Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

kad smo vec kod odlaganja guma, ja vec trecu sezonu odstavljam gume kod vulkanizera. cena 30 evra za 6 meseci, a ove zime sam dobio za 15 evra jer sam kupio 4 nove. cini mi se da je to dobar posao - nema cimanja u garazu i iz garaze, ne zauzimaju prostor, itd.

Link to comment

Meni stoje kod ujaka, prvo sam mislio da je dzabe ali mi je ovih dana trazio pozajmicu od 13 hiljada dinara da kupi sebi zimske gume tako da ispada da me kostalo toliko, jer ko zna kad ce vratiti. Inace, dobio sam uz auto i 4 celicne felne sa zimskim gumama, samo se zamene kompletni tockovi i to je to, nema cimanja.

Link to comment

gospodska je varijanta kod vulkanizera, kako su mi predhodne dve gume maznuli iz podruma, ove sam pokušao da držim u špajizu i cela gajba je sutradan smrdela na vulkanizersku radnju. jedva sam smrad odagnao. ako sreća posluži na proleće će se baškariti na alu felnama samo da nadjem valjane.za prošlu NG su mi maznuli alu radkapne original njegove sad imam neke grozomorne buvljačke, najradje bi mu vratio te alu felne al su kod gen. distributera oko 40€ kom

Link to comment

pa ne mora da bude baš tako... mi imamo rezervne gume u firmi od svakog vozila uredno spakovane u kesu, zalepljene sa info nalepnicom i uredno naslagane jedna na drugu do plafona skoro i ništa se ne oseća.

Link to comment
i ja ih pazario pre neki dan. nisam imao bolje zimske gume...
Ni ja, zasad rade sav posao koji se od njih očekuje, i to relativno tiho.. Ali ni ja nemam referentnu točku.... :D
Link to comment
Правилник о подели моторних и прикључних возила и техничким условима за возила у саобраћају на путевимаЧлан 113.Зимска опрема моторних возила, осим за возила врста L, К, Т и C, у смислу овог правилника, подразумева:1) пнеуматике за зимску употребу (нпр. M+S, Snow Winter и др.) на свим точковима возила врсте М1 и N1;2) ланце односно друге уређаје за повећање тракције на најмање два погонска точка;3) за возила врста М2, М3, N2 и N3 обавезни део зимске опреме је и лопата, осим за возила која учествују у јавном градском превозу.Дубина газећег слоја на пнеуматицима за зимску употребу не сме бити мања од 4 mm.На возилима се не смеју постављати пнеуматици са клиновима.У периоду од 1. новембра до 1. априла возила морају бити опремљена зимском опремом ако се због временских услова на коловозу налази снег, лед или поледица. Ван наведеног периода возила могу бити опремљена зимском опремом.Изузетно од става 4. овог члана, у насељу возила не морају бити опремљена ланцима, односно другим уређајима за повећање тракције.Опрема из става 1. тачка 2) овог члана може се поставити на точкове на делу пута који није означен знаком "ланци за снег" само кад је коловоз прекривен снегом.Одредбе овог члана не односе се на војна возила.Члан 124.Одредба члана 113. став 4. овог правилника, у делу који се односи на пнеуматике за зимску употребу, почиње да се примењује од 1. новембра 2012. године.
da li sam ovim boldiranim sigurna, posto sutra nece biti snega, leda ni poledice na putu kojim treb da idem??(ne znam jel su gume letnje il zimske, tj neka kao univerzalna varijanta su (>?),
Link to comment
Ove ja kupio pre dve godine, birao pomoću nosa a ne pomoću novčanika:slika_00222188.jpgDebele, mekane, prava guma, imaju sa done strane i gumene klinove da ne klizaju a imaju i rupe za kačenje. Ne smrde ni malo, ma ni najmanje. Ali koštaju, čini mi se da su trenutno oko 3000 dinara, ima ih i u Tempu, i u Idea radnjama, a sigurno ih ima i u prodavnicama auto opreme. Michelin, ako se ne vidi sa slike. Dve velike i dve male, bez onog malog dela za centralni kanal pozadi. Ja prezadovoljan.
Kupio sam ih u Tempu pre neki dan, na akciji su za 2100. Best buy ja mislim.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...