Jump to content
IGNORED

Како су вам родитељи преживели повратак


расејан

Recommended Posts

A moram i da se sa tobom 100% slozim u vezi mobilnih telefona. Ja sam karticu kupio na 300m od kuce i sibnuo je u telefon i sve je radilo odlicno, posle samo odem na kiosk na 20m od kuce i dopunim koliko treba (a posle sam provalio da sam mogao i sa kevinog fiksnog telefona, samo bi joj dodali na racun :wicked: ). Kad sam nekim ljudima pokusao da objasnim kako funkcionise mobilna telefonija ovde u US&A, samo su me gledali belo i vrteli glavom, generalni utisak im je bio :isuse:
Ihihihihi, Evropa još uvek bolje penetrira mobilne neg Amerika, a?
emash pojma kolko se neochekivanog sveta vratilo ove godine, i napola u blato i ucelo u blato
Su oni blesavi, pa forumski je onomad već utvrđeno da je ovde sve isto ko i ranije, a i još gore (sem što imamo struje, zimi grejanja, mobilnih preko glave, hrane na policama, sem mleka)... Svuda je bolje nego ovde! Svi koji su utekli su pametni! Svi koji su ostali su govna. Nespoosbna. Srbočetnička. Ba.
Link to comment
  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    25

  • WTF

    12

  • bus

    11

  • gospa buba

    7

Su oni blesavi, pa forumski je onomad već utvrđeno da je ovde sve isto ko i ranije, a i još gore (sem što imamo struje, zimi grejanja, mobilnih preko glave, hrane na policama, sem mleka)... Svuda je bolje nego ovde! Svi koji su utekli su pametni! Svi koji su ostali su govna. Nespoosbna. Srbočetnička. Ba.
ne znam za forum, al zivot zabavna pojava vrlo, samodemantuje se svakih 16 minuta do 16 godina, bar :P kad su bili za idenje - otishli su, sad kad su za vracanje - vratili se. ili, (skoro) alternativno:ko nije bio za idenje - nije otishao, ko nije za vracanje - ne vraca se...prosta stvar vrlo. sad, ko je dokon da uchitava vishak sadrzaja i emocija u tudje putanje, moze... ja volim da ljudima lepo, pa gdegod :)
Link to comment

Svi idu negde, a za navek se odlazi samo na jedno mesto. Nema tamo - vamo. Globalizacija je to. Ljudima nigde ne valja i sve pokvare, gde god da zapadnu. To nas nauci Betlstar Galalktika.

Link to comment
fast forward to 25. novembar 2010....zivorade, de ides bre?ma pusti, idem kod onog pace amerikanca na njegovu slavu svetog tenks givinga....
Da, stvarno, pace, hoces li 25.11 (iliti 11/25) da slavis? Oce li biti curka, krompir pire, gravy, pita od bundeve? Hoces li i TV sa satelitom da nabavis za tu priliku da slucajno ne propustis Macy's Thanksgiving Parade i tradicionalne NFL utakmice iz Detroita i Dallasa?
Link to comment

E, Pejs, fala za detaljno izvijesce. Super su mi uvek takva poredjenja. ...Za hleb, pivo, te hranu uopste smo vec pricali ranije i generalno je moje iskustvo isto kao i WTFovo. Ovde mogu da nadjem svakakvu mogucu hranu (i u rasponu od kvalitetne do djubreta) iz svih krajeva sveta. Ima i mnogo specificno sprske hrane, ali pokrivenost, naravno, nije kao u Srbiji. Slicno je za druge etnicke hrane. Recimo, ovde imas strasno mnogo kineskih namirnica, ali ako pitas nekoga ko je odrastao u Kini, ipak je izvor sveden u odnosu na Kinu. Ovde je, ipak, glavna prednost taj ogromni izbor koji ti se nudi. Ko nece da jede Wonderbread ne mora. U Torontu ima strasno mnogo mesta gde mozes da kupis odlican hleb. A farmers' market je meni celog leta pred vratima, tu na obliznjem trgu (2 minuta od zgrade) svakog cetvrtka. Naravno, ima i zatvorenih pijaca a i piljara (u starinskom smislu), koje su na svakom koraku, i tu se moze naci odlicno (ukljucujuci i vrlo egzoticno) voce i povrce (tipa ljubicastih sargarepa). Lokalna drzavna prodavnica alkohola ima i tri piva koja ja pijem najradije (Budjejovicky Budvar, koji se ovde znamo zasto zove Czechvar, Urquell, te Staropramen). Ima cak da se nadje i Ozujsko, Lasko, i Niksicko po tim LCBO radnjama, ali meni se ta piva ne dopadaju, pa ih ni ne kupujem. U stvari, uzeo dva puta Ozujsko cisto da kazem "kupio pivo iz starog kraja", ali :yucky: je. Hleba kakvog oces. Ja najvise volim jedan s maslinama iz lanca pekara Cobs. A kad odes za frtalj iznad tog (vec odlicnog!) nivoa, mozes da nadjes bas spektakularne vekne. ^_^

Edited by bus
Link to comment
Ihihihihi, Evropa još uvek bolje penetrira mobilne neg Amerika, a?
Амери са тим касне десетак година, јербо су им растојања повелика па треба много више тих бандера, а нису били ради да се залећу са улагањем док не направе довољно муштерија. Зато су сад повиленили, видиш иду путем двоје и свако прича у свој мобилни, или седа неко у кола и прво се веже, па вади мобилни и зове, и тек онда убада кључ да кресне машину.
Da, stvarno, pace, hoces li 25.11 (iliti 11/25) da slavis? Oce li biti curka, krompir pire, gravy, pita od bundeve? Hoces li i TV sa satelitom da nabavis za tu priliku da slucajno ne propustis Macy's Thanksgiving Parade i tradicionalne NFL utakmice iz Detroita i Dallasa?
Тај смо вала славили, онако од зајебанције, јер је то чист крканлук без верског садржаја, а политички је типичан лажњак, шатро хвала америчким Американцима што су нас наранили кад смо замало поцркали, а знамо шта је са том хвалом било.Е сад шта ћемо овде славити, нем' појма. Како нам се ћефне.Теве? То немамо, нити намеравамо.
Ovde je, ipak, glavna prednost taj ogromni izbor koji ti se nudi. Ko nece da jede Wonderbread ne mora. U Torontu ima strasno mnogo mesta gde mozes da kupis odlican hleb.
Додатак на извјешће од синоћ: каже ћерка да је један од главних разлога за смањен избор у Вирџинија Бичу то што има толико војске (и морнарице) по граду, од којих је добар део већ живео негде по свету и навикао на боље - и за њих постоје дућани у бази где свега тога има, а где цивили не могу да присмрде.Види се и по томе шта облаче, чак ни бољи ланци не стављају отменију робу, јер је статистички доказано да то у крају не пролази довољно. Оно мало њих што хоће да се носе боље, пазаре ваљда у Дисију или тако негде. А и туристи нису нека лига, углавном домаћи и понеки Квебечани. Чули смо и пољски и чешки на плажи, чак и руски, али је сасвим могуће да су то ови што долазе да раде преко лета, јер су сви били млађи и без деце.
Link to comment
Амери са тим касне десетак година, јербо су им растојања повелика па треба много више тих бандера, а нису били ради да се залећу са улагањем док не направе довољно муштерија. Зато су сад повиленили, видиш иду путем двоје и свако прича у свој мобилни, или седа неко у кола и прво се веже, па вади мобилни и зове, и тек онда убада кључ да кресне машину.
Ja citao kod onog blesavog Tanenbauma (doduse, izdanje iz 2003) da su stvar ujebali u startu planom numeracije (nisi mogao da razlikujes broj fixnog od mobilnog), em nisu imali jedinstven standard (i jos ga nemaju), em je moglo samo preko racuna (valjda imaju sada pre-paid mobilne), a skupo itd. pa jos Evropljani pobenavili za mobilnima mnogo vise posto su nasi evropski fiksni vazda bili nikakvi, pa jedva docekasmo i svako dete dobi mobilni. Kako im sad stoje stvari sa tim anomalijama?
Link to comment
А то са две базе... нисмо баш спалили мостове, има се и тамо где, деца се скућила а има и приде. Него је овде сад баш занимљиво :).
ja mislim da je ovo najinteresantnije i razlog tog half povratka. jednostavno, okucili smo se, uspeli - koliko/toliko, videli sveta ...pa sto da ne dodjemo i tamo gde je drugima vec interesatno?toliko stranaca dolazi u Srbiju a njima se niko ne cudi sto su dosli?meni, onako licno-personalno je potpuno svejedno da li je srbija ili italija, na primer.ili, ako vec mogu da biram, necu u italiju. tamo ce (kao i u FRancuskoj) poceti da "proteruju strance za koje procene da ne mogu da se izdrzavaju svojim radom....."ybga, ni ovde vise ne cetaju ruzice svakome.
Link to comment
cim se malo omastite/kofer ili dva legal tendera/oma nazad u srbijicu na prezervaciju. ko veverice kad se dokopaju kesice m&m's-a :D
sta da ti kazem, svako bira sta ce sa sobom da radi.moj izbor je LUx i ja radim ovde (imam ovde i lepsi hleb i bolje pivo i ukusnije dinje nego u Srbiji, ybga, takva sam) moj koalicioni hoce i tamo da radimalo nam je rano da pocenemo da krckamo M&M'sne bih tako pojednostavljivala niciju pricusvaka je razlicitae, sad, moja mi se bas ne crta javnosti. dosadno je to slusati.
Link to comment
Ja citao kod onog blesavog Tanenbauma (doduse, izdanje iz 2003) da su stvar ujebali u startu planom numeracije (nisi mogao da razlikujes broj fixnog od mobilnog), em nisu imali jedinstven standard (i jos ga nemaju), em je moglo samo preko racuna (valjda imaju sada pre-paid mobilne), a skupo itd. pa jos Evropljani pobenavili za mobilnima mnogo vise posto su nasi evropski fiksni vazda bili nikakvi, pa jedva docekasmo i svako dete dobi mobilni. Kako im sad stoje stvari sa tim anomalijama?
Више пута сам се накањивао да узмем мобилни, и на крају сам узео најјефтиније претплаћено што сам нашао, јер су сви имали тако неке планове (што нема везе са планирањем, то су тарифе) по којима прођеш на мосту па платиш на ћуприји. Но, није мобилни за мене телекомуњару, 99% мојих комуникација иде преко тастатуре и скајпета, телефон слабо хабам.То што је позивни на мобилном исти као и у крају има своје предности и мане. Прво, ко тебе зове са земаљске линије не плаћа то као међуградску - дође му у ствари фрај, јер је код већине телефонаца у претплату укључен неограничен број позива у локалу. Друго, у еСАДу је мањак позивних, јер их већ има много а иста мрежа покрива и Канаду, а морају да имају и резерве да изделе веће градове на ситније кад превише порасту - Њујорк, например, има три позивна, Диси бар два, итд. Да одвоје посебну гомилу позивних само за мобилне би било превелик притисак на те прве три цифре. Лако је у Србији, која тридесетак позивних, да паркира преосталих шездесетак за мобилну телефонију.Јесте, мана је што не знаш да ли те неко зове са фиксног или мобилног, али кад ти зовеш цена је иста, тј зависи само од позивног броја. Што није лоше кад неко твој отпутује далеко - цена је и даље као за локал, тј фрај, бар за тебе.А да кењају са тим плановима, не стигну ни воду да повуку, већ измисле нови талас. Деца, рецимо, узела претплаћено код Ејтиентија, уз доплату од $20 месечно за интернет. Трајало неколико месеци, и преправе то на $5 по мегабајту(!), важи од следећег месеца. Неутрошени минути се не преносе. Кад ти на картици остане мање од $6, мораш да слушаш подсетник од пола минута (после смо провалили да може да се искључи, али тек после 11 секунди) да треба да доплатиш. Ако ти истекне месец а не доплатиш, губиш број, или да платиш $15 да ти га врате. Једно време су и тих пола минута реклама наплаћивали, тј скидало се са картице.Све у свему, 20% текста у упутству се односи на техничку страну, 80% на то шта се и како и под којим условима плаћа, шта је урачунато и докле итд. Ситна слова...
Link to comment

najveća mana je što se plaćaju minuti podjednako i kad se zove, ali i kad se primaju pozivi. iste sekunde kad se potroši pretplata, mobilni broj je nedostupan tj. nema ni primanja poziva dok se ne dokupe minuti.

Link to comment

meni je interesantno da prepricas pogled iz suprotnog ugla - kako tebe, povratnoga, dozivljava okolina?nekada je za gasterbajtere bilo nezamislivo da se sa zapada vrati pre doba za umiranje. uz retke takve slucajeve, automatski je isao onaj podrugljivo-trijumfalni komentar i etiketa nije se snasao, jer sto bi se iko vracao odande a da ne mora (ili da nije lud). ne znam da li i danas vlada takva stigma. po mom licnom ukusu, pokazatelj zivotnog uspeha je upravo suprotno - podjednaka mogucnost da budes i tamo i ovde i na trecem mestu, gde ti se u datom trenutku vise prohte. izbor je majka dobrog zivota gdegod on bio. dakle, kad porastem bicu pace :D

Link to comment
meni je interesantno da prepricas pogled iz suprotnog ugla - kako tebe, povratnoga, dozivljava okolina?
Немам појма, сви нешто чудно врте главом и гледају с неверицом. Штогод да испричамо, звучи сумњиво, или никог ни не занима. Још нисам чуо неки добар трач о себи, али зато смо чули већ двадесетак петоминутних аутобиографија.
dakle, kad porastem bicu pace biggrin.gif
Препоручам и преповечерам, уопште није лоше cool.gif.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...