Jump to content
IGNORED

Palacinke


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

Ja naucih da su ove nase crepe, a pancakes su one debele koje nisam imala prilike da probam. :)
Terminoloski jeste tako, ali ovde gde god sam probao crepe su nesto blize onome sto je gazza opisao malo ranije. Ono sto nase cini vrlo razlicitim je sto su nekako prozracnije, tanje, hrskave po ivicama, a i tekstura je nekako drugacija. Posebno kad pravi mrs Indy, mislim ja bih te palacinke mogao da jedem u zen izdanju (prazne).PS. Kad smo na dijeti onda jedemo po jednu crepe, znaci to je to, deblje, a unutra nasecemo sveze voce, najbolje ide mango + jagode (i to puno, onako da ispada!) To je za dijetu. :lolol: EDIT. I samo se previje na pola, ne mota se. Edited by Indy
Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    15

  • Indy

    14

  • renne

    11

  • assück

    10

Top Posters In This Topic

@kontrirajuca Amelijajesam i super su! za razliku od palacinki sa kokosom koje su neopisivo djubre -_-
sve je to zato što si Mađar -_-
To je za dijetu. :lolol:
a posle po jedna sportska čokoladica, isto zbog radi dijete i zdravog života ;-)
Link to comment
Terminoloski jeste tako, ali ovde gde god sam probao crepe su nesto blize onome sto je gazza opisao malo ranije. Ono sto nase cini vrlo razlicitim je sto su nekako prozracnije, tanje, hrskave po ivicama, a i tekstura je nekako drugacija. Posebno kad pravi mrs Indy, mislim ja bih te palacinke mogao da jedem u zen izdanju (prazne).PS. Kad smo na dijeti onda jedemo po jednu crepe, znaci to je to, deblje, a unutra nasecemo sveze voce, najbolje ide mango + jagode (i to puno, onako da ispada!) To je za dijetu. :lolol:
Zbog boldovanih karakteristika ja povezujem ovo crepe sa krep-papirom :lolol:Wikipedia kaze da su crepe French styel i da su po pravilu tanke i prozracne, znaci ti tamo Osiji nemaju pojma -_-Za dijetu moze te vocne kao sto kazes, zvuci dijetalno svakako :lolol:
Link to comment

Kad smo već kod toga, rado primam na poklon par tegli domaćeg od kajsija, ako nekom nesrećnom forumašu zauzimaju dragocen životni prostor :(

Link to comment
...znaci ti tamo Osiji nemaju pojma -_-
Naravno da nemaju, ovde je sva hrana tipicno mnogo jaca nego sto treba da bude. I pizza je takva, kalorijska bomba sa jedno po kile sira po pizzi, a u originalu kako je jedu Italijani to je lagana hrana.
Link to comment

ma crepe su samo tanke pancakes. prave se ko kod nas, osim sto curnu i malo alkohola i potencijalno mecu puter u testance.galette su ono pravo, a te se prave od heljdinog brasna i isto se prave tanko, sa rupicama, pa onda nebo je granica po pitanju filovanja, najcesce slanog. naravno nije kao kod nas onaj debilni baseline kombo za slani fastfud - praska sunka, pavlaka i kackavalj (sta god se podvodilo pod kackavalj), nego se filuje od svezeg povrca do onih kobasica od skembica (bljaks). kad smo se vec skupili. da li neko zna koja tacno vrsta sira ima svoje autohtono ime 'kackvalj'? znate i sami koliko me nervira sto se kod nas i ementaler i gauda i trapist i sve zivo trpa pod kackis.

Link to comment

za domace, orah malo secera i rendana kora limuna na prvom mestu, na drugom domaci dzem od sljiva na trecem domaci dzem od kajsija, oba sa kruuupnim komadima vocaove moderne fore, eurokrem, nutela i ostalo, to ja za ulicarke

Link to comment
kad smo se vec skupili. da li neko zna koja tacno vrsta sira ima svoje autohtono ime 'kackvalj'? znate i sami koliko me nervira sto se kod nas i ementaler i gauda i trapist i sve zivo trpa pod kackis.
google is your friendhttp://en.wikipedia.org/wiki/Caciocavallo
Link to comment
za domace, orah malo secera i rendana kora limuna na prvom mestu, na drugom domaci dzem od sljiva na trecem domaci dzem od kajsija, oba sa kruuupnim komadima voca
Sve isto, sa naglaskom na limun zest. BTW. Kad vec ovoliko reklamiram Mrs Indy, da kazem da je ove sezone, blagodacu jeftinog voca u Aldiju, bilo nekoliko tura domaceg pekmeza + dzema od kajsija (& breskve).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...