Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

bila prosle nedelje na reverend and the makers, odlicno su svirali. predgrupe su bili a human (jako losi) i infadels (ok, malo kopiraju urban dance squad).u nedelju isla na pola mekartnija, mnogo je dobro svirao, svaki ton na pravom mestu, redosled pesama, ma odusevila sam se. ko voli, nek pogleda na youtube, vec je sve aploudovano. predrupe su bili dave grohl (ne volim ga), zutons (kupovala pivo i propustila ih) i keiser chiefs (odlicni).

Link to comment

a jebga cinjenica je da je sve pretrpano kao nikad do sad. plus skupo - iako su to cene ispod cena u okolini, dve i dve ipo hiljade za nas nije bas malo.i stalno se nesto preklapa, damned-gango4, sad ian brown i tiger lillies, za police me zabole a na slayer bih otiso... coveku treba 200eur za fensi koncerte samo u rasponu od mesec ipo dana.

Link to comment
Hocete surovu istinu?Evo je: Ljude u Srbiji nista ne zanima.
Istina.Ali bih dodao: ljudi u srbiji imaju sve manje novca. Edited by BoomBoom
Link to comment
Hocete surovu istinu?
necemo. :lol:
Evo je: Ljude u Srbiji nista ne zanima.
to je istina.u evropi pored klinaca publiku na the police verovatno u velikom broju popunjavaju nekakvi cetrdesetogodisnjaci i pedesetogodisnjaci. kod nas ti ljudi ne da ne idu na koncerte, nego ne idu nigde.a klinci ovde ne znaju skoro nista o tim starim velikim bendovima jer ih nema u medijima i nisu evergreen. u engleskom trash pub-u muzika pred fajront je mozda neki the police ili kiss, stonsi, ili mark knopfler, kod nas se u pola kafana pustaju narodnjaci, a u drugoj polovini bi isli nekakvi flamingosi, u najboljem slucaju riblja corba. kao sto ovde svi znaju reci "ostani djubre do kraja", tako tamo svi znaju reci "roxanne". kontam da ta suptilna kulturna razlika dosta utice na slabu posetu. posle koncertnog otvaranja drzave neki bendovi su super prosli jer su bili prvi koji su dosli a publika je bila zeljna velikih desavanja. sada je to proslo, na svirke ide samo onaj koga to stvarno zanima. karte su skupe da bi se islo tek tako, a ima drugih spektakularnijih spektakala na koje bi momak bez ukusa odveo novu devojku, ili poslovni covek partnera - evrovizija naprimer, ceca, ili bijelo dugme.znaci kontam da je ta masovno-kulturna publika nezainteresovana zato sto nema kontinuitet u serviranju tih bendova preko medija, nema para, ima domacu alternativu za svako desavanje. a uz to, brate, najdepresivnija smo nacija u regionu, ako je suditi po kolicini antidepresiva i lekova za smirenje koji se trose, a depresivni ljudi ne mare mnogo za muziku.btw, ja kupio kartu za the police. :D
Link to comment

Stalno se nesto preklapa i onda oba preklopljena zvrje prazna...Ovde promoteri ne znaju sta znaci promocija. 80% ljudi moras raznim trikovima da ubedis da dodju jer muzicki ukus i zelje nemaju. To je normalno. Onda, tu je megalomanija domacih organajzera. Svi ce u Arenu i na jebeno Usce! Svakom gradu fali po jedan koncertni prostor za 500-2000 ljudi gde se prave najbolji i isplativi koncerti sa kartama rasprodanim mesecima unapred. Niko nece da uci a sve je vec uradjeno i postoji ustaljeni know how.

Link to comment
Stalno se nesto preklapa i onda oba preklopljena zvrje prazna...Ovde promoteri ne znaju sta znaci promocija. 80% ljudi moras raznim trikovima da ubedis da dodju jer muzicki ukus i zelje nemaju. To je normalno. Onda, tu je megalomanija domacih organajzera. Svi ce u Arenu i na jebeno Usce! Svakom gradu fali po jedan koncertni prostor za 500-2000 ljudi gde se prave najbolji i isplativi koncerti sa kartama rasprodanim mesecima unapred. Niko nece da uci a sve je vec uradjeno i postoji ustaljeni know how.
iako nisam tu, dosta se slazem sa gorerecenim. zapanjio sam se kad sam cuo da Nick cave svira u Areni - zar to cudo ne prima 20 hiljada ljudi??? pa on u Sydneju, koji je 2-3 puta veci od Beograda i gde je Cave maltene domacin ne svira u vecim mestima od par hiljada ljudi, osim ako neki festival nije u pitanju...
Link to comment

da, i ja se slazem sa mp-om. malo manje megalomanije. dovoditi mlade, poluafirmisane, obrazovati publiku, graditi odnos sa izvodjacima od pocetka, imati jake prostore srednje velicine (u ns-u vec bi i jedan bio dovoljan), decentralizacija (zasto bi beogradjane bio blam da odu u tamo neki vrsac ili kikindu?). nista od svega toga ne moze na brzinu, i to je ono na cemu promoteri uvek padaju. svaka cast bad musicu i slicnima, jeste da se retko desi da dovedu nekog ko je meni zanimljiv, ali je uvek simpaticno gledati neke strane anonimuse u nekoj rupi, covek se oseti kao deo sveta, jer znas da nisu dosli da nam muzu pare, nego su tu da se dokazu i provedu.

Link to comment
iako nisam tu, dosta se slazem sa gorerecenim. zapanjio sam se kad sam cuo da Nick cave svira u Areni - zar to cudo ne prima 20 hiljada ljudi??? pa on u Sydneju, koji je 2-3 puta veci od Beograda i gde je Cave maltene domacin ne svira u vecim mestima od par hiljada ljudi, osim ako neki festival nije u pitanju...
uglavnom je uvek taj paradoks u nas. treba živeti s' tim i nositi na leđima sve vreme. možda bih se pre dve godine žešće iznervirao da sam čuo za tako nešto. kao da dolazi cirkus a ne alternativni bend. ncatbs nije moja šolja čaja od nane, ali razumem dobro ko je on i kako ga treba tretirati.
Link to comment
svaka cast bad musicu i slicnima, jeste da se retko desi da dovedu nekog ko je meni zanimljiv, ali je uvek simpaticno gledati neke strane anonimuse u nekoj rupi, covek se oseti kao deo sveta, jer znas da nisu dosli da nam muzu pare, nego su tu da se dokazu i provedu.
to je jedino što funkcioniše a da kažeš: "ovo je normalno i tako treba da ostane"
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...