Jump to content
IGNORED

Palacinke


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    15

  • Indy

    14

  • renne

    11

  • assück

    10

Top Posters In This Topic

meni te kupovne palacinke zivi qrac da prostite, po nekoliko osnova. prevelike, gumene, bezukusne. i vise volim da odem u neku kavanu i tamo narucim palacinku, mnogo je veca sansa da ce se dobiti nesto sto lici na palacinku iz detinjstva.inace, favorit u ovoj oblasti mi je dezert koji se kupuje u indo fast foodu. to je kao palacinka ali od drugog nekog brasna pa je deblja ali mnogo meksa i prhkija, pece se samo sa jedne strane, prodaju je sa eurokremom, kikirikijem i bananom i realno je zakon. 200 dindzi.

Link to comment

uf obožavam palačinke, i slane i slatkei dosta često ih pravim/o, i to ja ovako:obavezni sastojci:brašnojajamlekokisela voda ili obična voda + malo bikarbone sodea mere su "čim dobijem željenu gustinu i konzistenciju, pečem"inače najviše volim kad nisu ni mnogo debele ni mnogo tanke, ni mnogo ni malo pečenea jednako volim i hladne i tople, možda čak malo više <aj sad streljajte me> hladneinače od slanih kombinacija najbolje volim sa sirom (bilo kojim, žutim, belim, kremastim, rendanim) a od slatkih otprilike ovaj redosled: domaći džem od kajsija sa malo mlevenih oraha, konfitura od kestena*, moj krem od čokolade*, nutela/kinderlada/eurokrem, mleveni orasi sa malo šećera, bilo koji drugi džem*prvi put jela u Parizu kao dete, a i dan danas kad god me put nanese u Pariz obavezno ih moram jesti (bwt ne jedem ih samo u Parizu :lol: pravim i kod kuće, ali u Parizu ne mogu jesti drugačije palačinke + ne mogu propustiti da ih pojedem barem jednom)*moj krem od čokolade (kao dete sam ga proizvoljno nazvala kraljevski krem, valjda mi bio super-dobar): istopiti čokoladu sa malo mleka i vrlo malo vode, mešati na toploj ringli dok se ne dobije homogen krem, i izvolte

Link to comment
inace, favorit u ovoj oblasti mi je dezert koji se kupuje u indo fast foodu. to je kao palacinka ali od drugog nekog brasna pa je deblja ali mnogo meksa i prhkija, pece se samo sa jedne strane, prodaju je sa eurokremom, kikirikijem i bananom i realno je zakon. 200 dindzi.
imam u nekoj staroj knjižici recept za tortu od palačinaka koje su neverovatno vazdušaste i peku se samo sa jedne strane, pa se onda slažu jedna na drugusuper stvar za doručak, dečicu, itdako je neko zainteresovan, potrudiću se da iskucam recept
Link to comment

ja ne volim palacinke i poprilicno su besmislena hrana..nit tortilja nit hleb...bzvze..plus zasmrde celu kucu kad se prave..ne bih morala nikada u zivotu da pojedem nijednu..

Edited by ivy
Link to comment
Kolike su porcije i posto kosta?
pai, bio sam u teskom hengoveru taj dan tako da sam jedva pojeo 1 i po od porcije koju sacinjavaju dve. mislim da je bilo oko 360 kintavosaali bas su dobre, onako teske i slasne i masne
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...