Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ide redovno voz još uvek. Nema zvanične najave još uvek, nezvanično se spominje 24.11. kao datum zvaničnog početka radova. Novi red vožnje (železničarska Nova godina) u celoj Evropi stupa na snagu 10. decembra, do tad valjda moraju da pripreme red vožnje i za međunarodne vozove na našim prugama, pa ima logike kraj novembra kao očekivani datum. Pizdeću ja ovde svakako, čuće se <_<

Link to comment

Bez ob­zi­ra na re­duk­ci­ju, pr­va li­ni­ja BG vo­za ne­će bi­ti uki­nu­ta, na­vo­di Stan­ko Kan­tar, ru­ko­vo­di­lac sek­to­ra za šin­ski i reč­ni pre­voz u Se­kre­ta­ri­ja­tu za jav­ni pre­voz.

 

Re­duk­ci­ja vo­zo­va tre­ba­lo bi da poč­ne od pro­le­ća idu­će go­di­ne, jer pre to­ga tre­ba da se otvo­ri gra­di­li­šte i da se oba­ve pri­pre­me. Plan je da vo­zo­vi idu na sat vre­me­na. Ne­će bi­ti pot­pu­ne ob­u­sta­ve sa­o­bra­ća­ja, jer će se ra­di­ti je­dan pa dru­gi ko­lo­sek. Je­di­no što će na ne­kim de­o­ni­ca­ma vo­žnja bi­ti uspo­re­na zbog ra­do­va ko­ji bi, pre­ma in­for­ma­ci­ja­ma ko­je ima­mo, tre­ba­lo da tra­ju oko 16 me­se­ci – uka­zu­je Kan­tar.

Informacija od pre dve nedelje, nije mi se pojavljivalo u pretraživanju vesti do večeras. Dve važne informacije:

- redukcija polazaka vozova tek od proleća

- prvobitno najavljene 3 godine za radove, sad se govori o 16 meseci :blink: Moguće da je 3 godine rok za sve perone, stajališta (nova i stara) itd, a 16 meseci za samu prugu, nempojma... Možda će još da skrate rok sa približavanjem izbora :lol:

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

- prvobitno najavljene 3 godine za radove, sad se govori o 16 meseci :blink: Moguće da je 3 godine rok za sve perone, stajališta (nova i stara) itd, a 16 meseci za samu prugu, nempojma... Možda će još da skrate rok sa približavanjem izbora :lol:

 

3 godine su predvidjene za celu deonicu Beograd Centar - Stara Pazova u duzini od 32km. 16 meseci je predvidjeno za deonicu od 19km do Batajnice. 30 meseci im je trebalo za 20km od Pancevackog mosta do Panceva.

 

Bicu dosadan sto ovo ponavljam, ali samo za poredjenje koliki je ovo kriminal 1988. je izgradjen juzni kolosek Batajnica - Sid u duzini od 100km za 18 meseci i to je do pre dve godine bila najbrza deonica u Srbiji (120km/h).

Link to comment

отворена славија, прорадиле троле, од гсп школе до београђанке јутрос пола сата вожње. ја сам презадовољна.

Link to comment

Informacija od pre dve nedelje, nije mi se pojavljivalo u pretraživanju vesti do večeras. Dve važne informacije:

- redukcija polazaka vozova tek od proleća

- prvobitno najavljene 3 godine za radove, sad se govori o 16 meseci :blink: Moguće da je 3 godine rok za sve perone, stajališta (nova i stara) itd, a 16 meseci za samu prugu, nempojma... Možda će još da skrate rok sa približavanjem izbora :lol:

možda i odustanu skroz

Link to comment

отворена славија, прорадиле троле, од гсп школе до београђанке јутрос пола сата вожње. ја сам презадовољна.

Gde je Gsp skola? Trebalo bi da trola iz Medaka 3 dodje za pola sata?

Link to comment

Pa to je samo 4 stanice (stanica pre krsta?)

 

Odatle treba 20 min peske.

 

tako je, stanica se zove Vojvode Dragomira

 

edit: meni je uvek trebalo 25 minuta peške do beograđanke. trolom u špicu i preko 30 minuta.

Edited by teacher
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...