Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Citam o aferi Sosa, Njemacka, Hrvatska.

Naime Njemacki fudbalski savez je zelio da Sosa igra za njih (mama mu je rodjena u Njemackoj). Igrac je prihvatio i dobio drzavljanstvo. Ipal na kraju se ispostavilo da on ne moze da nastupi za njemce po novom UEFA pravilu jer je morao da ima njemacko drzavljanstvo prije nastupa za mladu hr remrezentaciju.

Sve je palo u vodu sto je potvrdio i njemacki savez.

 

E sada spanci kada su vidjeli kako to rade njemci su odma dali drzavljanstvo Aymeric Laportu i on je prihvatio da nastupi za njih. Izgleda da nisu pratili pricu do kraja. 

Link to comment
2 hours ago, borris_ said:

Citam o aferi Sosa, Njemacka, Hrvatska.

Naime Njemacki fudbalski savez je zelio da Sosa igra za njih (mama mu je rodjena u Njemackoj). Igrac je prihvatio i dobio drzavljanstvo. Ipal na kraju se ispostavilo da on ne moze da nastupi za njemce po novom UEFA pravilu jer je morao da ima njemacko drzavljanstvo prije nastupa za mladu hr remrezentaciju.

Sve je palo u vodu sto je potvrdio i njemacki savez.

 

E sada spanci kada su vidjeli kako to rade njemci su odma dali drzavljanstvo Aymeric Laportu i on je prihvatio da nastupi za njih. Izgleda da nisu pratili pricu do kraja. 

 

Kako Laport već nema državljanstvo Španije? Igrao je 7-8 godina tamo, mislio sam da je to formalnost pogotovo kad neko već ima EU pasoš...

Link to comment

Ziva ga izmislio, fala mu nije kaz'o. On ostaje ovde, svi ostali cete u Ivangrad!

Btw, imao jedan prodor isti k'o onaj u Drezdenu, samo nije dao gol, sve ovo je i u Zvezdi radio. :hail:

Edited by Plajvi
Link to comment

Mnogo dobar kviz, prvi pokusaj mi je sve bilo pretesko i isteklo mi vreme na 8om koraku, tek pri kraju sam video da dole pise pozicija i period kad su igrali :isuse: sa tim pogodih iz drugog pokusaja sve osim Hrvata, izredjao sve koje sam znao ikada da su igrali u pozadini tamo, ali dzaba. 

 

Neki su bas originalni, a neki mnogo zajebani, posebno sa cirkularnim karijerama, ne znas odakle pocinje.

  • +1 1
Link to comment

19/20, fenomenalan kviz. 

 

Spoiler

Jebeni David Platt! Znam da je igrao za Bari, mislim u paketu s Bobanom i Jarnijem, ali razmisljao sam u kontra smeru pa gadjao Lombarda, Ravanelija i Makaronea. 

Pogodio sam i Corluku prokletog, najjaci hint je za Tottija. :laugh:

Poslednji koga sam pogodio je Blanc, nisam imao pojma da je igrao za Napoli, lupio sam zbog ostalih klubova za koje je igrao i tako sam prosao.  

 

Edited by Plajvi
Link to comment
2 hours ago, 189- said:

https://www.sporcle.com/games/sixte105/football-players-mapped-out?playlist=football-players-mapped-out&creator=sixte105&pid=1Ze9fc73W

 

jedan zanimljiv kvizic.

 

nisam znao 3. i 9. da je ostalo malo vise vremena 3. bih se setio, 9. nema sanse.

 

19/20 isto kao i Plajvi, tog Engleza uopšte ne pamtim...

 

Spoiler

Deluje da je taj deo kviza najteži, posle ide dosta lagano, ono Bugarin, Rumun, Srbin...izbor je u startu dosta sužen. Čorluku pogodio iz prve. Blan jeste zajeban, pogotovo uz opis "sweeper", za mene je on CB dok sam ga gledao.

 

Link to comment
2 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

19/20 isto kao i Plajvi, tog Engleza uopšte ne pamtim...

 

  Hide contents

Deluje da je taj deo kviza najteži, posle ide dosta lagano, ono Bugarin, Rumun, Srbin...izbor je u startu dosta sužen. Čorluku pogodio iz prve. Blan jeste zajeban, pogotovo uz opis "sweeper", za mene je on CB dok sam ga gledao.

 



 

Spoiler

Pokidao je SP 90, ali ga se ja secam iz Arsenala kad je bio mator. :D

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...