Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

ne znam ja puno o tom kraju. jedino pamtim da smo se jednom vracali s mora preko savnika (devedeset seste/sedme recimo). ali posto je mene tradicionalno traumirao put risan-niksic ne pamtim previse..ali verujem da je jako zivopisan.

Link to comment
ja sam sinoc oko osam saltala programe i naletela na neku novu crnogorsku seriju u kojoj glume mima karadzic (niksicki outlaw gradjevinski preduzetnik u budvu), giga moravac (djed u postenu budvansku porodicu koji je oslobadjao pastrovice od italijana), onaj lepi crnogorski glumac bane (neki mutni lik; slutim da ima nerascicene racune sa mimom od puno ranije), mladen nelevic, ljiljana blagojevic, itd...ne mogu da opisem, ali mogla sam da gledam jos tri sata da je bilo. nije onako mucno realisticna ko djekna (inace, prijateljica koja radi za UN kaze da u nesretni shavnik hleb i novine i dalje stizu tek svakog drugog dana), a nekako nije ni retardirajuca kao mjesoviti brak (iako slutim da je ista produkcija ovde; zbog mime k.) jer postoji kriticki osvrt prema burazerskoj poslovnoj kulturi u crnoj gori, (ne)postenju, novoj eliti, nadolazecim rusima...a i kad snimaju svakodnevnicu ko da gledam moje drugare odozdo s kojima sam odrastala.meni se ovo gleda i molim morganu da ovo prati sa mnom!!! pliiiizzz! ovo je ko pavic na crnogorski nacin, samo za nijansu bolje!procitala sam da se zove 'budva, u pjenu od mora' i da ce se davati i na srpskoj tv prva, a za nju ima streaming. :D
ih, ja sam jos nekidan apelovala da se ovo gleda :Dsasvim je smislen i realan drustveni kontekst u seriji, i to mi se svidja. bilo bi smijesno koristiti samo opsta mjesta i zaplete tipicne za sapunicu a ne poentirati na tranzicionoj, skorojevickoj i novobudvanskoj klasi nasuprot nas obicnih tezaka.no, bilo mi je dosta mucno da gledam koprivicin pozorisni stil i primorski kvazielitizam transponovan u tv formu. na stranu stereotipi kojima se sasvim sigurno sapunice uvijek sluze, smijesno bi bilo da to zamjeram, ali nacin na koji su izvedeni je nekako izmjesten iz vremena koliko god da je radnja savremena. nisam nacisto da li je koprivica htjeo da se priblizi latino sapunicama ili je prosto samo dosljedan sam sebi i svom lokalnom pozorisnom angazmanu. mislim prije svega na 2. dio epizode, scenu kad su bojana i ona mala od pokojnog kuma pred ogledalom, kukanje usjedjelice sto joj je neko rekao da je usjedjelica (da ponovim, nemam nista protiv da serija pociva na stereotipima o cg mentalitetu, ali pitanje je izvedbe) i uzasno, uzasno jeftina postavka po kojoj su dodjosi negativcislazem se da je svakodnevica budve (tj bilo kog primorskog grada) dosta dobro uhvacena. ali gledam ovo dalje svakako :Dprva epizoda je ionako samo postavka scene, cekacu da ih odgledam par pa da se stabilizujem u misljenu, rano je jos. nema srece od jednodimenzionih likova (kakvi su sada), tako da ce oni sasvim sigurno morati da se pomjeraju kroz naredne epizode. doduse, kad razmislim, par naznaka o pomjheranju likova je vec dato. Edited by morgana
Link to comment
ih, ja sam jos nekidan apelovala da se ovo gleda :Dsasvim je smislen i realan drustveni kontekst u seriji, i to mi se svidja. bilo bi smijesno koristiti samo opsta mjesta i zaplete tipicne za sapunicu a ne poentirati na tranzicionoj, skorojevickoj i novobudvanskoj klasi nasuprot nas obicnih tezaka.no, bilo mi je dosta mucno da gledam koprivicin pozorisni stil i primorski kvazielitizam transponovan u tv formu. na stranu stereotipi kojima se sasvim sigurno sapunice uvijek sluze, smijesno bi bilo da to zamjeram, ali nacin na koji su izvedeni je nekako izmjesten iz vremena koliko god da je radnja savremena. nisam nacisto da li je koprivica htjeo da se priblizi latino sapunicama ili je prosto samo dosljedan sam sebi i svom lokalnom pozorisnom angazmanu. mislim prije svega na 2. dio epizode, scenu kad su bojana i ona mala od pokojnog kuma pred ogledalom, kukanje usjedjelice sto joj je neko rekao da je usjedjelica (da ponovim, nemam nista protiv da serija pociva na stereotipima o cg mentalitetu, ali pitanje je izvedbe) i uzasno, uzasno jeftina postavka po kojoj su dodjosi negativcislazem se da je svakodnevica budve (tj bilo kog primorskog grada) dosta dobro uhvacena. ali gledam ovo dalje svakako :Dprva epizoda je ionako samo postavka scene, cekacu da ih odgledam par pa da se stabilizujem u misljenu, rano je jos. nema srece od jednodimenzionih likova (kakvi su sada), tako da ce oni sasvim sigurno morati da se pomjeraju kroz naredne epizode. doduse, kad razmislim, par naznaka o pomjheranju likova je vec dato.
jes!!! sve se slazem! :Dali, ali, sta mislis, koja je uloga onog crnog baneta? mora da je dosao da naplati neki stari dug od sava bacica..
Link to comment

a jebemga, po sceni upoznavanje je bilo ocigledno da imaju predistoriju, sad, dal kroz kockanje ili neke druge prljave poslovejoj, sto ja ne volim baneta :Dedit. jel imamo info da li je bane iz budve?pitam iz razloga koji nemaju veze sa radnjom. svo vrijeme dok sam ga gledala imala sam sliku jednog ronioca izniksica :D

Edited by morgana
Link to comment
a jebemga, po sceni upoznavanje je bilo ocigledno da imaju predistoriju, sad, dal kroz kockanje ili neke druge prljave poslovejoj, sto ja ne volim baneta :Dedit. jel imamo info da li je bane iz budve?pitam iz razloga koji nemaju veze sa radnjom. svo vrijeme dok sam ga gledala imala sam sliku jednog ronioca izniksica :D
bane kao branimir popovic? evo pise na imdb da je iz podgorice. a u seriji ne znam. plus, propustila sam pocetak. pocela sam od scene gde savo i nadja leze na bazenu, a njega zove ona svalerka..
Link to comment

nene, mislila sam odakle je lik u seriji a ne glumacnisam uspjela da uhvatim da li je budvanin ili neal hvala za info svakakonebitno je za radnju, stvar je samo u mojoj fiks ideji - dok sam gledala seriju, nisam mogla da se otarasim asocijacije, lik podsjeca na jednog lokalnog ronioca koji je iz niksica. pa rekoh da pitam jesam li propustila info odakle je ronilac iz serije, da eventualno potkrijepim svoju fiks ideju da je inspirisan ovim kog srecem.

Edited by morgana
Link to comment
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
p1060830.jpgPorto Montenegro je definitivno zimovnik i baš dobro izgleda krcat besnim jahtama, a bez ljudi. Doduše, gradi se luksuzni hotel, možda on promeni situaciju.
Link to comment
kako sam nacula, neko ce stalno biti u domu
Nema stalnih dežustava u domu, očekivano, momci su se malo bili zaigrarali, surtra ću se popeti gore da proverim. Edited by Anonymous
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...