Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

sutra idem na jug. planiram da stanem na pijac u leskovac da se snabdem paprickama za nepoznat projekt zimnice, kornisonima za ponavljanje  proslogidisnjeg megahita slanih krastavcica i eventualno ako nadjem neki ajvar po normalnoj ceni (300-350 din za dobar po tegli).

 

ako imate bilo kakve sugestije slusam.

Link to comment

sutra idem na jug. planiram da stanem na pijac u leskovac da se snabdem paprickama za nepoznat projekt zimnice, kornisonima za ponavljanje  proslogidisnjeg megahita slanih krastavcica i eventualno ako nadjem neki ajvar po normalnoj ceni (300-350 din za dobar po tegli).

 

ako imate bilo kakve sugestije slusam.

Ako hoces ubice kupi kod onog na Bajloniju sto prodaje bugarsku sargarepu i onaj ubistveni savina habanero.

 

Kazi ti meni kad se kimchi ostavlja. Jos je rano?

 

edit: ubacih u djuvec samo trecinu one polovine fatalija i ubedise me da nema potrebe vise. Za sad deluje fino ljutkast al ne mogu da procenim kad je jelo vruce. Ne znam da li usne peku od toplote il ljutine :)

Edited by katamaran
Link to comment

jel smo sigurni da je iz 2015?

 

 

ne piše godina proizvodnje (tačnije, ja je ne vidim), rok upotrebe mu je do 2018 (to je jasno istaknuto),

sad sam pregledala teglice, dve.

Fenomenalan je.

Link to comment
  • 2 weeks later...

kupilo danas 15 kila kupusa varazdinca 

 

baba u sr.mitrovici sa jakim lickim akcentom mi se klela da je najbolji za kiseljenje pa sam joj morao poverovati

 

cak se nisam ni cenjkao, 40din - u bg ima kupusa po 35 po pijacama, znaci bice i jeftiniji

 

malo je pljosnat sto mi se svidja zbog redjanja, nije prevelika glavica i nije nabijena kao futoski, kapiram da ce se kiseliti lako kao melez

 

samo da ne zajebem nesto sutra kada ga budem stavljao

 

ovde se otprilike vidi koja je to vrsta

 

2.jpg

Link to comment

ja sam resila da stavim ribanac ove godine inace moja prva samostalna slana zimnica :D

 

kontam nema tu puno da se gresi,jedno 20kila za pocetak-u bure-na terasu i te fore

 

pa nema, samo pazi da dobro nabijes, narocito uz ivice bureta.

Link to comment

Moja majka je sa tim ajvarom prošle godine napravila čudo, kupila je brdo tegli, propržila ga, dodatno začinila,

bio je vrh, bolji od onog što je samostalno spremala od početka do kraja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...