Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

pa taj izraz je vec nekoliko godina u upotrebi od strane gradskih vlasti kao nekakvo odrzivo resenje, sto bi ga izmisljao. http://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=laki+sinski+metro&ie=UTF-8&oe=UTF-8uostalom, vec si jednom odgovarao na slicnu temu:http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=6697&st=45
ovaj, ne :lol: gradske vlasti su promovisale "laki metro" kao sto se vidi i na tvom google searchuali nebitno, who cares
Link to comment
Do jaja. Sad svi portiri, bivši i sadašnji poslodavci, ćate u poreskoj upravi, recepcioneri u hotelima, administrativci u KK Partizan, u trima bankama, dvema kompanijama iz oblasti mobilne telefonije, kao i gomila drugih kojih ne uspevam da se setim, znaju koliko imam neplacenih kazni.Jebeni GSP. Žalba Povereniku, nek se teraju u tri lepe bahate.
i čitava familija :Hail:EDIT: šta je sa nepersonalizovanim kartama? ulazim povremeno u javni prevoz Edited by djordje geprat
Link to comment
i čitava familija :Hail:
O da! :D Bilo bi super kada bi i banke primenile isti princip. Lepo odeš na sajt, ukucaš svoj (ili tuđ) JMBG i vidiš koliko imaš para na računu, koliko duguješ banci za kredite i sl.
Link to comment

Online upit stanja za Infostan.Tako ja komšiji hipotetički mogu da gvirnem kroz prozor računa dok isti viri iz sandučeta da nađem ident.broj stana, a pošto mu hipotetički znam jmbg preko spiska stanara, mogu da obavim i ovaj uvid.Ili ti, ko se navrzno da sazna, saznaće.

Link to comment

Pobogu, i birački spisak možeš da proveravaš uz JMBG i ime i prezime. Kraja nema. Ćuti, dobro je, još samo fali da neko raspiše tender za sigurne sisteme i čekamo u redovima za pin kodove i elektronske sertifikate. :fantom:I birački spiskovi nam bušni ko sito, inače. Privatnost je precenjena.

Edited by Zabalujev
Link to comment
Online upit stanja za Infostan.Tako ja komšiji hipotetički mogu da gvirnem kroz prozor računa dok isti viri iz sandučeta da nađem ident.broj stana, a pošto mu hipotetički znam jmbg preko spiska stanara, mogu da obavim i ovaj uvid.Ili ti, ko se navrzno da sazna, saznaće.
Ovi barem traže da se dva podatka upare. Ta dva podatka se retko mogu pronaći na istom dokumentu. Btw, teško možeš da dođeš do JMBGa svojih komšije preko spiska stanara. Tako da ovaj pristup i nije nešto posebno loš. Mada se slažem da JMBG ne treba koristiti za ovakve stvari.
Link to comment

Telekom je, ja mislim, tu stvar najbolje resio.Potrebno je da upises 2 podatka: jmbg i sifru korisnika (ovo imas samo na racunu za telefon).Nakon toga oni ti na kucnu adresu posalju PIN koji koristis da bi pristupio njihovom sajtu.

Link to comment

teško uspevam da pohvatam- taman kad sam shvatio da je kool imati kazne / ne plaćati karte, sad ispade da to treba da bude tajna?! čemu onda koolstvo kazni ? o jbmti...

Link to comment
Telekom je, ja mislim, tu stvar najbolje resio.Potrebno je da upises 2 podatka: jmbg i sifru korisnika (ovo imas samo na racunu za telefon).Nakon toga oni ti na kucnu adresu posalju PIN koji koristis da bi pristupio njihovom sajtu.
Da, to je skroz dobro rešenje. Postiže se cilj koji se želeo, a ne rizikuje se da se naruši privatnost.
teško uspevam da pohvatam- taman kad sam shvatio da je kool imati kazne / ne plaćati karte, sad ispade da to treba da bude tajna?! čemu onda koolstvo kazni ? o jbmti...
?
Link to comment
Do jaja. Sad svi portiri, bivši i sadašnji poslodavci, ćate u poreskoj upravi, recepcioneri u hotelima, administrativci u KK Partizan, u trima bankama, dvema kompanijama iz oblasti mobilne telefonije, kao i gomila drugih kojih ne uspevam da se setim, znaju koliko imam neplacenih kazni.Jebeni GSP. Žalba Povereniku, nek se teraju u tri lepe bahate.
True, ali su mi bar duplo smanjili broj kazni :lol:Hocu reci prepolovili :isuse: Edited by Joe D
Link to comment
Hoce li kontrolori nakon uvdojenja ovog novog sistema i dalje biti u civilu?
Garant hoće. Nema šanse da budu jednobrazno obučeni jer bi ih onda videli da stoje na stanici i poizilazile (ili odBIPkale karte) sve neplatiše.A i sviđa im se ovako da u FBI maniru vade legitimacije i uživaju u paničnom pružanju ruku ka zaumbalici za karte.
..Btw, čuh da busplus kartice izdaju u Tempu 24/7 i da nema gužve.
Bogami, ja čuh da tamo samo pre podne i noćom može da se završi lahko, bez pola (i više) sata čekanja.
Link to comment

Vozio se danas nekim autobusom sa duplim srednjim vratima, linija 37:Photo-0007.jpgPhoto-0006.jpgSve se raspadalo, pa i vrata - ova desno su se otvarala samo jednim krilom.Ali je zato bilo čak 4 validatora.edit: u GSP ga zovu "masovni ubica", retko koji drugi bus je imao toliko udesa.

Edited by CTale
Link to comment

Zamolio bih Hellu da prokomentarise ovu vest................Povređeni dok su vadili "Bus plus" Izvor: Beta Beograd -- Pet osoba povređeno je kada su pojurili uz pokretne stepenice kako bi što pre dobili personalizovane karte za prevoz i tom prilikom pali jedni preko drugih.Kako je saopšteno, građani su u tom incidentu koji se dogodio na trećem spratu Beograđanke zadobili lakše povrede. Iz sistema "Bus plus" su pozvali sve građane da ne stvaraju nepotrebnu tenziju i ne izazivaju nemile događaje, jer će svima biti omogućeno da izvade nove kartice za prevoz.

Link to comment
Autobus naleteo na zenu
Beograđanka V. P. (54) povređena je danas oko 11.40 sati kada je na nju naleteo autobus privatnog prevoznika na liniji 27E na uglu Bulevara despota Stefana i Palmotićeve ulice.
Još malo pa će svi busevi biti ovako išaraniclostermann.jpg Edited by S.L.
Link to comment
...
uvek je tako za besplatne stvari ili one koje su prejeftine - setimo se samo hejsela koji su izbijali za hleb, vize, lične karte, pasoše, česnice, sadnice trešnje i patike u knezu.dakle, očito je da cene karata valja podići 1500% kako se ne bi stvarala jagma. Edited by Hella
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...