Jump to content
IGNORED

Podcast


Atreid

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Boško Jakšić kod Galeba. Pre pare nedelja kod Stankovića NU2 bio Dario Špelić, urednik fenomenalne radio emisije Povijest četvrtkom.

Javila se potreba da se narod obrazuje na temu izraelsko palestinskog rata.

  • +1 1
Link to comment

Ja nisam neki poznavalac tog sukoba, ali Jakšić mi je zvučao dosta slabo u tom podkastu.

Npr Galeb ga pita da objasni nastanak sukoba a on pretrči preko stvaranja Izraela, ratova koji su sledili, i mirovnih napora dajući samo osnovne podatke o svemu.

I neverovatna stvar, kaže kako je Obamino srednje ime Muhamed :wacko:, pa ga tu Galeb ispravi.

Link to comment
18 hours ago, salerokada said:

Ja nisam neki poznavalac tog sukoba, ali Jakšić mi je zvučao dosta slabo u tom podkastu.

Npr Galeb ga pita da objasni nastanak sukoba a on pretrči preko stvaranja Izraela, ratova koji su sledili, i mirovnih napora dajući samo osnovne podatke o svemu.

I neverovatna stvar, kaže kako je Obamino srednje ime Muhamed :wacko:, pa ga tu Galeb ispravi.

 

Možda nisi slušao pažljivo, ali posle prvih pola sata kreće objašnjenje preko primera o starozavetnim pričama i metaforičnim rivalstvima sa "komšijama". Čini se nemogućim da se ništa nije "dešavalo" vekovima, ali tako stvarno jeste. Palestina je bila prilično jadno mesto za život, koju su skroz satrli Turci time što su im posekli sve šume (ovo ti je najuprošćenija moguća priča).

 

Ako te detaljnije zanima potraži na YT Povijest četvrtkom, ima par sjajnih epizoda i o istoriji sukoba, ali i o savremenim temama stvaranja Hamasa, Fataha ili libasnkog Hezbolaha.

  • +1 3
Link to comment

Ma čuo sam taj deo o Davidu Jevrejinu i Golijatu Palestincu. Nego je pretrčao preko stvaranja države Izrael, nakbu mislim da nije ni pomenuo, a sve ratove posle je samo nabrojao ne ulazeći dublje u objašnjavanje (ok, jeste pomenuo šestodnevni rat i da su tada žestoko porazili nekoliko armija, ali ne ulazi u dubinu zašto su počeli ti ratovi, šta su bili neposredni povodi, kako je Izreal uspeo da bude tako jak, zašto su ih baš te vojske napadale), kako su minirali mirovne pregovore (jeste pomenuo nešto malo).
Kako je naslov podkasta "Istorija sukoba Izraela i Palestine" očekivao sam više podataka o tome. I generalno mi deluje da mu je slika dosta crno bela u korist Paletinaca.

Link to comment
18 hours ago, salerokada said:

Ma čuo sam taj deo o Davidu Jevrejinu i Golijatu Palestincu. Nego je pretrčao preko stvaranja države Izrael, nakbu mislim da nije ni pomenuo, a sve ratove posle je samo nabrojao ne ulazeći dublje u objašnjavanje (ok, jeste pomenuo šestodnevni rat i da su tada žestoko porazili nekoliko armija, ali ne ulazi u dubinu zašto su počeli ti ratovi, šta su bili neposredni povodi, kako je Izreal uspeo da bude tako jak, zašto su ih baš te vojske napadale), kako su minirali mirovne pregovore (jeste pomenuo nešto malo).
Kako je naslov podkasta "Istorija sukoba Izraela i Palestine" očekivao sam više podataka o tome. I generalno mi deluje da mu je slika dosta crno bela u korist Paletinaca.

Zvuci kao svaki intervju, izjava, kolumna  B.J. prema tome, nista novo..

Edited by Misko
Link to comment

Od cuvenih podcasta na koje sam naisao i manje-vise slusao su tu Rogan (manje), Lex Fridmann(vise), Modern Wisdom i svi su, ajd tako da kazem, nadesno nakrivljeni. Cak i Huberman, koji je strogo naucnicki, posecuje ove gore podcaste. Teme koje redovno preskacem su inceli, kako je muskarcima tesko u ovo vreme i slicna sranja kojih ima podosta... 

 

e sad, dajte preporuke za slicne formate, ali da vuku u levo ? Mozda su to Decoding Gurus ilo Tech won' save us ili ...

Link to comment
9 minutes ago, Lezilebovich said:

Od cuvenih podcasta na koje sam naisao i manje-vise slusao su tu Rogan (manje), Lex Fridmann(vise), Modern Wisdom i svi su, ajd tako da kazem, nadesno nakrivljeni. Cak i Huberman, koji je strogo naucnicki, posecuje ove gore podcaste. Teme koje redovno preskacem su inceli, kako je muskarcima tesko u ovo vreme i slicna sranja kojih ima podosta... 

 

e sad, dajte preporuke za slicne formate, ali da vuku u levo ? Mozda su to Decoding Gurus ilo Tech won' save us ili ...

 

Pa gde bas na desnicarskom forumu da pitas..

  • Haha 5
Link to comment
14 minutes ago, Lezilebovich said:

Od cuvenih podcasta na koje sam naisao i manje-vise slusao su tu Rogan (manje), Lex Fridmann(vise), Modern Wisdom i svi su, ajd tako da kazem, nadesno nakrivljeni. Cak i Huberman, koji je strogo naucnicki, posecuje ove gore podcaste. Teme koje redovno preskacem su inceli, kako je muskarcima tesko u ovo vreme i slicna sranja kojih ima podosta... 

 

e sad, dajte preporuke za slicne formate, ali da vuku u levo ? Mozda su to Decoding Gurus ilo Tech won' save us ili ...


Recimo Sam Harris. On udara po levim i desnim ekstremima, po prvima više jer u njima vidi pretnju koja lako prolazi ispod radara iako deluje da mu je desnica dalja i pritom full prezire Trampa. Nema tema koje ti smetaju a dosta priča o slobodnoj volji, veštačkoj inteligenciji, načinu na koji radi mozak, religiji, nauci, kovidu... Gotivim ga zbog nekoliko stvari a između ostalog jer verujem da je mislilac i sagovornik kojem je iskreno stalo da se dođe do "objektivne stvarnosti". Podkast ima manu da moraš da budeš prijavljen za full epizode, ali prijava može biti i free (dovoljno je samo da im se pošalje mejl).

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Preporuka za Behind the Bastards pod. Zanimljiva mi je bila poslednja epizoda (iz dva dela) o Bankman-Friedu, a zapravo većim delom o Michael Lewisu i njihovom odnosu. Lewis je proveo sa SBFom godinu dana pišući knjigu pre crasha kripta i poverovao u celu priču, da ne spojlujem dalje. Veoma sočno ga mrze, iako je SBF bastard epizode. 
 

Van toga, možda su zeru više entertainment podcast nego što bih ja voleo, fazoni su tipa: radio je svoju završnu tezu o Donatelu, poznatoj nindža kornjači - i svi se ne nasmejemo. Ako vam je to podnošljivo, može se upiti puno korisnih informacija iz svega ostalog.  
 

 

 

Edited by Amos
  • Hvala 1
Link to comment
55 minutes ago, Amos said:

Preporuka za Behind the Bastards pod. Zanimljiva mi je bila poslednja epizoda (iz dva dela) o Bankman-Friedu, a zapravo većim delom o Michael Lewisu i njihovom odnosu. Lewis je proveo sa SBFom godinu dana pišući knjigu pre crasha kripta i poverovao u celu priču, da ne spojlujem dalje. Veoma sočno ga mrze, iako je SBF bastard epizode. 
 

Van toga, možda su zeru više entertainment podcast nego što bih ja voleo, fazoni su tipa: radio je svoju završnu tezu o Donatelu, poznatoj nindža kornjači - i svi se ne nasmejemo. Ako vam je to podnošljivo, može se upiti puno korisnih informacija iz svega ostalog.  
 

 

 

 

Citam te i kao da pricas klingonski, pojma nemam o cemu se ovde radi :laugh:

Link to comment
Just now, I*m with the pilots said:

 

Citam te i kao da pricas klingonski, pojma nemam o cemu se ovde radi :laugh:


Zato poslušaj podcast ;)

 

Michael Lewis key words: Big Short, Moneyball, Liars Poker. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...