Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

10850204_10202241588200732_7386939816451

 

 

Izletela mi ova fotka na FB, ne znam koje slikao. E, to je sa svirke u Tramvaju, ako se dobro sećam. To je, braćo i sestre, najgora rupa koja postoji u Beogradu. Nekad se zvala Žagubica i ćale mi je pričao da su odlazili tamo kad bi ih izbacili iz normalnih kafana da nastave da piju.

 

Enivejz, sviramo mi tad u Tramvaju, to je bilo pre, mislim dve godine, i nameštamo zvuk na bini. I Prilazi neki lik, kasnije se ispostavilo da je on glavni kelner, i kaže mom gitaristi da se utiša. Gitarista je mlad, i nije stekao iskustva koja se steknu svirajući po kojekakvim rupama. On, siroti dečko, posegne ka pojačalu sa namerom da se utiša a ja, srećom u blizini, ga uhvatom za ruku i zaustavim i snažnim i prezirnim glasom dregnem na  konobara: Osoblje, skloni se sa bine! Lik me je gledao oštro kratko ali se povukao.

I svirasmo prvi blok. Dobro je bilo. Inače nezainteresovana publika se oduševila jer su nas tad pratili ljudi iz plesnih klubova koji su posebno voleli rokabili muziku a nisu imali gde da igraju. I možete da zamislite kakav efekat naprave prelepe devojke i momci koji igraju uz našu svirku. Ceo smrdljivi Tramvaj se razduševio.. 

E, onda smo napravili pauzu. I Odmah nam je prišao gazda ili menadžer i pokazao na sat i rekao da je pauza petnaest minuta.  Ja sam rekao bendu da ćemo napraviti pauzu od pola sata ili će svirati bez mene. Naravno da su me podržali. Taj neki lik  je bio šokiran a ja sam ga samo gledao i pitao se da li će se usuditi da nam smanji i inače malu  gažu. Nije.

Mis'im, jebote, nisam tezgaroš. Svirao sam u klubovima gde su gazde toliko dobre da bih ispinuio svaku, i najmanju, njihovu želju ali smrdljivi Tramvaj nije takvo mesto.

 

U svakom slučaju, ako svirate, nemojte svirati u Tramvaju. Pošto prolazim pored svaki dan, čujem sirotane koji sviraju tamo. Ponekad zasvira i dobar bend, ali nikad dva puta.

Ako ne svirate a budete išli tamo, pljujte i kritikujte i maltretirajte osoblje jer su nadobudni i uobraženi ali pozdravite i pohvalite bend, oni se, sigurno, više trude nego što znate.

Link to comment

tamo svira snežana mišković viktorija

 

 

To je bilo davno, ne verujem da sad dolazi.

Al' gužvu je pravio onaj Djura i Smornari. Ne znam kako mu je uspevalo ali uvek je bilo prepuno,i gomila skockanih devojaka na sve strane.

Link to comment

Samo su dva koncerta, od gomile koju sam odgledao. na kompu, naravno, bila dovolno dobra da mi ni za trenutak ne dopuste da skrenem pažnju.

 

Stop making sense od Talking Heads i The Deepest End od Gov't Mule. No, evo ga, sad, i treći. Jadina mana mu je što je kratak

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

dosta je bilo prazničnog veselja sad udrite malo po plakanju :fantom:

 

15894779_10208754090315603_2808069423085

Praznici donose specijalnu priliku da se ušuškate u toplini kluba i pustite da vas ponesu zvuci sad već tradicionalnog „Holiday Special“, koji vam predstavlja grupa Went!

Ovog puta, sa vama će biti i fantastični subotički bend Wooden Ambulance!

Ceo događaj počinje u 21h, a karte se mogu kupiti na ulazu po ceni od 400rsd.

 

https://www.facebook.com/events/1849377318679205/

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...