tiče, apsolutno mi nije jasno zašto bi Roose legitimizovao Ramseya. U knjizi je dosta očigledno predstavljeno da nije lud da to uradi, jer bi ovaj mogao koliko sutra da pokuša ga ubije. Ako su baš hteli neku produženu besmislenu scenu u stilu "Ovo ti je, sinko, Sever" mogli su da je naprave isto tako, samo na kraju da mu odloži legitimizaciju i nastavi da ga zavlači. Ovako ne znam šta misle.

 

Arya i Hound jedu govna i dalje, jedina razlika je što sad šetaju pešice. I dalje svugde šetaju, i svima bezveze govore ko je ona. Užasno mi je glupo što će praktično da ponove Drogovu smrt od random infekcije, umesto da je pao kao posledica pijanog fajta, što bi bilo u skladu sa njegovim karakterom. Jebala ih creative licence.

 

Meereen scene su papazjanija potpuna, Kupačica™ notwithstanding. Bar se u tom aspektu verno drže knjige <_<

Link to comment

meni ta pričica o mongoloidu ima nekako patetično-poetski tok: stradaše tolike bube, neki ludi lanister ih pobio, jednorukog zabole, naiđe buba, tirion je pusti da živi, džejmi se zamisli...

Link to comment

Ma tu pricu mozes protumaciti na sto nacina, odlicna uvertira za fajt. Ali nije bilo u knjigama, znaci sranje. Sad samo cekamo Rodjera da lupi +1 na Vinijev monolog, pa da se razilazimo polako.

Edited by Calavera
Link to comment

Molim te objasni mi kako je to odlična uvertira za fajt, iskreno me zanima. Dete kreten gnječi bube, dete patuljak se pita zašto, odgovora nema... A sada, Red Viper vs. the Mountain, lllet's get ready to rumblllllleee! WTF?

 

Ovo što Evropejac kaže da je možda namenjeno Džejmiju bi imalo mnogo više smisla, ali i tu postoji problem - Džejmi je već pokušao na sve moguće načine da spase Tyriona, nikakva dodatna motivacija mu ne treba. Mislim, ako je bio spreman da se odrekne svega što je (navodno) hteo u životu i postane poslušni naslednik čoveku koga prezire, šta mu više treba? Čemu ubeđivanje?

Link to comment

Ja sam to doživeo kao lament Tiriona - on je mala buba koju će da zgnječi uskoro neko ko je gluplji od njega.

 

 

Što se tiče legitimizovanja Ramseya, Roose nema drugog izbora - njegovog prvog i legitimnog sina Domerica je izgubio i sumnjao je čak da ga je Ramsey smaknuo da bi bio jedini potencijalni naslednik. U onom razgovoru sa Theonom u Barrowtonu mu je čak priznao da misli da eventualnu decu koju će dobiti sa Waldom Frey ne čeka lak život pored Ramseya i da će verovatno i oni skiknuti. Kroz sve to on sasvim hladno daje kao implicitni zaključak da se naslednik za održavanje kuće Bolton nameće sam po sebi.

 

 

A ovo sa Sansom je i meni malo glupo - kroz nekoliko epizoda su se jako potrudili da dočaraju kako je Petyr najveći spin majstor (takorekuć PPV) u celom Westerosu, a onda totalno bledo i nepripremljeno izlazi pred stranačku komisiju Vejla, gde ispada da je do sada prilično mutava Sansa bolji lažov od njega.

Link to comment

Pogledao, dobar je ispao dvoboj iako kratak. Mogli su komotno da ga naprave duplo dužim da su izbacili potpuno nepotrebnu i besmislenu pričicu o mongolodiu koji je gnječio bube kamenom :isuse:

 

Za Sansu i Littlefingera nemam reči koliko je glupo. Ona javno prizna svima da je Starkovica koju traže zbog umešanosti u regicid, a oni ništa! Bar da im je Baelish izložio svoj plan da priženi nju i malog Robina, pa da tako za koju godinu (kad Boltoni propadnu) podigne i Sever i Vale protiv Lanistera, ali ne. Oni su sve ostavili njemu u rukama, ne zanima ih nikakva long-term strategija, ako imaju svedočenje da nije ubio Lysu ništa drugo nije bitno :isuse: Tako je mogao i bez Sanse, da dovede neku noname kurvu, nauči je šta da kaže da se desilo, i automatski zavlada.

 

Još veća je budalaština što evidentno Sansu on nije uvežbao, potpuno je zatečen njenim svedočenjem, još posle ide da je pita za objašnjenje :isuse: Znači, njegov game plan je bio da dođe i kaže "Saplela se i pala, my lords, jebiga". I onda mu se oni zakunu na vernost? Nitpick: matori Royce obukao oklop kad je pošao na sastanak :isuse:

 

A što se Boltona tiče, apsolutno mi nije jasno zašto bi Roose legitimizovao Ramseya. U knjizi je dosta očigledno predstavljeno da nije lud da to uradi, jer bi ovaj mogao koliko sutra da pokuša ga ubije. Ako su baš hteli neku produženu besmislenu scenu u stilu "Ovo ti je, sinko, Sever" mogli su da je naprave isto tako, samo na kraju da mu odloži legitimizaciju i nastavi da ga zavlači. Ovako ne znam šta misle.

 

Arya i Hound jedu govna i dalje, jedina razlika je što sad šetaju pešice. I dalje svugde šetaju, i svima bezveze govore ko je ona. Užasno mi je glupo što će praktično da ponove Drogovu smrt od random infekcije, umesto da je pao kao posledica pijanog fajta, što bi bilo u skladu sa njegovim karakterom. Jebala ih creative licence.

 

Meereen scene su papazjanija potpuna, Kupačica™ notwithstanding. Bar se u tom aspektu verno drže knjige <_<

+10
Link to comment

Izrazio bih još jednom samo negodovanje povodom one Blood Kapije, koja više deluje kao ulaz u neku terasu restorana gde može da se naruči limunana. Em što izgledom ne izaziva dužno strahopoštovanje, em što teren nije neprohodan, em oni raštrkani stražari po brdašcetu više izgledaju kao nesrećni sugrađani koji tu skupljaju neke sekundarne sirovine. To mi je totalno zasenilo "sezame otvori se" scenu sa Aryom i njenim paščetom.

Link to comment

 

A što se Boltona tiče, apsolutno mi nije jasno zašto bi Roose legitimizovao Ramseya. U knjizi je dosta očigledno predstavljeno da nije lud da to uradi, jer bi ovaj mogao koliko sutra da pokuša ga ubije. Ako su baš hteli neku produženu besmislenu scenu u stilu "Ovo ti je, sinko, Sever" mogli su da je naprave isto tako, samo na kraju da mu odloži legitimizaciju i nastavi da ga zavlači. Ovako ne znam šta misle.

 

zar ga nije u knjizi legitimizovao jos pre nego sto je osvojio moat cailin? ne secam se objasenja. ne znam sta ce da rade sledece dve sezone sa theonom i ramseyom. jedino sto je ostalo je vecanje sa laznom aryom stark i bekstvo, a to moze u 2-3 epizode. 

Link to comment

Možda ja pogrešno pamtim, samo jednom sam čitao DWD i to odmah po izlasku sa skeniranih fotografija, ali ostalo mi je u sećanju da namerno odugovlači i drži Remzija na dugom lancu da bi bio poslušan i koristan.

 

@Razz: Najcrnje je što su sve to sa Vale kapijama i usponom i penisom i palcem mogli komotno da izbace, niko ne bi kukao što to nije detaljno i eksplicitno prikazano. Ali oni su odlučili da tu gurnu bar dve apsolutno nepotrebne scene do sada - dolazak obe Stark klinke - i onda vizuelno smadrljali ispod svakog nivoa.

 

BTW super je kako su se Hound i Arya popeli bez problema do gore, iako su Bron i Tyrion bili na ivici egzistencije <_< Šteta što i njih nisu iznenadili neki divljaci, da ih pitaju ko ste vi, pa da padne još jedan krug "Hullo, I am Arya Stark of Winterfel, the daughter of Ned Stark played in Season One by Sean Bean, pleased to make your acquaintance." "A ja sam čuveni Šandor Pseto Clegane, koji je odjebao kralja Džofrija i zato bio prinuđen da napusti njegovu službu u finalu druge sezone, došao sam da ovu malu uvaljam njenoj tetki."

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Pizdeo je Roose na Ramseya što je impulsivan, prek, previše nasilan, a nimalo političar, taktičan i generalno bez šlifa da upravlja na bilo koji način sem strahom. Pokušao da mu ilustruje kako je on eto postao Warden of the North zato što je mućnuo glavom.. ali jebiga, drugog naslednika Roose nema, a očigledno je u godinama i očigledno glave padaju svuda unaokolo, pa nije imao preterano izbora ili vremena da oteže. Mislim da je ozakonjivanje Remzija bilo čak deo paketa u kojem se Boltoni vratiše pod okrilje krune.

Link to comment

Ovaj dijalog Misandei i Grey Worma je neprijatan za gledanje,sramota me umesto njih. "Nikad ne bih upoznao Misandei sa ostrva Nar". To je otprilike rečenica koju Unsullied nikad ne bi izgovorio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...