Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Bio je i u mexicu u sastavu italije, ali nije igrao, altobelli je bio prvi izbor. Bez mundijala, to je bila jedna lepa karijera, ali s mundijalom se vinula u legendu. Te tri poslednje utakmice su mu promenile zivot, posebno ona na stadionu sarria. 6 golova u najvaznije tri utakmice u zivotu, cela ekipa 8 na poslednje 3, dao je i 3 komada u argentini 78.

 

Pise na wiki da je u pitanju aids

Link to comment
21 minutes ago, Ros said:

 

uzasno sam ga mrzeo tog dana kad je sa tri gola izbacio brazil. posle smo se ipak pomirili

 

To je bilo jedini put da sam navijao za Italiju. Totalni autsajderi, Zof 40 godina, Enzo Bearcot i Sandro Pertini

 

pertini_juancarlos-1_MGZOOM.jpg

 

 

Link to comment
On 5.12.2020. at 6:59, MocaVukotic said:

Steta sto nema na gornjem snimku bakljada oko celog terena, jedna od boljih grobarskih iz tog vremena

 

Po meni najbolja uopšte, jer je bila savršeno pravilno raspoređena. Sve baklje su upaljene na istoj stepenici po visini a Čegi je auto lakom označio X na svakih 10 koraka. Nema je na snimku jer je dogovor bio da se sve završi pre nego što igrači izađu na teren, zbog tada već tradicionalnih kazni koje smo fasovali od Mafioza. Međutim, kop je bio nešto u fazonu ko ih hebe, čekamo da igrači izađu, pa je morao rahmetli Stojanče da trči pred južnu tribinu i apeluje uz frenetične gestikulacije u pravcu svog ručnog sata. I na kraju su ga poslušali.

 

Kiša padala ceo dan, i dan pre tekme. Kaljuga za sva vremena, a kada ih gledaš kao da im se lopta lepi za nogu. Kakav sam krik ispustio kada je Višnjić otresao prečku...

 

Inače, na 0:47 Jokan radi svoje čuveno uklizavanje "spolja" na protivničkoj polovini. To mu je bio tm kada lopta počne da beži. Bukvalno na isti način je 98-me protiv Nemaca osvojio loptu, nakon čega je Piksi postigao gol za 2-0.

Link to comment

Ne, požar je bio protiv Rome (4-2). Pre požara Đanini na korneru overen zippo upaljačem u potiljak. Vladislav Đukić 90 minuta okruživao sudiju i nekim čudom uspeo da završi utakmicu. Jedna od najbizarnijih utakmica koje pamtim.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Ros said:

uzasno sam ga mrzeo tog dana kad je sa tri gola izbacio brazil. posle smo se ipak pomirili

Ja se uopste vise ne secam sta sam mislio o njemu i o Italiji - verovatno slicno al' se odlicno secam s kojim se zarom moj kum lozio na Nemce tako da sam ja - hteo ne hteo - navijao za Italiju u finalu. Nismo govorili par dana posle finala - ne sto sam ja negativac nego sto je on emotivac... :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...