Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

CNN identifikuje bandite koji su radili na razbijanju krvlju patriota stvorene velike države.

CNN: "Maksimir" 1990. je promenio svet00043198.jpgNajuticajnija američka TV mreža CNN utakmicu na "Maksimiru" između Dinama i Crvene zvezde svrstala je na listu pet mečeva koji su promenili svet. Kako se kaže u tekstu objavljenom na sajtu poznate TV kuće, Jugoslavija je bila na ivici "implozije", a klub iz Srbije, Crvena zvezda, igrala je protiv hrvatskog Dinama. Spominje se i napad Zvonimira Bobana na policajca, kao i sukobi na tribinama između Delija i Bed Blu Bojsa. Navedeno je i da je navijače srpskog tima predvodio Željko Ražnatović Arkan. - Bio sam tamo, kao javna ličnost spremna da rizikuje život, karijeru, zbog hrvatske ideje - kazao je Boban, a dr Neven Anđelić, autor knjige "Bosna i Hercegovina, kraj nasleđa", tvrdi da je to bio simbolični trenutak: - Bio je to politički nagoveštaj svega što se kasnije dešavalo. Utakmica u Zagrebu koja je po mnogima najavila rat u Hrvatskoj, odigrana je 13. maja 1990. godine i četvrta je na listi. Na listi su i meč između sekretarijata i predsedništva Engleskog fudbalskog saveza (FA) iz 1864, prvi odigrani prema pisanim pravilima samog FA, između Zapadne Nemačke i Mađarske (1954.), između Rendžersa i Baksa (1966.) u Južnoj Africi, i između Iraka i Saudijske Arabije iz 2007. godine.http://www.youtube.com/watch?v=qAt2oIJ8Lec&feature=player_embedded
Link to comment
Sta znam, moguce je da je Snajder izduvao jer ga posle SP nema nigde. Jeste razvalio u LS i na WC al polovinu godine je ipak proveo u kurcu, sto zbog povreda sto forme. Messi je u istom ritmu igrao 365 dana, ai bukvalno. Neki podatak je izbacen da je valjda 60 golova postigao u 2010. kalendarskoj godini. Opet vracamo se na ono staro - koliko Messi moze daleko bez Xavija vidi se kad je u repki. Bude tu i asistencija, i golova, lepih poteza ali pre ili kasnije neko ga zaustavi. Zato sto nema ledja. I pitanje je hoce li ikada do "boginje" koliko god genije bio. Xavi se recimo ne vidi po ucinku i statistici (makar ne onoj kada su desetine golova i asistencija u pitanju), ali taj covek je spona, dusa i srce svakog tima u kom igra i potpisujem da ni Spanija ni Barca ne bi bili takve zverske ekipe da nije Xavija. Uostalom ako su umeli Kanu i Kanavaru da prepoznaju ovu titulu, Xavi je u odnosu na njih otelotvorenje boga himself. Ko kaze da je on podbacio u nekoj utakmici ili turniru taj se ne razume u fudbal i posmatra ga povrsno, tj samo ono sto se desava u sesnaestercima. Opet, daleko od toga da Messi nije zasluzio ali realno osvojice on ovo proznanje jos par puta u karijeri bez sumnje, a onakav poslovodja se nece skoro roditi niti ce Spanci do svetske krune. Zasto - nece biti tu vise Xavija.
a neki reklo bi se prihvataju ga zdravo za gotovo, i po defaultu uspeh španije i barce leži na njemu.ajmo opet...čovek je bio u centru pažnje na euru 2008. nije on neka defanzivno orijentisana radilica čiji se učinak teže primeti. razlog leži možda u tome što su tad španci igrali s dva napadača a pored xavija je bio senna, pa je ovaj imao više slobode.u africi španci igraju s petoricom na sredini (villa je bio na krilu kad bi torres startovao), a teret organizacije preuzima xabi alonso kao tzv. deep lying plejmejker. xavi je bio neprepoznatljiv sve do četvrtfinala, grešio u primopredaji kao nikad i bez valjanih proigravanja. u završna tri duela je bio ok (nije grešio), ali ne više od toga.možda je njegova stabilizacija u završnici donela preimućstvo u posedu i kontrolu nad nemcima i u finalu, ali bio je tek jedan od...koji su to ostvarili. neuporedivo s partijama protiv rusa i nemaca dve godine ranije. Edited by dillinger
Link to comment
Sta znam, moguce je da je Snajder izduvao jer ga posle SP nema nigde. Jeste razvalio u LS i na WC al polovinu godine je ipak proveo u kurcu, sto zbog povreda sto forme. Messi je u istom ritmu igrao 365 dana, ai bukvalno. Neki podatak je izbacen da je valjda 60 golova postigao u 2010. kalendarskoj godini. Opet vracamo se na ono staro - koliko Messi moze daleko bez Xavija vidi se kad je u repki. Bude tu i asistencija, i golova, lepih poteza ali pre ili kasnije neko ga zaustavi. Zato sto nema ledja. I pitanje je hoce li ikada do "boginje" koliko god genije bio. Xavi se recimo ne vidi po ucinku i statistici (makar ne onoj kada su desetine golova i asistencija u pitanju), ali taj covek je spona, dusa i srce svakog tima u kom igra i potpisujem da ni Spanija ni Barca ne bi bili takve zverske ekipe da nije Xavija. Uostalom ako su umeli Kanu i Kanavaru da prepoznaju ovu titulu, Xavi je u odnosu na njih otelotvorenje boga himself. Ko kaze da je on podbacio u nekoj utakmici ili turniru taj se ne razume u fudbal i posmatra ga povrsno, tj samo ono sto se desava u sesnaestercima. Opet, daleko od toga da Messi nije zasluzio ali realno osvojice on ovo proznanje jos par puta u karijeri bez sumnje, a onakav poslovodja se nece skoro roditi niti ce Spanci do svetske krune. Zasto - nece biti tu vise Xavija.
Ma da, ko kaze da je Cavi odigrao losu utakmicu, celava mu keva.Sto se mene tice, on je oduvek bio precenjen igrac... Ne sporim mu fudbalsku inteligenciju i kreativnost naravno, ali eto, recimo da sam siguran da bi sa Fabregasom umesto Cavija, Barselona bila kud&kamo jaca. Naprosto, ne vidim sta je to sto Cavi igra, a Fabregas ne bi mogao.Ili Snajder..Kanavarova igra na SP 2006 je ideal igre modernog stopera (pored ovih standardnih apstraktnih srce-dusa epiteta). Pohapsio je taj i otelotvorenja nekih zajebanijih bogova nego sto je to Cavi. Edited by kralj
Link to comment
Ma da, ko kaze da je Cavi odigrao losu utakmicu, celava mu keva.Sto se mene tice, on je oduvek bio precenjen igrac... Ne sporim mu fudbalsku inteligenciju i kreativnost naravno, ali eto, recimo da sam siguran da bi sa Fabregasom umesto Cavija, Barselona bila kud&kamo jaca. Naprosto, ne vidim sta je to sto Cavi igra, a Fabregas ne bi mogao.Ili Snajder..Kanavarova igra na SP 2006 je ideal igre modernog stopera (pored ovih standardnih apstraktnih srce-dusa epiteta). Pohapsio je taj i otelotvorenja nekih zajebanijih bogova nego sto je to Cavi.
Fabregas ne igra isto sto i Cavi - prirodna zamena za Cavija u Barsi je Thiago a u spanskoj reprezentaciji ga nece naci skoro (a bez Cavija ces videti kako to izgleda za jedno dve godine). Kanavaro nije nikad bio u prilici da cuva igraca poput Cavija, niti mu je to zadatak niti bi uspeo u tome.
Link to comment

U 2009. godini evropski klubovi su bili u gubitku ukupno 1,2 milijarde eura ili 56% evropskih klubova gubi pare.Kada bi se regulative o dobrom poslovanju koje bi trebale stupiti na snagu 2015. godine primjenile sada 13 klubova ne bi moglo da se takmici u evropkim kupovima.

Platini defends changes as clubs' losses mount Tue, 11 Jan 16:57:00 2011 ShareretweetEmailPrint* European clubs lose 1.2 billion euros between them* Platini says UEFA's financial rules are the way forward* Platini says will not shy away from banning big clubs (releads with Platini quotes)UEFA president Michel Platini was determined on Tuesday to stop European clubs spending their way into oblivion after it was announced they had chalked up losses of 1.2 billion euros ($1.55 billion) in 2009.Platini said UEFA's Financial Fair Play plan, introduced last year to force clubs to live within their means, was the only way to stop the continent's clubs from sliding into financial disaster."None of us who love football have any interest in seeing clubs which are the heritage of European football disappear because of risky management," Platini told reporters. "That is why someone had to intervene."I want to be proud of being proactive and not having ignored a problem which everyone was aware of and nobody wanted to take on."Clubs could be banned from European competition from the 2014/5 season if they do not abide by the new rules which effectively stop them spending more than their generated revenue.Platini said he would not shy away from enforcing the rules even if it meant keeping a big club out of European competition."If a club doesn't fall in line and live by the same rules as everyone else, they will have to live with the consequences," he said.The basis of the new UEFA rules is to stop rich owners injecting huge amounts of money, which in turn force rivals to overspend to keep up."This is not a witch hunt, it's a wish to no longer continue living blindly and mindlessly," Platini said.UEFA general secretary Gianni Infantino said 56 percent of Europe's 733 top-flight clubs were in the red.Infantino said that although clubs raked in 11.7 billion euros, a rise of 4.8 percent over the previous year, they spent 12.9 billion euros, a rise of 9.3 percent.High wages have been blamed as the main cause of overspending and Infantino, who described the new rules as an "indirect salary cap", said clubs had spent an average of 64 percent of their income on wages.He said 73 clubs had spent more than 100 percent of their revenue on wages.
Link to comment
Fabregas ne igra isto sto i Cavi - prirodna zamena za Cavija u Barsi je Thiago a u spanskoj reprezentaciji ga nece naci skoro (a bez Cavija ces videti kako to izgleda za jedno dve godine). Kanavaro nije nikad bio u prilici da cuva igraca poput Cavija, niti mu je to zadatak niti bi uspeo u tome.
mislim da igraju na istim pozicijama u svojim klubovima, samo što u reprezentaciji fabregasa uvek stavljaju malo ofanzivnije, jer je konkretniji u završnici Edited by dillinger
Link to comment

Pa ne igra, zato sto ima mogucnost da povuce loptu 30m i sa igracem na ledjima udeli zavrsni pas. Par puta po utakmici. Zato sam i bio precizan. Moze da igra bez problema to sto igra Cavi.Mislim da je Cavijeva popularnost u dobroj meri posledica toga sto se on, u ocima navijaca, licno identifikuje sa sistemom koji igra Barsa.Kad kazem precenjen, ne mislim da je van top 10, ali svakako nije u top 3.Ne znam kako mislis ovo za Kanavara? Da Cavi igra napadaca, ondasnji Kanavaro bi ga drzao sa odvezanim pertlama. Nije to ni tema. Poenta je da je njegova Zlatna lopta itekako zasluzena.

Link to comment
Izgleda. Dobro je da znam, da ne budem u zabludi da njegovih 50 pasova (od 53 pokusaja) po utakmici predstavljaju bog zna sta... :blush:
Takav je prosek, neces verovati imao i Slavisa Jokanovic. Mislim, nije to bezveze, ali to je posledica pre svega:1) Gro tih pasova su alibi "ole" pasovi prema Pujolu & Alvesu2) Barsa je igru bez lopte dovela do savrsenstva (bas na te procente mislim kada kazem da se njemu pripisuju zasluge sistema)Ok, necu vise... Ne mislim da je Cavi los igrac, naprotiv. Samo mislim da ima boljih. Edited by kralj
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...