Jump to content
IGNORED

Palacinke


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    15

  • Indy

    14

  • renne

    11

  • assück

    10

Top Posters In This Topic

priznaj da si jeo sa šećerom :lol:
Бих, да смо имали ораха - млевени па са нешто шећера, или какао и шећер. У ствари имамо ораха, ал' падала киша, ко ће да их скупља и чисти док палачинке чекају.Иначе, соло шећер, то је без везе.
Link to comment
sanja, jesi probala da mazes onaj tavankut dzem od kestena na palacinke? mislim da lepse ide nego kesten pire, jer kesten pireu ne treba testo..:wub:
nikako da probam taj tavankut dzem. a svi pricate o njemu.
Друга ствар је кад се направи мало више, па остане за вечеру. Онда већ не иде слатко, него се нареже сира, шунке, саламе, шта се већ нађе, па две завијене на тацни проведу минут-два у миркоталасномрж. Или, за гала журку, све тако напуњене да се поређају у плекрж, прелију нечим млечним (млади сир, павлака, милерам, два-три јајета... никад нисам тачно сконтао шта ту тачно иде) па се то запече.
Moja slana varijanta su pohovane palacinke. Napunim sunkom u crevu, tanko secenom, i rendanim sirom. Uvaljam u brasno, jaja, prezlu i przim na ulju. Sluzi se toplo. Naravno da nije zdravo, pogotovo ako se kao prilog koristi majonez. Ipak, ukusno je, vrlo. Edited by sanja025
Link to comment
a jel ima ovde neko da se seca kako se nekada islo u onaj restoran san marino sto je bio u onoj olupini od eurosalonovog trznog centra na raskrsnici 29 novembra i cvijiceva - na najbolje palacinke u vinskom satou u gradu. te su bile zajebate, sigurno 5 od svojih 90 kila dugujem njima i biftecima odatle.
Uf, sad sam tako ogladneo da mi zavijaju creva. Ja bolje nisam probao (palacinke). A i stavrno su imali dobru ponudu bifteka. Jel oni ne rade vise?
Link to comment

Najbolje palačinke koje sam ikad jeo su moje :lol:Nemam tačan recepat da dam, jer ionako uvek pravim prema osećaju i bez vaganja, a ne prema nekoj listi. Sa testom ne filozofiram previše, jer je fil ono šta čini palačinku. Jaja, brašno, malo soli i šećera i parče mleka, a dalje se dodaje mineralna voda (što veći mehurići, to bolje) - inače samo sa mlekom voli da se lepi, a i nema one mehuriće u testu. Pečem sa dva ili tri tiganja da sve bude što brže gotovo. Najbolji su oni matori metalni plitki tiganji - sipne se par kapi ulja, preokrene i prospe ulje, a sipa smeša. Eventualno neki moderni tefalov tiganj za koji se ništa ne lepi dobro dođe, jer tada nema ulja u igri.Iako volem sve kombinacije, pre svega sa domaćim džemom koji je žena uradila bez konzervansa i ostalog (i u kojem ima gromada kajsija ili šljiva), volem i kombinaciju nutele i banane isečene uzduž, kao i sa orasima i maple sirupom. Ali poseban užitak su mi zapečene sa sirom. U smešu ide mlad, neslan sir, doda se još malo vrhnja ili one prazne filadelfije (da ne bude skroz suvo nakon zapečivanja), par jaja da poveže to, vanilin šećera (može da se pojača efekat dodavanjem baš vanile), naribane korice limuna jednog limuna, šećer sitan (ili tečan, ko mora). Palačinke se nafiluju, slože u tepsiju i zaliju. Uglavnom, rezultat je mešavina ukusa, koja vuče na celu lepezu - od palačinki do čiz-kejka.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
@m16jednp dec piva na smesu od dva jajeta
uau, to mi deluje prilicno. Probacu...
a jel ima ovde neko da se seca kako se nekada islo u onaj restoran san marino sto je bio u onoj olupini od eurosalonovog trznog centra na raskrsnici 29 novembra i cvijiceva - na najbolje palacinke u vinskom satou u gradu. te su bile zajebate, sigurno 5 od svojih 90 kila dugujem njima i biftecima odatle.
ijao, bifteci u san marinou...
Link to comment

Hmmmm 'cinkeee....Inace evo jedna "terapeutska uloga" u mojoj familiji...Moja keva ima povremeno one izlive:Ih kako sam matora nista mi ne ide itd....Onda ja matori konj kao slucajno:Ajde kevo napravi one tvoje palacinkeI onda ona napravi smesu za jedno 40-ak komada ja pojedem 20 bar ostali ostalih koliko pretekne.Kva se vragolasto smeje i sva zadovoljna a mi brekcemo....A stvarno mi se cini da bi mogla da ih napravi "zmureci"

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...