Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

1 minute ago, harper said:

 

 

Ja ga video uzivo, digao je i mene zajedno sa 90 hiljada ljudi. Pogledaj klip i poslusaj aplauz koji je dobio za ovo. To mi je najdrazi trenutak u fudbalu, bledo secanje kad se u Srbiji na stadion dolazilo sa srcem punim fudbala i ljubavi za majstore, nevezano za to za koga igraju, a ne da se mrzi, rusi i pali. I njegov odgovor kad je cuo taj aplauz, prvo neverica a onda prilazak korner zastavici izmedju severne i istocne tribine i otpozdrav aplauzom. Nikad niko u Srbiji nije bio blizi Bogu nego nas 90.000 koji smo ga gledali kako sara svojih Deset zapovesti po terenu Marakane.

Lijepo napisano.

 

Ima u ovom dokumentaracu dio kad objasnjava zasto se bio poistovijetio sa Napolitancima i kako je rasizam u sjevernoj Italiji uticao na to. Mislim da je i u Spaniji bilo slicno, pa se iznenadio takvom reakcijom.

Link to comment

Prvi put sam gledao Maradonu na svetskom prvenstvu u Španiji. Ima dostupnih snimaka i na YT Argentine protiv Brazila na tom prvenstvu, koja je odlučivala o prolazu dalje iz grupe, gde se vidi kako je taj klinac igrao. Brazilci su o toj utakmici govorili, ako se dobro sećam (FIFA serijal o reprezentacijama koje su obeležile pojedine periode, Brazil 1982.) da su igrali protiv reprezentacije koju su i oni voleli da gledaju. No, na toj je utakmici Maradona udario Zika i bio je isključen. Dešavanja između zvezdanog sjaja i prašine za mene će ostati paradigma njegovog života.

Edited by Ras
Link to comment

Može valjda neka posebna tema o Maradoni, ne mora nužno da ima RIP u nazivu (čak bih predložio i da se preskoči to RIP)?

Neka neko otvori, bzv je da to uradim sa ukupno 3 posta na pdf-u.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

On u svakom slucaju zasluzuje mozda posebnu temu, ali ako je nije bilo do sada....
Mislim kada ce opet u njoj da se pise, ali ok.

Cudno samo da sport nema RIP, imaju muzika, film...

Link to comment
4 minutes ago, Ras said:

Može valjda neka posebna tema o Maradoni, ne mora nužno da ima RIP u nazivu (čak bih predložio i da se preskoči to RIP)?

Neka neko otvori, bzv je da to uradim sa ukupno 3 posta na pdf-u.

 

Otvorio sam :( 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Meni cale pricao za Milan '88, doteturali se nekako do penala, i sad ortak i on se pogledaju... Van Basten, Rajkard, Gulit, Maldini, Barezi... Jebote ko od ovih da promasi? 

Edited by Plajvi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...