Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

16 hours ago, Meazza said:

Trebalo bi da je SFRJ liga uvek bila u top 10, ponekad i u top 5. (U pojedinim sezonama pedesetih/sezdesetih, kasnije ne verujem)


Italija, Engleska, Njemacka, Spanija, Francuska, Holandija, Belgija, Portugal, SSSR, SFRJ?

Kapiram tako nekako, iako mi se cini da je Francuska izuzev devedesetih bila drasticno slabija od ove prve 4. Sudim po rezultatima iz evrokupova, jedine titule su uzeli LOM i PSG. Kontam da smo mi tu bili negde s Rumunijom, DDR i Cehoslovackom, u odnosu na danas smo bili jaci od Austrije, Svice, Turske, Grcke, svih skandinavaca, Bugara, Poljaka itd. 
 

Link to comment

Zavisi od perioda jeboga, bilo je kad smo imali jacu ligu i od fr i bel i por i hol i sssr. Od ove 4 najjace nismo verovatno nikad. Cesi i poljaci su imali solidne lige 60-ih, 70-ih sa dosta razlicitih sampiona i par finih rezultata u evropi. Madjari takodje. 

  • +1 2
Link to comment

ma da

zapravo svi mi ili ogromna vecina nas iz perioda sfrj pamti samo 80te, a to je period kad su vec igraci lakse poceli odlaziti napolje i period kad su bila najveca namestanja u yu fudbalu, sto je dovelo i do pada interesovanja i do toga da se ta liga gleda nesto drugacijim ocima

 

koliko je zapravo vredela mozda najbolje govori cileanska generacija

u sirem smislu yu fudbal je pred devedesete imao reprezentaciju bez ikakvog preterivanja koje se ne bi postidele ni najjace fudbalske nacije

i sve je to stasalo u ex yu klubovima, a ne napolju

Link to comment
On 6.6.2021. at 12:43, MocaVukotic said:

Zavisi od perioda jeboga, bilo je kad smo imali jacu ligu i od fr i bel i por i hol i sssr. Od ove 4 najjace nismo verovatno nikad. Cesi i poljaci su imali solidne lige 60-ih, 70-ih sa dosta razlicitih sampiona i par finih rezultata u evropi. Madjari takodje. 

 

Provrteh malo istorijat koeficijenata i ispade da smo samo jednom (zbirna petoletka) uspeli da budemo u 4.

https://kassiesa.net/uefa/data/method1/crank1983.html

 

Uglavnom smo se vrteli od 7. do 14. mesta

UCR.png

Link to comment

Kao sto rekoh, vlazni snovi ex-vedeta.

 

Kad slusas likove tipa Zivko Zivkovic/Cvijetin Blagojevic - Maradona i Iniesta u picku materinu. 

Mnogi nasi fudbaleri i treneri se ponasaju kao da je i dalje 1986. i da osim na 2 TV kanala i stampanih novina nema gde da se proveri ono sto pricaju. Uzasno me nervira to. 

  • +1 3
Link to comment
  • 2 weeks later...

Gde se igralo ovo?

 

Zamisljam finale plejofa srpske konferencije, Palilulac - Tamiš, na obliznjoj oranici, nema para da se pokosi pa su pustili stado izjutra da popase travu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...