Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

evo ja cu sada da pisem busplusu 1 pismo na tu temu.
kako se providno prodajes za 2€ <_<. sledece sto ces traziti je broj bus plus kartice, pa broj bankovnog racuna :o kome se pise to ljubavno pismo? Edited by lostfanforever
Link to comment
stvarno moze da se validira recimo za 2 osobe sa 1 karticom :isuse: .
dai meni je trebalo dosta da ukačim (probala X puta na kojekakvim neprednjim vratima), čak me ljudi oko mene ubeđivali da nikako ne može, ili da prislonim karticu 2x (što nema šansi)čak mislim da mi je upravo na ovom topiku neko skrenuo pažnju da misli da to može samo na prednjim vratimae sad, mi uglavnom iz raznoraznih razloga ne ulazimo na prednja, ali ja rešila da probam, i uspela!
Link to comment

Nisam znao da treba izabrati neku opciju pre nego validiraš kartu 2x, mislio sam da je dovoljno ponoviti postupak. Imaću na umu ako budem nekog častio kartom... :DNego, baš gledam malopre, ekrani su toliko izgrebani da se jedva vidi šta piše. Ne znam na šta će to tek ličiti za par meseci, ali cenim da će biti neupotrebljivi.

Edited by mr@ki
Link to comment
Kako vide da li je plaćeno? Zar nije bila priča da kontrolorovo sokoćalo samo proverava da li je busplus validiran?
Mislim da je to samo priča za lakoverne.Mogu da vide i 1.Da li je "dopunjena" i 2.Da li je otkucana/validirana.
Link to comment
Mislim da je to samo priča za lakoverne.Mogu da vide i 1.Da li je "dopunjena" i 2.Da li je otkucana/validirana.
Pricas o nepersonalizovanim kartama?
Link to comment

Zbunjen sam. Sledeći put kada ne bude radio validator a uđe kontrola, proveriću šta se i kako proverava na onom sokoćalu.Izrričito je rečeno da će validatori moći da proveravaju samo da li je bus plus kartica validirana. Dakle, bez uvida u stanje na kartici, i naravno, bez ikakve mogućnosti da se upari sa identitetom korisnika kartice.

Link to comment
jesi student ili nezaposlen, kad si tako nešto uspeo ... ili si kupio markicu za "pola" meseca?
Nezaposlen (formalno)...Naravno vazi 6 meseci kada moram da donesem novu potvrdu sa NSZ...
Link to comment
... kažem to jer kontam da im je baš lako da prilagode tu funkcionalnost da se resetuje na 1, samo im još niko nije skrenuo pažnju na to da je trenutno retardirana.
Resetuje na 1 nakon 3 sekunde (2.5). Proverila jutros.Jedino da je Lostfanka zakačila neki faličan validator koji je 'zabagovao'.
Link to comment
Zbunjen sam. Sledeći put kada ne bude radio validator a uđe kontrola, proveriću šta se i kako proverava na onom sokoćalu.Izrričito je rečeno da će validatori moći da proveravaju samo da li je bus plus kartica validirana. Dakle, bez uvida u stanje na kartici, i naravno, bez ikakve mogućnosti da se upari sa identitetom korisnika kartice.
Pretpostavljam da govoriš o kontrolorima (da će kontrolori moći da proveravaju samo da li je kartica validirana, bez uvida u stanje na kartici...)To je samo rečeno, kao i mnoge druge stvari što su rečene. Tehnički, nema nikakve prepreke da kontrolorov aparat upita centralnu bazu i dobije odgovor da li na kartici ima kredita ili ne. Isto to radi i validator ugrađen u autobus.Mogućnost uparivanja sa identitetom je nešto sasvim drugo. To naravno tehnički jeste izvodljivo, a ne koristi se gde ne treba zato što Zakon zabranjuje (nadam se).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...