Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

nekih 20-tak kilometara... Zminica je odmah do Njegovuđe, čim se put popne uz kanjon Tare a Gornja Bukovica dalje ka Šavniku.

Link to comment

i ja sam bila tu, blizu. črna gora nudi neverovatne mogućnosti za odmor duše i tela, u prirodi. šteta je sto nemaju love, a istina ni šlifa, da se malo potrude i naprave od tih lepota ono sto su slovenci uradili- nigde pipnuli prirodu, a opet pokazali sta imaju. svaki put otkrivam nove momente u crnoj gori, i svaki put se oduseevljavam sta to jos novo nisam videla. neprocenjivi su crnogorski kanjoni, jezera, durmitor iz svakog ćoška, sa svake strane, do svakog vrha, cak i morski momenti (zanjice, ada bojana, boka), reke (cijevna, naprimer), sela (planinski tip, drvene kuce, prizori kao iz bajke), virpazar na skadarskom, etc. ma crna gora munze konza!

Link to comment

Pa i jest civilizacija... Ima dobar put do tamo, ima struje, ima u Njegovuđi (3km) škola, pošta, radnja i kafana... Bude i pijac dva puta nedeljno, dolaze dva tipa iz Bara i imaju odličan izbor voća i povrća. Meso, mleko, sir se kupuje od lokalaca. Nema fiksnog telefona ali mobilna mreža ima odličan signal, nema vodovoda ali svi imaju cisterne za kišnicu, nema kanalizacije ali i koji će nam. Takođe total TV radi kao zmaj (srbijanski sam instalirao jer jer je crnogorski operater isključivao signal kada se igrao neki jači sport). Jedino što stvarno fali je ozbiljan internet, za mejlove radi ali ostalo ne, pa moram na Žabljak za neki ozbiljniji rad.Sve u svemu, da ima boljeg neta i da mi posao to dozvoljava, bio bih tamo 6 meseci godišnje.

Link to comment

vidis, to je problem. grcke masline u crnoj gori. a crnogorske tucene od masline zutice jedne od najboljih u cijeli svijet (ne zaebavam se). no ih nidje nema.

Link to comment

nema bas previse maslina ove godine, napala ih je nekakva musicaa nema ih ni inace nesto narocito, doduse. lusticke masline su super, znatno bolje od barskih. i vergine ulje porodice moric je odlicno, pominjao ga je vec najgori negdje na forumu. ako kome dodje pod ruku, a ne znam da li ga prodaju igdje sem kuci, vrijedi ga probati.

Edited by morgana
Link to comment
lusticke masline su super, znatno bolje od barskih.
Toga više, nažalost, nema, luštičani prodali zemlju, maslinjaci zapušteni, sada voze brza kola i pokazuju kurac autostoperima (tj. meni). Ostaje onaj lik u Zabrđu, možda on i dalje radi.@gazanajluđa stvar u ovom su meni bila jaja, takva nisam jeo godinama, dobra je bila i pršut i sir, masline su nam bile preostale. Edited by Anonymous
Link to comment

je l mrtva ova zmijuljina sa slike?? <_< jedan od razloga zbog kojih ne volim tu sumsku i planinsku prirodu, iako su recica, potocic, seoske zivotinje i travica preslatki!!!

Link to comment
je l mrtva ova zmijuljina sa slike?? <_< jedan od razloga zbog kojih ne volim tu sumsku i planinsku prirodu, iako su recica, potocic, seoske zivotinje i travica preslatki!!!
Ima raznih šumsko-planinskih priroda - na primer na Durmitoru (Zabljak, jezera i planinčuge) nema otrovnica. Valjda im je previsoko i prehladno.

I onda dođu biolozi herpetolozi i hopa cupa kod Valovitog jezera prevrnu dva tri kamena i savataju zmijuljagu iako ih kao nema.

Link to comment
je l mrtva ova zmijuljina sa slike?? <_< jedan od razloga zbog kojih ne volim tu sumsku i planinsku prirodu, iako su recica, potocic, seoske zivotinje i travica preslatki!!!
cres je priroda sumsko-planinskog tipa a nema otrovnica. kao i loshinj.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...