Jump to content
IGNORED

Vicovi


Vesna

Recommended Posts

Žena sretne muža za dan zaljubjenihs buketom cveća u ruci i sva nasmejana upita..:- Dragi, to cveće je za mene..?Muž odgovori..:- Ni govora, to je za sekretaricu..!Žena poludi i kaze..:- Pi*a ti materina , njoj cveće a meni ku*ac...Muž hladnokrvno odgovori..:- Pa hoces ti cveće...

Link to comment

Izlazi Fata iz salona lepote, napolju je ceka Mujo, pogleda je i kaze:- Ako vala, barem si probala...(ovo da posluz i ko poduka forumasu koji se zgranuo sto sam se opet osisala ko decak)

Link to comment

Nisam siguran da li je već bilo:1918.godine boljševici su došli na vlast. Odmah su započeli progoni profesora i asistenata na univerzitetima (valjda je medju "crvenima" bilo dosta propalih studenata željnih osvete). Jedan od mlađih profesora, matematičar, pobeže u Sibir da radi kao drvoseća, a da bi izbegao streljanje. I tako, radio je on pošteno nekoliko godina i pravio se glup.I dođoše iz SKPb-a i predložiše ga za partiju, kao ono: vredan čovjek, seljak, proleter, takav nam treba..... No, pošto je rekao da nema ni osnovnu školu staviše ga da uči školu za odrasle gde su bile i druge drvoseće, seljaci, jer član partije mora biti bar pismen. I tako, vide on svoj razred, ono sve odrpanci i glupaci, niko ne zna ništa, neki polupismen profesor im drži nastavu iz matematike. I prolazilo vreme, a ovaj naš matematičar se nervirao kako je okružen debilima jer su vec nekoliko sati učili da je 1+1 =2. I nikako razred da ukapira. Možete misliti kako je bilo dosadno ovom pritajenom profesoru matematike sa univerziteta! I kad je po 100-ti put bilo predavanje o 1+1=2, ustade ovaj naš "drvoseča" i reče kako će da dokaze da 1+1 nije 2. I izvodio je na tabli diferencijalne jednačine, partikularna rješenja, teorije velikih brojeva i u jednoj formuli mozak mu zablokira i zastade sa izvođenjem. Koliko god se trudio i naprezao nije mogao da se seti kako dalje...Odjednom, poče ceo razred šaputati: "Plankova konstanta, Plankova konstanta...."

Link to comment
Bezveze što Plankova konstanta nema veze sa matematikom, već sa fizikom. Mislim da je ovde u pitanju konvergencija Košijevog niza...
Mozda je fora u tome sto ima veze sa Hajzenbergovim principom neodredjenosti. Inace integralna prica se moze naci ovde (negde na sredini stranice).
Link to comment

Dođe Mujo na kiosk i traži loto listić čiji serijski broj se završava sa 64.Prodavac: Baš mora 64?Mujo: Mora!Pretraži prodavac sve listiće i nađe jedan. Kroz par dana Mujo se obogati, a nakon toga, navrati do kioska da nagradi prodavca za trud.Prodavac: Ne treba, samo mi reci kako si znao da se dobitni listić završava brojem 64?Mujo: Sanjao sam san. Divna plaža. A po njoj trči 7 bijelih konja. A na njima jaše 7 divnih djevojaka.Prodavac: Pa?Mujo: Pa pomnoži! :)

Link to comment

jedan lokalizovan u vremenu i prostoru...Pokucao vuk jarićima na vrata, izmenio glas, pa kaže:- Jarići, otvorite! Ja saaam, vaša mama... Donela sam vam mleko.A jarići odgovoriše:- Ne seri, vuče, mama je odnela mleko na analizu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...