Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

posle koliko dana treba da se pretace voda u kupusu? ostavio bure u kuhinji, vec opako vonja. sutra ga teram na terasu.

 

inace me nervira sto mi se opet javlja da tamo gde sam glavice nabijao uz zid bureta sto mi je tu potamnelo. nece biti disaster kao prosle godine ali jbga moracu da ispitam o cem se radi.

Link to comment

minimum jednom pre terase. mada si mogao i bez pretakanja, prokuva se voda sa onom količinom soli koju si planirao i kad se ohladi ljuljneš u bure. posle nastaviš još par 4-5 puta sa po kojim danom pauze između.

 

ja imam ono belo bure i provalio sam da se kupus nekako sfunja na jednoj strani i to onoj koja je ka ulici tj svetlu okrenuta. tako da od pre neku godinu zavijem bure u crnu kesu za smeće.

Link to comment

Pa da treba zavijati bure..

Ja se sećam i da dok sam sa ćaletom stavljao da smo obavezno ispod bureta stavljali "paketiće" novina da malo izoluju...

Nego koliko ste stavili kupusa ono u litrima bureta?

I jel vam poklopac na navoj ili na nabijanje?

Ja jedne godine stavio na nabijanje i namučio se ko isus oko otvaranja i zatvaranja...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Daj neku šifrovanu  naznaku jel mala il velika cena  :D pa ako je mala,  da  stanemo u red, skupo   me ne zanima ništa :lolol:

ma kakva šifra bre, skupoća je i pitanju, vidi koji sam smajli stavila  :cry:

Link to comment

evo sad sam ga prvi put produvao otkako sam stavio da se kiseli a tome ima 8 dana. solidno je usmrdeo kujnu pa sam ga izneo napolje. podigao poklopac, voda zamucena, bazdi na dobru fermentaciju, boja zuta, nisam dodavao cveklu, kukuruz ili sta vec pominjete, i nemam nijedan crveni kupus u buretu. realno me zabole za to. raso bi mogo vec da se pije, oseca se potencija, mada je jos mlad. ono sto me brine je sto ima dosta sitnih komadica koji su kapiram ispali iz izdubljene rupe od korena, verovatno je trebalo da to zaperem. to mi se cini da bi moglo biti sklono truljenju - uhvatio sam i par solidno ubalavljenih komada. sta se ono bese preporucivalo na forumu protiv balavljivanja kupusa, jer bese ren? nista od toga nisam stavljao. kupus, so i voda, samo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...