Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

taj put su  jos i sredjivali prosle godine, dodavali prosirenja od makadama....kako god, vise volim taj deo da vozim, nego foca-tjentiste, vise me smore oni tuneli kroz kanjon pive...ali onda sledi nagradna deonica pluzine-risan

Link to comment

ako ides u cg, granica te svejedno ceka kasnije... jbmliga, vise mi odgovara trasa prema scepanpolju sa sve makadamom, manje krivina I guzve....... prema tjentistu iza svake uzane krivine ocekujem da me pokupi neki sleper ili autobus

Link to comment

E pa onda nismo vozili istim putem prema od Foce ka Scepan Polju... ovaj put kojim sam ja isao je imao i makadam i krivine, i granicu koja lici na africku. 

 

Ili da budem konkretniji: Foca-Tjentiste sam vozio bar 20x, i nikad se nisam isprepadao kao kad sam pre neki dan vozio Foca - Scepan Polje.  

Link to comment

pa Foca-Tjentiste je samo 27km i jedna planina..nista to meni ne smeta,jeste malo krivudavo ali je bar kratko ..mozda je do toga sto obavezno stanemo na kupanje u Tjentistu na onaj njihov bazen pa mi sve prodje lakse 

 

20525577_10214179947632130_8023825064628

 

 

 

meni je generalno taj put kroz Bosnu skroz ok ,nije mnogo naporan sa planinama i nema guzve a sto mi je najbitnije nema onih nasih a bobami i crnogorskih samoubica sa preticanjima,zabijanjem u guzicu i ostalim carima saobracaja u Srbiji i CG..

Link to comment

meni je to za sada omiljeni put za gde god na more iako to nije bas pametno/ekonomicno... njime smo isli i u Buljarice i nazad(zbog pijace u Trebinju i sira iz mjeha :p )

Link to comment

+1

a i kraći je kad se putuje u boku

 

i jedan (preko durmitora) i drugi put (bosna) završavaju u boci

izbor zavisi i od odredišta

u prvom slučaju si kod risna, u drugom kod herceg-novog

razlika je manja od 20 km

 

 

na strani puta preko durmitora je jedan granični prelaz manje i nepotreban zeleni karton

Link to comment

Da se čekiram samo, prijatno sam iznenađen kvalitetom puteva po BiH. Izuzev deonice pomenutoga E-762 od Foče ka CG granici, deonica koja od Foče nastavlja ka Sarajevu pored Igmana je iznenađujuće solidna, iako je teren kao ovamo kroz kanjon Drine. Moram priznati, poučen ovim prvim iskustvom očekivao sam da će biti igmanski marš za koji će nam trebati tenak, ali ništa od toga. Više nalik na Sićevačku ili Grdeličku klisuru u Srbiji, sasvim korektno, i generalno solidan asfalt.

 

Ono, za nas iz pitomih krajeva navikle na autoput smara 60-70 km/h prosečne brzine, ali bar nema truckanja i razvaljivanja trapa.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Jao što sam bila na plaži jednoj! Kad se dodje do Plavih horizonata, ide se levo od plaže kad se gleda ka moru. Ide se kozijom stazom kroz šumu, draču i kamenjar jedno 2.5 km i mislila sam da će mi pet poskoka zavrat tokom te avanture, ali niks. Ta plažica ima svoju pećinicu sa tri hale unutra. Nije tirkizna voda unutra, ali je fini pesak po dnu. I ima unutra sve džepove u stenama gde možeš da stešuješ cigarice, pićence i štagod. Telefon nisam nosila u pećinu, sad mi žao zbog slika. Uglavnom, nije bilo nikog jer niko pri zdravoj pameti tamo ne ide, pa smo bili sami nas 13-oro koliko nas je pošlo. Nisam izašla iz vode od 13h do 19h30. Poslednji put sam ovoliko bila u vodi u petom razredu.

Link to comment

Pa to je ona naša planinarska staza koju smo pravili do Bigova i Grabovca. Kačio sam slike na planinarskom topiku kako je nagrđena požarom.

 

Ta plažica vapi za akcijom čišćenja, stoka je u makiji ostavila nenormalne količine đubreta.

Edited by Anonymous
Link to comment

Propuštaš. Da ste nastavili samo malo dalje videli biste spaljenu zemlju, spektakularni prizori.

 

Nema ti tu više poskoka, sprženi su, na žalost.

Edited by Anonymous
Link to comment

Pa nagledala sam se spržene zemlje po luštici. Sve smrdi spaljena smola.

 

Ti si u pravu za djubre u onom rastinju iznad staze pre nego što se sasuljaš na plažicu, ali na plažici nema djubreta uopšte. I super mi je što u pećinici ima podvodnih tunela da se proroni. Skroz kul avantura!

 

Inače, shvatila sam gde je najbolja voda u zalivu. Na potezu izmedju Kaludjerovine i Bjelile. Tamo je moj kum iznajmio kuću. Presavršeno je. Maestral duva tako da sklanja prljavštinu od obale, a još ima i jedan potok koji se tu uliva u vodu.

 

Najgora je tamo kod Solila. Stajaća i još mutna ko reka.

Edited by MayDay
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...