Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

 

 

Prva svirka mog benda bez mene. 

 

 

Nt4TSh5.jpg

 

 

Super su svirali. I bubnjar se odlično snašao, jer imali su samo jednu probu. I ja sam se lepo proveo, video gomilu drugara i drugarica.

Bužidarac nije bio pun kako ume da bude, al' nije ni čudo, hladnoća i klizavica. Što reče Mita Kvark: Po ovakvim vremenu  ne bih došao ni na sopstvenu svirku.

 

Al', svejedno, drago mi je zbog njih, nastaviće da rade. I što je najvažnije, mi smo bili počeli da radimo na našim pesmama (a ne samo na prepevima poznatih standarda),  nekoliko je već započeto, pa će, nadam se, tu uskoro biti i album.

Link to comment

Nick Cave s novim Bad Seedsima, iako sasvim prosječan koncert bez Micka, Blixe itd natjerao me na slušanje kataloga više nego ikad. Uglavnom više novijeg materijala i po jedna stvar sa svakog starijeg albuma. I tako isčekuješ neke favorite tipa Stranger than Kindness ili John Finn's Wife, a znaš da od toga nema ništa.

 

Nicku svaka čast, gura i dalje da postane Cohen neke druge generacije. Greatest songwriter ever?

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hot 8 Brass Band prošle srede, gostuju u Australiji za WOMAD pa su svirali u maloj sali Oxford Art Factory u podrumu, što izgleda kao kad sviraju u njihovim lokalnim salama (Tipitina et al) u Treme. Kakvi big bad mean majstori, oduvali su krov sa zgrade, svi mokri na kraju. Ovakvu energiju sam video možda samo još tri puta, isto 8.3., samo 1991., Miladojka Youneed u Domu omladine u Beogradu, pa kod Ferusa Mustafova u Reksu '96 i Cat Empire 2004. u Metro Theatre, nakon prvog albuma.

 

SaE

Link to comment

gde nadje Cat Empire...!?!?!? :)

Pretpostavljam da ako ovako pitaš nemaš ništa protiv ostalih koncerata koje sam pomenuo, i još da Cat Empire nisi uživo gledao, ili ako jesi, da si gledao  u neko novije vreme. Uživo je to potpuo drugi bend nego na albumima, svi osim Feliksa se komotno snalaze i u drugačijim postavama, posebno je euforični Hari Angus odličan trubač koji ima i druge projekte, jednom sam ga ovde na nekom festivalu gledao sa trad džez bendom koji je jako sveže zvučao. Evo ovde sam iskopao prikaz sa koncerta na kome sam bio (ako nisam bio na ovom bio sam na jednom od druga dva koje pominje).

 

A za Hot 8 Brass Band - veče nakon što je bio ovde svirali su kod tebe, jesi li možda bio?

 

 https://www.youtube.com/watch?v=ID_HwdPP2QM

 

SaE

Link to comment

Luna 31. marta u Mikseru.

 

EDIT: Sada vidim da ima i na temi o domaćim bendovima... :)

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...