Jump to content
IGNORED

Vece sa Ivanom Ivanovicem


April

Recommended Posts

 
Zato sto je forum kao platforma nastao na anonimnosti, a ne kao platforma prenosenja informacija kao tviter.
 
Forum niko ne citira, sa Tviterom imas i emisije posvecene istom.
Natežeš, a i ovo oko tw da treba da se bude pod imenom i prezimenom i ostalim podacima i da je tako zamišljen bile bi takve "rubrike" da se popune.
I dalje ne vidim razlog zašto ako mislite da treba na tw pod imenom i prezimenom zašto ne treba i ovde na forumu?

Takođe to da "treba stati iza svojih reči", kakve veze ima da li je to napisao neko pod nikom ili imenom i prezimenom?
Kao ona napomena "polemiši sa stavovima a ne sa nikom"



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Koliko se sećam od svih naloga koji su me zapratili i koje sam riportovao, samo je nekoliko ugašeno.

 

jezivo, sad sam gledala i većina ih je i dalje tu

Link to comment
3 hours ago, Budja said:

 

Dakle, anonimnost podstice javno ispoljavanje  frustracija i nasilni recnik, u Srbiji, Zimbabveu, SAD ii na Marsu.

 

Da, to je negativan efekat anonimnosti (videti kraj posta)  na internetu. 

Poziitivan su svi oni efekti u smislu kritike uticajnijih i moćnijih od sebe. 

 

Btw, buđo, svaki tvoj post na ovom topiku je jednako vidljiv kao i svaki tvoji (hipotetički) post iste sadržine koji bi ostavio na tviteru. Nema razlike u nivou javnosti prepiske. Pretraživa je i jednako dostupna.

 

U vezi termina anonimnost - to je zapravo zajeb koji su iskusili forumaši u slučaju Malagurski. Ne radi se o anonimnosti. Jer, kada si anoniman, ne može ti se utvrditi identitet. Svi mi koji ovde pišemo smo identifiable, dakle, nismo anonimni. Radi se o pisanju pod pseudonimom. Samo je pitanje (domaćih i međunarodnih) procedura po kojima neko može da dođe do tvog identiteta. Isto važi i za tviter.

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, pacey defender said:

Da, to je negativan efekat anonimnosti (videti kraj posta)  na internetu. 

Poziitivan su svi oni efekti u smislu kritike uticajnijih i moćnijih od sebe. 

 

Btw, buđo, svaki tvoj post na ovom topiku je jednako vidljiv kao i svaki tvoji (hipotetički) post iste sadržine koji bi ostavio na tviteru. Nema razlike u nivou javnosti prepiske. Pretraživa je i jednako dostupna.

 

U vezi termina anonimnost - to je zapravo zajeb koji su iskusili forumaši u slučaju Malagurski. Ne radi se o anonimnosti. Jer, kada si anoniman, ne može ti se utvrditi identitet. Svi mi koji ovde pišemo smo identifiable, dakle, nismo anonimni. Radi se o pisanju pod pseudonimom. Samo je pitanje (domaćih i međunarodnih) procedura po kojima neko može da dođe do tvog identiteta. Isto važi i za tviter.

 

 

 

 

Oko javnosti - da, u pravu si. Nisam se jasno izrazio.

 

Rec je o tome da ovde divani par stotina forumasa i u vrh glave jos toliko lurkera, sto je prilicno nezanimljiv broj u poredjenju sa tviterom. Stoga je i nacin komunikacije drguaciji, i ne samo zbog ogranicenja broja karaktera na tviteru koja te tera da budes vrcav i duhovit a la Ivan Ivanovic i da sazimas poput Bergase.

Link to comment

Iscitah komentare ispod posta okacenog na medijima "jel gutala ili samo prskala, zadnje sediste, popusila mikrofon".

Anonimusi opravdano strahuju da je Arkan ziv. Ali naci ce ih on...

Anonimnost je pickicama omogucila da postanu vibratori. Roze...

Link to comment
On 1.1.2020. at 23:34, radisa said:

To vuče na Buđinu vodenicu, da  Tw ne treba da bude anoniman, pa ne spominjemo... :D

 

 

ne zapravo to je odlican primer

taj kreten (prilicno sam siguran da je musko) nije klasican tviter korisnik

on valjda nije uopste tvitovao, vec iskljucivo otvarao naloge i u opisu istih vredjao forumase

a do forumasa je dolazio tako sto je povezivao nikove sa foruma sa nikovima na tviteru (i tw ppp nalogom) i uzgred prilicno neuspesno nabadao rl informacije

da su ljudi redom imenom i prezimenom na tviteru i povezani medjusobno i sa ppp tw nalogom on bi imao rl informacije forumasa

prilicno sam siguran da je npr zbog toga izabrao tw umesto fb, jer na fb nije znao koga da dodaje

Link to comment
12 hours ago, ordi said:

pre bih rekla da perverznjaci strahuju da će ih majke, žene i ostala mnogobrojna rodbina otkriti, što opet ne dovodi do zaključka da su svi anonimni to.

 

ne, al su svi perverznjacitm anonimni

Link to comment
11 hours ago, ordi said:

nakačio mi se vece

uzgred, misli da je preterano duhovito to što je promenio nik

a ja baš mislim da je super to što smo ga potčinili nama anonimnima... :fantom:

p.s. kad ćeš ti ono beše na posao opet? molim te, gledaj da te ne uhapse zbog vecea.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...