Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

@Filozof manijak @Jeremija i ostali... da ne ulazim sad u FNM filozofiju, samo bih da ukažem na spin off benda 's druge strane', po meni jedan od najboljih albuma 90tih a i rok muzike uopšte ako se ja pitam, Mozlijev Cement. remek delo songrajtinga, produkcije, stilske doslednosti kroz nežno i bučno, fanki, hard, sentiš i sve između. moguće sam već kačio, kultni album mog detinjstva. svaaaka stvar je vrh

 

 

Link to comment
13 minutes ago, Hermetico said:

@Filozof manijak @Jeremija i ostali... da ne ulazim sad u FNM filozofiju, samo bih da ukažem na spin off benda 's druge strane', po meni jedan od najboljih albuma 90tih a i rok muzike uopšte ako se ja pitam, Mozlijev Cement. remek delo songrajtinga, produkcije, stilske doslednosti kroz nežno i bučno, fanki, hard, sentiš i sve između. moguće sam već kačio, kultni album mog detinjstva. svaaaka stvar je vrh

 

 

 

 

Odslušaću ovo kad budem bio u prilici natenane, ali da ti kažem, da kada si pomenuo projekat banda "s druge strane", pomislio sam da nije Mr. Bungle ili one pesme što je Patton radio sa St Etienne-om za Tiger Bay...

Link to comment
14 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Odslušaću ovo kad budem bio u prilici natenane, ali da ti kažem, da kada si pomenuo projekat banda "s druge strane", pomislio sam da nije Mr. Bungle ili one pesme što je Patton radio sa St Etienne-om za Tiger Bay...

Ne, sa strane drugog pevača.

 

Patton je u bend ušao kao maltene dete ali već jednom nogom u eksperimentalnoj muzici. Angel Dust su zbog toga radili u teškoj svađi s Martinom, koji ga je odradio tipa samo zbog ugovora i zapalio zgađen. Patton je tad, citiram, slušao samo Grotus (odličan bend koji su malo i pokrali za taj album) i easy listening, cela savremena rok scena mu je bila nebulozna. To je eskcentričan ukus i za eksperimentalnu muziku, lik je lud ali jebiga mogo je to da pokrije, bend ga je sledio i napravili su sjajan eskperiment s Angel Dust i posle.

 

Njegova karijera u avangardi je tekla pre, u toku i posle FNM priče. Meni je to simpa jer ja tu scenu pratim, a mislim da je jedinstven momenat da se npr kompozicijske tehnike Zorna, s kojim on sarađuje od mladih dana (drugi osnivač Bungle, Trevor Dunn, je Zornov resident basista u električnim projektima) predstave hard rok publici koja je dosta tad bila dosta konzervativna a velikim delom je i sad. Mr Bungle nije spin off, oni postoje od njiove srednje škole do danas. Tako su ga i regrutovali u FNM, lik je bio još dete.

 

Ali Cement je nešto drugo, to je koncizan afropunk projekat kad je afropunk bio jedva u povoju. Tuga što je ostao apsolutno neprimećen, retko originalno delo a bez trunke egzibicionizma. Msm toliko je nepretenciozno da do danas nemam pojma ko su mu ti u bendu. A kidaju svi.

 

I da FNM su na Egzitu očajni bili, ja sam ih gledao 97 i tad su bili toliko nadrealno dobri da nema šanse da ne znaju koliko su sad očajni. :D 

 

 

Edited by Hermetico
Link to comment

 

 

LAIBACH – WIR SIND DAS VOLK PERFORMANCES

25 – 28 March – Berlin (DE), HAU Hebbel am Ufer

2 April – Zagreb (HR), Vatroslav Lisinski Hall
8 April – Ljubljana (SI), Cankarjev Dom
28 April – Hamburg (DE), Kampnagel
23-24 June – Maribor (SI)
2 July – Novi Sad (RS) (sveža je vest, ne nađoh u kom prostoru će biti)

 

Wir sind das Volk is based upon the writings of Heiner Müller (1929-1995), one of the most significant German-speaking playwrights since Brecht. Laibach’s own association with the theatre began in 1984 when they composed music for Heiner Müller’s Quartet, a play that was presented at the Slovenian National Theatre in Ljubljana. The following year they met Müller in Berlin, who suggested that they collaborate. Müller went on to use Laibach’s music in a production but the collaboration never happened, until the head of the International Heiner Müller Society, Anja Quickert, proposed a posthumous project based on Müller’s texts.
 

Ovo dole postavljao sam već na "Novo, a dobro!":

 

 

Slika je: Gottfried Helnwein - Epiphany II (Adoration of the Shepherd)
https://www.helnwein.org/wicket/bookmarkable/com.helnwein.www.webapp.list.page.detail.image.OrgImageDetailPage?id=2&category=works&subcategory=mixed_media_on_canvas

Pesma je iz predstave i novog albuma "WIR SIND DAS VOLK".

Kažu u komentarima, da su prema oznakama, na prvoj slici pripadnici Reserve-Polizei-Bataillon 101.

Odgovorni su za "the largest single-day massacre of the Holocaust". Više o njima na donjem linku...

https://en.wikipedia.org/wiki/Reserve_Police_Battalion_101


Još je provokativnija Gottfried Helnwein - Epiphany I (Adoration of the Magi)

spacer.png

 

  • +1 1
Link to comment
On 5.2.2022. at 9:16, djeneralche said:

 

Koncert iz 1988, odlicnog snimka. Kada ovo gledam vidim koliko nisam imao pojma koliko su ubitacan bend uzivo bili.

I dalje su. Koncert u DOB-u 2015. bio odlican

Link to comment
On 20.2.2022. at 19:31, ragasto said:

Precizan prikaz situacije:

Beograd – koncertna rupa Evrope

 

Oni barem iznenade, i INmusic je odličan ove godine. 

 

Kada su u pitanju koncerti alternativnih svetskih zvezda, Zagreb ume često da iznenadi, tako da je i to jedna od opcija. Future Islands su već 5. marta u Tvornici kulture. The Mission takođe sviraju u martu, a Franz Ferdinand u aprilu. U oktobru stiže i The Cure...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...