Jump to content
IGNORED

Како су вам родитељи преживели повратак


расејан

Recommended Posts

Dakle (da ne kazem: znaci), sta je meni ovde promaklo! :o :o :o Vracam se majci ubosnu topik!Nisam mogao da isteram do kraja topika a da se ne javim s komentarom ovde (a to ce sad sigurno mase ljudi videti, obzirom da je negde pred zoru u Euro-regionu <_<)... Cenim da se na kraju topika rasejan vratio u zlocinacku Virdziniju. :lolol: Sve on lepo pise, i zanimljivo je to, medjutim stoput sam rekao, i opet kazem, ovo za hranu je skroz off. Nije cudno da mu niko u Beckerek ne veruje.I eto saznadoh da se миледи msmodesty polu-vratila - поздравления! (To joj pisem da razume :P)Lepo je to, ko moze... Malo se vracati, pa se opet vracati, ali u kontrasmeru. Cela tegobna romantika u vezi pecalbe je gotovo ubijena sa ovim smesno jeftinim avio kartama.EDIT. Skraceno izdanje.

Edited by Indy
Link to comment
  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    25

  • WTF

    12

  • bus

    11

  • gospa buba

    7

Cenim da se na kraju topika rasejan vratio u zlocinacku Virdziniju. :lolol:
Осим што још није крај... али није искључено. Ал' ако опет будем ишао, радије ћу бродом него кроз ону рерну.
Sve on lepo pise, i zanimljivo je to, medjutim stoput sam rekao, i opet kazem, ovo za hranu je skroz off. Nije cudno da mu niko u Beckerek ne veruje.
Ја поредим најближе самоуслуге, а не бутике. Нисам тај да превалим 100км да напуним фрижидер.
Lepo je to, ko moze... Malo se vracati, pa se opet vracati, ali u kontrasmeru. Cela tegobna romantika u vezi pecalbe je gotovo ubijena sa ovim smesno jeftinim avio kartama.
А јефтине карте бивају убивене смрћу од стотину ситних рана кроз измене прописа (чак не ни прописа, него смерница) о обезбеђењу, пртљагу и тако то.
Link to comment
Ја поредим најближе самоуслуге, а не бутике. Нисам тај да превалим 100км да напуним фрижидер.
Pa, rece ti neko, zaobidji samousluge, podrzi lokalne male prodavce. :) Ipak, cenim da je to (1 kvalitetno hranjenje) tamo gde si ti u Virdziniji - nezavidno.Nisu jeftine karte uopste ubivene, pa zar ne vidis da se leti k'o nikad sto nije. Ovi nasi Indijci ovde su sve blize tome da "rade u Australiji, a zive u Indiji". Njima dobro.
Link to comment

pace, jesi razmisljao o otvaranju 1 povratnickog campa?/analogno refugee campu/inostrani nesrecnici srpskog porekla bi kod tebe dolazili na debriefing+prvu pomoc/orijentaciju glede neprijateljskog environmenta/; agencija za izgubljene srpske slucajeve?sve to u domacinskoj atmosveri?first stop - pace!kao 1 halfway house za one koji treba da se prilagode! ako su navikli na beef burgers/ti im povecavas %svinjetine etc./esjuviz/pace uci da voze biciklo itd/karibi, kod pace crna gora/

Link to comment
Pa, rece ti neko, zaobidji samousluge, podrzi lokalne male prodavce. :)
Да, кад би их било. То радим овде, тамо цврц, осим тих Кинеза. Све ланац до ланца. Ево точио сам чорбу код двојице за које сам знао да су локалци, обојица пукли - један узео франшизу од неког, други продао. Систем то меље.
Ipak, cenim da je to (1 kvalitetno hranjenje) tamo gde si ti u Virdziniji - nezavidno.
Осим шунке и кикирикија, који су локални, а које смо стварно трошили онолико. У ствари, било је кикирикија и из других извора, ал' месни је био најбољи.
Nisu jeftine karte uopste ubivene, pa zar ne vidis da se leti k'o nikad sto nije. Ovi nasi Indijci ovde su sve blize tome da "rade u Australiji, a zive u Indiji". Njima dobro.
Нису убивене јефтине карте, него та идеја да свака шуша данас може да лети. Може, али има да претрпи понижења у 15:00 (ам. 3 ПМ). Ја озбиљно размишљам да следећи одлазак буде бродом. Оно, сад кад смо долазили нико нас није гледао, чак нам ни пасош нису гледали (осим оне на чекину, ал' да смо уплатили картицом онлајн, не би ни она). За улазак у еСАДа, међутим, не знам да ли гаће скидају, ал' строгоћа почиње још у Европи.Ако твоји тамо нису припазарили ту врсту параноје, имаш среће.
pace, jesi razmisljao o otvaranju 1 povratnickog campa?/analogno refugee campu/
Камп као табор или камп као логор или онако римски, камп као campus ака ливада?Нисам сакупљао себи сличне ни док сам био тамо, а сад... па, ето комшија и ја, и он је бивши оданде. А чујем да имамо и трећег негде у улици :).
inostrani nesrecnici srpskog porekla™ bi kod tebe dolazili na debriefing+prvu pomoc/orijentaciju glede neprijateljskog environmenta/; agencija za izgubljene srpske slucajeve?
А шта, ја треба да их онда налазим? Бре... може само да ми сврну на сајт и да погледају Serbia for beginners. Као што нисам био типичан гастрбајтер (види оно горе гледе СУВог итд), тако ти нисам пичан повратник (нисам дотерао мечку од две литре ни озвучење од два метра ни теве од два квадрата).
sve to u domacinskoj atmosveri™?first stop - pace!
У ствари, ако би се то могло наплатити... хм.... фрит, фрит...
kao 1 halfway house za one koji treba da se prilagode!
Не знам баш, једини halfway за који знам је Београд-Нови Сад-Суботица, бар био док је имао само леву половину. Можда је сад узнапредовао до хајвеја ил трифртаљвеја? Да ми неко не тражи копирајт на назив?
ako su navikli na beef burgers/ti im povecavas %svinjetine etc./esjuviz/pace uci da voze biciklo itd/karibi, kod pace crna gora/
ЛМ, ту би морало да падне политичко-идеолошко преваспитавање, прво да 50 пута напишу "нема лепше тице од гице" и то ћирилицом писано, а притом од допинга да имају само брљу и чварке. Онда рад на терену, удевање бициклом између заустављених колона на семафору и налажење скраћетица куд кола не могу, па онда интерно такмичење "ко ће да донесе већу кутију на пактрегеру, може везивање банџијима", добитник прелази са брље на кајсију... дао би се ту скоцкати цео програм бокте...Осим оно за Црну Гору... био у Сутомору једно лето, закључио да тај социолошки експеримент (да од брђана направе угоститеље) неће успети ни у наредних 30 година, те у међувремену... хм, немам појма куд да их водим на море. У Грчку, боље.
A i sa internetom, in general.
Да знаш... више сам комуницирао са родитељима оданде него док смо били ту :). А сад тек са скајпетом... са најстаријом је сад сва разлика у томе што више нисмо на три сата размака, него на девет, па је ту мало теже да се уштимамо са распоредом, а и са средњом је отишло од нула на шест, ал' сад канда причамо више него док смо били у истој кући :).
Link to comment
Осим шунке и кикирикија, који су локални, а које смо стварно трошили онолико. У ствари, било је кикирикија и из других извора, ал' месни је био најбољи.
A nista plodovi mora i riba, a 1 okean ti nadohvat ruke? Pa ja sam covece na 100 milja od okeana, pa imam bar 3 radnje gde svako popodne mogu da odem i kupim ribu, shrimp, scallops i slicne stvarcice ulovljene jutros kod OBX, ILM, ili Crystal Coast.
Нису убивене јефтине карте, него та идеја да свака шуша данас може да лети. Може, али има да претрпи понижења у 15:00 (ам. 3 ПМ). Ја озбиљно размишљам да следећи одлазак буде бродом. Оно, сад кад смо долазили нико нас није гледао, чак нам ни пасош нису гледали (осим оне на чекину, ал' да смо уплатили картицом онлајн, не би ни она). За улазак у еСАДа, међутим, не знам да ли гаће скидају, ал' строгоћа почиње још у Европи.
Nije tako strasno, bar ne po mom iskustvu letos. Jeste da je bila dvostruka kontrola, ali me niko nije izuvao, pretresao, ili na bilo koji nacin cimao oko bilo cega. Ulazak u 1 Home of The Brave - cista formalnost, 5 min cekanja, pasos kroz scanner, i dovidjenja. Uostalom isto tako je bilo i na ulasku u Srbiju, minus 5 min cekanja u redu :D
Да знаш... више сам комуницирао са родитељима оданде него док смо били ту :). А сад тек са скајпетом... са најстаријом је сад сва разлика у томе што више нисмо на три сата размака, него на девет, па је ту мало теже да се уштимамо са распоредом, а и са средњом је отишло од нула на шест, ал' сад канда причамо више него док смо били у истој кући :).
Pa da, i to je samo jedan deo toga. Uopste mislim na sve one vesti i zanimljive stvari. Tako su se letos mnogi iznenadili mojim poznavanjem nekih stvari u Beogradu i Srbiji, zacudjene face i pitanja "Otkud ti znas to?", ja im objasnjavam koliko informacija mogu da nadjem na raznoraznim sajtovima, forumima, blogovima... Drugi primer, letos sedim jedno vece u Knezu i zavibrira mi ipod, pogledam kad ono e-mail, otvorim ga, kad ono me lokalna TV stanica ovde u NC obavestava da je uzbuna za nevreme (severe thunderstorm warning) kod mene u gradu :Hail:
Link to comment
Dakle (da ne kazem: znaci), sta je meni ovde promaklo! :o :o :o Vracam se majci ubosnu topik!Nisam mogao da isteram do kraja topika a da se ne javim s komentarom ovde (a to ce sad sigurno mase ljudi videti, obzirom da je negde pred zoru u Euro-regionu <_<)... Cenim da se na kraju topika rasejan vratio u zlocinacku Virdziniju. :lolol: Sve on lepo pise, i zanimljivo je to, medjutim stoput sam rekao, i opet kazem, ovo za hranu je skroz off. Nije cudno da mu niko u Beckerek ne veruje.I eto saznadoh da se миледи msmodesty polu-vratila - поздравления! (To joj pisem da razume :P)Lepo je to, ko moze... Malo se vracati, pa se opet vracati, ali u kontrasmeru. Cela tegobna romantika u vezi pecalbe je gotovo ubijena sa ovim smesno jeftinim avio kartama.EDIT. Skraceno izdanje.
:lol: ladno cu da promenim nick u "ruskinja" update na situaciju - hmm, kako da kazem ukratko - jok.nisam uspela da se sazivim sa idejom povratka izmedju ostalog sto imam posla ovde (nasla bih ga i tamo, ono za budalu i posao uvek vazi) ali kao i Mrs. Indy ja "ostajem ovde i sunce tudjeg neba me lepo greje....muz je, na primer, odusevljen. dolazi-odlazi na po 10-ak dana (karta je oko 200e, polazak iz Lux-a u 10:35, sa presedanjem u Cirihu u bgd je u 14:00...) i to mu savrseno odgovara.mene zivotno smara odrzavanje dve kuce, peskiri, posteljina i jastuci, cetkice za zube i samponi, dva seta odece, ko ce to tamo da pere i pegla, kucu da cisti...so far so svi srecni i veseli. a i posao ide odlicno.
Link to comment
  • 4 weeks later...
Морам рећи, а знам да Цирилије ово чита, мој ристепак за њега је отишао кроз кров (за ово би ми следило барем 10 Оченаша) кад сам чуо да се врнуо, па још настанио у мени (из нејасних разлога) омиљеном Зрењанину. И ја бих нешто слично урадио, када бих којим случајем поседовао кохонес. А баш би ми то требало, и то у 1 пастувској количини, јер кад би се врнуо живео бих као мој пок. ђед, а то је 1 истинску либертаријанску егзистенцију: скоро без новца, свој на своме, једеш оно шта пожењеш, напасеш или уловиш. И то би било то. Међутим, лакше је теоретисати о одрживој пољопривреди, за нас бабе. (Уз сво уважавање правих баба, а моје су биле тврђе од 1 Нориса гос'н Чака).
"cojones" su potrebniji da se ostane u tudjini nego da se ode u Srbiju.
Link to comment

Ма, то су била само размишљања 1 српског вола. Нисам ја то озбиљно... сем тога код нас у кући госпођа је задужена за одлуке. Ја само носим ствари.А и како могу озбиљан да будем. Пише ми другарица да је промовисана у ред. проф. на нашој Алма матер(ини), те да јој је нова плата 66.000 динарјев. Мислим, не очекујем ја куле и градове, али ипак.

Link to comment
  • 2 years later...

Ne mogu više da slušam kevu koja mi govori skoro svaki dan da ni ne pomišljam na povratak još neko vreme. A kad se samo setim da joj je drhturila brada kad joj je Biljana Srbljanović rekla da se ja nikad neću vratiti. :DEnivejz, ja ne mistifikujem previše celu priču oko povratka, kao da je u pitanju nešto najgluplje na svetu. Kloake su i druge neke države, korumpirane i zatupljujuće, pa isto tako se mnogi fantastični mladi profesionalci vraćaju u te države jer je challenge da unaprediš svoju državu. A i imam ja jednu foru, a to je da se ja najbolje bavim onime što me peče, a stanje u društvu u mojoj državi mene peče. I isto tako znam neke povratnike koji su doneli prave male lokalne revolucije sa sobom u srpsko društvo. Ono od čega se meni kenja je što znam expatove iz ceeelog sveta i jedino naši nekako imaju potrebu da potcrtavaju da su otišli zauvek i sve se nešto upinju da pokažu kako su asimilovani do jaja. Moi, ja nemam potrebu da se francifikujem. Danas sam ovde, sutra negde drugde, preksutra ko zna gde. I možda baš u Begišu!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...