Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

On 6.4.2021. at 9:40, ArleKino said:

 

Nantes je imao dosta sreće te sezone. Prvo je Dinamo Kijev izbačen nakon prvog kola Lige prvaka, a u grupu ubačen Aalborg. Panathinaikos, koji je na gol u gostima izbacio Hajduk Asanovića, Štimca, Rapaića i drugih u pretkolu, je prošao kroz grupu bez većih problema. Nantes je prošao na konto dvije pobjede protiv Danaca.

 

Onda su u četvrtfinalu igrali protiv Spartaka koji je poharao grupu (6-0-0) sa Legijom, Rosenborgom i Blackburnom, ali u zimskoj pauzi prodao nekoliko najbitnijih igrača (Čerčesov, Juran, Onopko). :isuse: Nantes dobio prvu 2-0, u revanšu Nikiforov zabio dva dobra gola za Ruse, ali je Nantes uspio doći do 2-2 i prolaza. Protiv Juventusa nisu mogli ništa više od časnog poraza.


Le Saux i Batty se potukli u Moskvi jer su zapeli jedan o drugog. :laugh:

Link to comment

I onda me pitaju sto mi je prvi dres u zivotu bio Del Piero. I nisam posle njega ni imao puno dresova. Recimo jedan drugi se prestao automatski nositi posle jedne junske noci '98 (verzija '97 skroz beli) :cry:

Link to comment
1 hour ago, Grandilof said:

I onda me pitaju sto mi je prvi dres u zivotu bio Del Piero. I nisam posle njega ni imao puno dresova. Recimo jedan drugi se prestao automatski nositi posle jedne junske noci '98 (verzija '97 skroz beli) :cry:

 

Del Piero će te 1995-96. nakon rastakanja Rangersa inspirisati naslov "Hell Piero" u nekim britanskim novinama.

Link to comment
15 minutes ago, Jumanji said:

Da je nama nepriznat, da li bi isao?
 

 

Znas onaj vic "Meni je komsija Bred Pit a tebi je komsija cigan". 

 

Negde ta relacija..nismo jednaki.

  • +1 1
Link to comment

kakve veze mi imamo s ovim?
 
Diks kaže da ga je glavni sudija sa tog meča Dani Makeli izbacio iz svog tima. Makeli mi je dao do znanja da nema više poverenja u mene i da me neće povesti sa sobom na Evropsko prvenstvo.

Link to comment

Prateci utkamice za vreme korone kada se mogu cuti treneri pored terena a dosta sam pratio Bundes primetio sam da je nacesca rec nemackih trenera: weiter, weiter, weiter, moglo bi se staviti u kontekst kao nastavi dalje(napred).

Sa druge strane slusao sam nase trenere na reprezentaciji i uvek ide: stani, vrati, polako...

 

Hocu reci kakve su razlike u razmisljanju tzv. strucnjaka koji se ugradjuje od male dece do seniora.

  • +1 2
Link to comment

sta drugo ocekujes od svabe nego da osvaja, napada to im je u geneckom kodu :fantom:

a srbin pak ima zapisano da se odbrani, primiri, uspori bitku (eno ispisase stranice na vojnoj istoriji o blickrigu i odbrani od istog)

 

pametnom dosta

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, pasha said:

Prateci utkamice za vreme korone kada se mogu cuti treneri pored terena a dosta sam pratio Bundes primetio sam da je nacesca rec nemackih trenera: weiter, weiter, weiter, moglo bi se staviti u kontekst kao nastavi dalje(napred).

Sa druge strane slusao sam nase trenere na reprezentaciji i uvek ide: stani, vrati, polako...

 

Hocu reci kakve su razlike u razmisljanju tzv. strucnjaka koji se ugradjuje od male dece do seniora.


Bundesliga ubedljivo najlepsa fuca za gledanje. Pogotovo kad ne guzi igra Bajern. 

Tako nekad random uhvatis Dortmund - Hofenhajm i tekma uglavnom bude bomba. Svi zele da daju gol, uvek.  

Link to comment

Danas obelezavamo 30 godina od osvajanja Liga Kupa (u to vreme je trofeji imao neki znacaj), a vec za vikend cemo mozda poceti sa planovima za League One.

 

Kako lepo zvuci ova statva :wub:

 

 

  • +1 1
Link to comment

nisam uspeo da nađem tačnu godinu za neke promene pravila. namenski a i vi ostali pomagajte.

- trajanje poluvremena 45'

- uvođenje okruglih stativa i prečki umesto četvrtastih.

- uvođenje zamene igrača u toku međunarodnih takmičenja.

 

za ovo treće, sećam se finala inter - benfika 1-0 kada je na gol benfike umesto povređenog golmana stao bek đermano.

i, ako se ne varam '68 je na turniru u italiji osim statirao, ne sećam se na kojoj utakmici.

hvala

Link to comment
7 minutes ago, djordje geprat said:

nisam uspeo da nađem tačnu godinu za neke promene pravila. namenski a i vi ostali pomagajte.

- trajanje poluvremena 45'

- uvođenje okruglih stativa i prečki umesto četvrtastih.

- uvođenje zamene igrača u toku međunarodnih takmičenja.

 

za ovo treće, sećam se finala inter - benfika 1-0 kada je na gol benfike umesto povređenog golmana stao bek đermano.

i, ako se ne varam '68 je na turniru u italiji osim statirao, ne sećam se na kojoj utakmici.

hvala

1. Zvanicno 1897. kao kompromis izmedju pravila Sheffield FA i Camridge FA.

2. Nasao sam podatak da je Nott Forest prvi klub koji je koristio "elipsoidne" precke i stative 1920. godine.

3. Ovo za izmene ima vise podataka, cudna istorija, sa wiki

Quote

 

The first use of a substitute in international football was on 15 April 1889, in the match between Wales and Scotland at Wrexham. Wales's original goalkeeper, Jim Trainer, failed to arrive; local amateur player Alf Pugh started the match and played for some 20 minutes until the arrival of Sam Gillam, who took over from him.

 

While substitution during games was first permitted in 1958,[11] there have been instances of substitution prior. In 1940, in a match between Mandatory Palestine and Lebanon, Mandatory Palestine centre-half Zvi Fuchs was replaced at half-time by Lonia Dvorin following an injury.[12][13] Also during the qualifying phase for the 1954 World Cup, Horst Eckel of Germany is recorded as having been replaced by Richard Gottinger in their match with the Saarland on 11 October 1953.

 

The use of substitutes in World Cup Finals matches was not allowed until the 1970 tournament.

 

 

  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...