Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Makelele u Nantu, ne znam da li jos ko od world-class igraca. Ni ja ne znam nista o Padovanu osim te sezone. 

Nisam siguran, mislim da je posle ove sezone jos samo jednom LS imala samo prvake (i branioca titule ako nije osvojio prvenstvo). 

Link to comment

U kalču su stalni brojevi uvedeni od te sezone 1995 96, a od sledeće i kod nas i u uefinim takmičenjima...Nant je nakon osvajanja titule prodao 2 najbolja igrača - Karembea i Lokoa, do polufinala su stigli jer su imali sreće u žrebu

  • +1 2
Link to comment
On 4.4.2021. at 14:38, Mindaugas Žukauskas said:

Interesantno da su menjali brojeve tokom sezone, jel to moglo tada? Samo LŠ ili i u prvenstvu? Ovog dugokosog napadača se uopšte ne sećam. Nant u polufinalu LŠ, wtf, moraću da izguglam jel ta generacija iznedrila nešto za kasnije, ili je bila neka user ekipa. Interesantan izbor penaldžija za Juve, defanzivci, Juga...ovi majstori se posakrivali. Ali upalilo jbg.

 

Nantes je imao dosta sreće te sezone. Prvo je Dinamo Kijev izbačen nakon prvog kola Lige prvaka, a u grupu ubačen Aalborg. Panathinaikos, koji je na gol u gostima izbacio Hajduk Asanovića, Štimca, Rapaića i drugih u pretkolu, je prošao kroz grupu bez većih problema. Nantes je prošao na konto dvije pobjede protiv Danaca.

 

Onda su u četvrtfinalu igrali protiv Spartaka koji je poharao grupu (6-0-0) sa Legijom, Rosenborgom i Blackburnom, ali u zimskoj pauzi prodao nekoliko najbitnijih igrača (Čerčesov, Juran, Onopko). :isuse: Nantes dobio prvu 2-0, u revanšu Nikiforov zabio dva dobra gola za Ruse, ali je Nantes uspio doći do 2-2 i prolaza. Protiv Juventusa nisu mogli ništa više od časnog poraza.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, ArleKino said:

 

Nantes je imao dosta sreće te sezone. Prvo je Dinamo Kijev izbačen nakon prvog kola Lige prvaka, a u grupu ubačen Aalborg. Panathinaikos, koji je na gol u gostima izbacio Hajduk Asanovića, Štimca, Rapaića i drugih u pretkolu, je prošao kroz grupu bez većih problema. Nantes je prošao na konto dvije pobjede protiv Danaca.

 

Onda su u četvrtfinalu igrali protiv Spartaka koji je poharao grupu (6-0-0) sa Legijom, Rosenborgom i Blackburnom, ali u zimskoj pauzi prodao nekoliko najbitnijih igrača (Čerčesov, Juran, Onopko). :isuse: Nantes dobio prvu 2-0, u revanšu Nikiforov zabio dva dobra gola za Ruse, ali je Nantes uspio doći do 2-2 i prolaza. Protiv Juventusa nisu mogli ništa više od časnog poraza.

 

Dinamo Kijev tada bese izbacen jer su, ako se dobro secam teksta iz Zurnala, sudijama nudili neke bunde ako se dobro pokazu.

 

Jako sam zeleo dres Nanta iz sredine 90-ih..zute i zelene pruge, sa  reklamom Eurest..ali su bili nedovoljno popularni da Admiral uradi repliku. 

 

Malo nedostaje ta francuska liga u kojoj su drmali Nant, Lans, Okser, Mec, Monpelje..Pocne liga bez znanja ko je favorit za osvajanje a ko za ispadanje.

Link to comment
Just now, SNARC said:

Dinamo Kijev tada bese izbacen jer su, ako se dobro secam teksta iz Zurnala, sudijama nudili neke bunde ako se dobro pokazu.

 

Jako sam zeleo dres Nanta iz sredine 90-ih..zute i zelene pruge, sa  reklamom Eurest..ali su bili nedovoljno popularni da Admiral uradi repliku. 

 

Malo nedostaje ta francuska liga u kojoj su drmali Nant, Lans, Okser, Mec, Monpelje..Pocne liga bez znanja ko je favorit za osvajanje a ko za ispadanje.

 

Da, bili su neki španski suci u pitanju. Inače, pravo je čudo da o tom dijelu ždrijeba gdje su bili Nantes, PAO, Spartak i Legia kao četvrtfinalisti nije napisana knjiga "Najistočnija konferencija". :D Bila je priča i da su to Grci smjestili, a u Hrvatskoj se od te 1995.godine šuška da je utakmicu pretkola na Kantridi (zbog Oluje se igralo u Rijeci) Hajduk prodao Grcima, slično kao i za Zvezdino polufinale one godine. Hajduk se nikad do kraja nije oporavio od tog ispadanja, a kakav je PAO imao ždrijeb, rutinski bi i Hajduk došao do polufinala i novog poraza od Ajaxa.

 

Eh, ta Ligue 1 je bila baš šarolika - navijaš da PSG ne uzme i uživaš kako svake godine neko drugi uzima titulu. :D Nantes 1994-95, Auxerre 1995-96 sa kapitenom Blancom i vječnim Rouxom na klupi, Monaco 1996-97 sa mlađarijom Henryjem i Trezeguetom, Lens 1997-98 sa kasnije uhapšenim Wirelessom™... 

 

To je poremetio prvo Lyon sa onom svojom dugogodišnjom dominacijom, a poslije su Arapi doveli Ibru i romantični šampioni postadoše izuzetak (Monaco 2016-17, možda i Lille ove sezone izdrži utrku do kraja).

  • +1 1
Link to comment

90tih je bilo 7 ili 8 različitih osvajača titule, a OL je uvek tu bio drugi treći i onda je grunuo u surovu dominaciju.

Bila uživancija za gledanje, novi stadioni, igralo se brzo zahvaljujući "fizici" igrača sa Afričkog kontinenta. Repka uzela i SP i EP. Moćni treneri su prošli kroz FRA 90tih takodje.

 

Mada sam se iznenadio, kad sam bio u FRA pre 10tak godina, koliko se oni lože na basket i ragbi!!!

Link to comment

Zalalo smo imali dvije ekipe i Ligue1 i to iz .... Ajaccio 😁

 

Te 90-te i prokleti novembar mjesec kada smo se uvjek raspadali i gubili prvenstvo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...