Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Posle 3 godine koristio 23/53 na vidikovcu nekad među frekventnijim linijama, pola sata čekao.

Čak ni kontrola nije mogla da uđe koliko su bili puni kad su konačno došli.

 

Sent from my x600 using Tapatalk

 

Koriste neke sasvim sumanute metode, pre neki dan u sred popodnevnog špica vidim dve ili tri parkirane 23 u Radničkoj kod Jugopetrola, ili ispod crkve u Kirovljevoj, a u Kneza Miloša prepune stanice. 

Link to comment

Ma sve linije koje povezuju juzni deo grada sa centrom su potpuno preopterecene. Ima situacija kad se ujutro ne moze fizicki uci u 51, 52, 53 i 56, poslepodne isto. Ono, bilo je i ranije guzve, posebno u jesen-zima periodu, ali nikada da ne mozes fizicki da udjes. O 37-ici da ne govorimo, u nju ujutro udju samo Rakovica, Cerak i gornji deo Zarkova. Najgore od svega je sto je po polascima i 56-ica pocela da stuca i biva prepuna.

Edited by Malvo
Link to comment

Ma sve linije koje povezuju juzni deo grada sa centrom su potpuno preopterecene. Ima situacija kad se ujutro ne moze fizicki uci u 51, 52, 53 i 56, poslepodne isto. Ono, bilo je i ranije guzve, posebno u jesen-zima periodu, ali nikada da ne mozes fizicki da udjes. O 37-ici da ne govorimo, u nju ujutro udju samo Rakovica, Cerak i gornji deo Zarkova. Najgore od svega je sto je po polascima i 56-ica pocela da stuca i biva prepuna.

 

Naravno, nije mnogo trebalo da situacija eskalira - neka devojka napicila vozaca na pocetnoj na Petlovom, on je izbacio iz autobusa i navodno pretukao (mislim, dovoljno je sto je izbacio). Mozda neka mudra gradska glava odluci da ipak ne treba da se propustaju dva polaska, da je dovoljno propustiti samo jedan.

 

Vise mi nije jasno ni da li vozaci zabusavaju (sigurno ima toga, samo je u pitanje u kom obimu) ili postoji precutna saglasnost da se stede gorivo i vozila. Jer ovo postaje nepodnosljivo u oba smera, uvece su vec u Narodnog fronta 52, 53 i 56 dupke puni, kao da je jutarnji spic. Nikad nije bilo tako.

Link to comment

Naravno, nije mnogo trebalo da situacija eskalira - neka devojka napicila vozaca na pocetnoj na Petlovom, on je izbacio iz autobusa i navodno pretukao (mislim, dovoljno je sto je izbacio). Mozda neka mudra gradska glava odluci da ipak ne treba da se propustaju dva polaska, da je dovoljno propustiti samo jedan.

 

Vise mi nije jasno ni da li vozaci zabusavaju (sigurno ima toga, samo je u pitanje u kom obimu) ili postoji precutna saglasnost da se stede gorivo i vozila. Jer ovo postaje nepodnosljivo u oba smera, uvece su vec u Narodnog fronta 52, 53 i 56 dupke puni, kao da je jutarnji spic. Nikad nije bilo tako.

 

Na okretnici na Zvezdari redovno ima bar jedna 77-ca i nekoliko trola (28,40). 

Link to comment

 

Vise mi nije jasno ni da li vozaci zabusavaju (sigurno ima toga, samo je u pitanje u kom obimu) 

 

Prošle nedelje na stanici u Narodnog fronta, u ranim popodnevnim časovima, u roku od 15 minuta: 52, 56, 56, 56, 53, 56, 56, 53, 56. Bukvalno tako. Ne postoji univerzum u kome to može biti normalan red vožnje i sasvim je izvesno da u narednih pola sata nije prošla nijedna 56, a da su u sledećih 10 minuta prošle tri-četiri 52. 

Link to comment

Uz sva ta očigledna muvanja sa polascima postoji i problem sa brojem vozača, u GSP-u kažu da im nedostaje oko 150 vozača. Kažu da odlaze ljudi napolje da teraju šlepere za nekoliko puta veće pare.

Link to comment

Prošle nedelje na stanici u Narodnog fronta, u ranim popodnevnim časovima, u roku od 15 minuta: 52, 56, 56, 56, 53, 56, 56, 53, 56. Bukvalno tako. Ne postoji univerzum u kome to može biti normalan red vožnje i sasvim je izvesno da u narednih pola sata nije prošla nijedna 56, a da su u sledećih 10 minuta prošle tri-četiri 52.

Ako ih je stvarno bilo toliko u 15 minuta, to je jos i banja  :lol:  Primetio sam da su prepodne problematicni 23, 37 i 58, koji idu kroz KM + 56-ica koja je preopterecena, dok su uvece oko 8 pomenute linije, sem 56, opet za ljude, a stoka je natrpana u onima koji idu sa Zelenjaka. Ne mogu da skopcam tu dinamiku, ali tvrdim da obrazac postoji. Postala je umetnost oko 8 uvece uci u 52, 53 ili 56 u KM, bas se vidi da su proredjeni. Isto tako se i 37 napuni naskroz vec na prvoj stanici u Trgovackoj.

Edited by Malvo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...