Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Ni meni nije jasno, ne sme od precke/stative (mislim da cak sme i kad je golman odbije do precke/stative), od golmana sme. Milijardu ovakvih golova je bilo, evo Kejn je dao sad na EP, pa Dika primio protiv Grashopersa, itd. 

Link to comment

Kačio sam ovde pre par godina sjajan spot, na nekom trgu ili poljani, proslava titule, krupni kadrovi navijača kako kuliraju uz pesmu i pivo...

Pokušavam da nadjem na YT ali mi ne id.

Link to comment

E9fGfBpXEAMk_3X.png

 

 

ako dobro razumem...

uzeti su podaci sa Transfermarketa i na osnovu toga napravljena "srednja" vrednost tima za svaku ligu.

onda su svi timovi skalirani u odnosu na tu vrednost. npr neki tim je 2x skuplji u odnosu na prosek lige, ili ima 0.75 vrednosti od proseka.

zatim je to ubačeno u grafik, tako da se vidi raspodela unutar pojedinačnih liga.

 

super zanimljivo deluje, a rezultati su očekivani.

najujednačenija je Premier.

PSG je užasno jači od svih ostalih. isto tako i Ajax.

Škotska, Portugal, Portugal... očekivani timovi odskaču.

Španija je tuga, gde je ogromna većina ispod prosečne vrenosti. a tu prosečnu vrednost dižu Real i Barsa sami.

 

jedino što je ovde upitno je izvor, ne u smislu pouzdanosti Transfermarketa već činjenica da je određeni igrač u sastavu Bayerna ili Liverpula automatski mu diže vrednost, pa makar bio mahač peškirom s kraja klupe verovatno ima veću cenu nego da je starter u nekom timu sa sredine tabele.

  • +1 4
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...