Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

Tacno, ali ne samo da su taj visak prostora uzeli Vulkan i Laguna nego su i neki dobili manje prostora. Pretpostavljam zato da bi se tumbanje i zakidanje na prostoru desilo i bez Kineza.

jasno. to je ta kulturna politika.

čudi me da nije procenjeno da bi na taj upražnjen prostor idealno lego roštilj.

Link to comment

Ovo?

pakao_svet_u_ratu_19391945_-_i_knjiga-ma

Deluje mi zanimljivo, ali me plaši što je izdala Laguna.

Šta kažu forumski istoričari, vrede li knjige?

 

btw: primam preporuke za knjige za (baš) sitnu decu. tj za moju bebu od 4 meseca, pa sve do njenih npr. dve godine. Za sada obožava da "čita" knjige sa slikama životinja.

 

 

Vrede. Izvini, napravio sam grešku WWII imam, hoću kupim o WWI od njega. To su skoro izdali.

 

katastrofa_evropa_ide_u_rat_1914_-_i_knj

Laguna jeste mass izdavaštvo al na XY izdatih imaš uvek barem 1 ok izdanje. Nije baš da je sve "đubre" samo po sebi.

 

Moram da priznam da stvarno ne postižem da pregledam sve što se publikuje iako se trudim. Što se istorije tiče, kao fah-idiot preporučujem da izbegavate publicistiku (što Hejstings svakako jeste) jer se ona uvek veoma komotno odnosi prema istorijskim izvorima i valjanoj interpretaciji istih, što je vjeruju istoriografske nauke. Ako hoćete, sastaviću spisak (uz pomoć ostalih forumskih historika) kvalitetne literature za ono što vas zanima.

Link to comment

Moram da priznam da stvarno ne postižem da pregledam sve što se publikuje iako se trudim. Što se istorije tiče, kao fah-idiot preporučujem da izbegavate publicistiku (što Hejstings svakako jeste) jer se ona uvek veoma komotno odnosi prema istorijskim izvorima i valjanoj interpretaciji istih, što je vjeruju istoriografske nauke. Ako hoćete, sastaviću spisak (uz pomoć ostalih forumskih historika) kvalitetne literature za ono što vas zanima.

bash sam htela da se zainteresujem za tog hejstingsa, rachunajuci da je na maternjem, a pride i dostupan <_<

 

sastavi svakako, citacemo. shta nam preostaje? :D

Link to comment

Moram da priznam da stvarno ne postižem da pregledam sve što se publikuje iako se trudim. Što se istorije tiče, kao fah-idiot preporučujem da izbegavate publicistiku (što Hejstings svakako jeste) jer se ona uvek veoma komotno odnosi prema istorijskim izvorima i valjanoj interpretaciji istih, što je vjeruju istoriografske nauke. Ako hoćete, sastaviću spisak (uz pomoć ostalih forumskih historika) kvalitetne literature za ono što vas zanima.

 

Pa ja i nabavio Hejstingsa tek kad sam proverio na istoriji i istoričarima dal je "validan" za čitanje... eto mi kad verujem svemu što pročitam na internetu! :dry:

 

 

Arslanaga, daj sve kako su Srbi istripovali Jugoslaviju i dali su i ako nisu ko ih natripovo.

Edited by Singer
Link to comment

a ovo ?

 

mes_korice.jpg

 

Klarka su citirali i razmatrali ONOLIKO na crticama o I svetskom ratu (temi). Knjiga izlazi u ponedeljak i ako si planirao da je kupiš naručuj još danas jer je nude po 1310 dinara kao za cenu u pretplati.

Link to comment

Pa ja i nabavio Hejstingsa tek kad sam proverio na istoriji i istoričarima dal je "validan" za čitanje... eto mi kad verujem svemu što pročitam na internetu! :dry:

 

 

Arslanaga, daj sve kako su Srbi istripovali Jugoslaviju i dali su i ako nisu ko ih natripovo.

 

Kao što napisah, ja posmatram iz profesionalnog ugla i ja, recimo, ne bih Hejstingsa mogao da citiram.

 

Počni odavde:

 

SRBIJA-U-PRVOM-SVETSKOM-RATU-Andrej-Mitr

 

Za Jugoslaviju, za početak

 

slikaStvaranje-zajednicke-drzave-SHS-I-i

 

IMG_0055.jpg

Link to comment

 

arhipelagu, na primer, treba šira publika.

pored toga, piraterija i fotokopiranje su problem s velikim p. na stranu beletristika (seti se problema paideie ili geopoetike), neki od ovih izdavača izdaju knjige koje su obavezna literatura a profesori savetuju studentima da ih fotokopiraju! da deca uštede.

 

 

Arhipelag je zahvaljujući blagoslovu gđe Miočinović sada jedini ovlašćeni izdavač Danila Kiša. To bi bilo lepo i krasno da nije sitnice zvane obavezna lektira, u šta spadaju "Rani radovi". Elem, postoji samo izdanje u tvrdom povezu koje košta blizu hiljadarke, a i tiraž baš nije neki. Broširano izdanje je poslednji radio BIGZ pre mali milion godina, pa svake godine igra ista skaska u knjižarama kada nagrnu roditelji i šlognu se ili zato što knjige nema (Arhipelag baš i nema jaku distribuciju), ili ih zaprepasti cena tamo gde je ima. Mastodont poput "Prosvete" se možda najbolje iskazivao onom lektirskom bibliotekom (najpre sive, posle belo-plave ili belo-crvene boje) gde su imali skoro trista naslova od onih za prvake do onih za maturante. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...