Jump to content
IGNORED

Podcast


Atreid

Recommended Posts

Just now, Amos said:


Zato poslušaj podcast ;)

 

Michael Lewis key words: Big Short, Moneyball, Liars Poker. 

 

I dalje moram da guglam :laugh:

Da preporucim drugarici koja pokusava da se inspirise da ponovo radi vezbe za kicmu kod kuce? Dala sam joj Bugija sa Galebom i nesto od Invisibilia sa NPR-a, ako joj to ne legne, onda ovo?

Link to comment
6 hours ago, Amos said:

Preporuka za Behind the Bastards pod. Zanimljiva mi je bila poslednja epizoda (iz dva dela) o Bankman-Friedu, a zapravo većim delom o Michael Lewisu i njihovom odnosu. Lewis je proveo sa SBFom godinu dana pišući knjigu pre crasha kripta i poverovao u celu priču, da ne spojlujem dalje. Veoma sočno ga mrze, iako je SBF bastard epizode. 
 

Van toga, možda su zeru više entertainment podcast nego što bih ja voleo, fazoni su tipa: radio je svoju završnu tezu o Donatelu, poznatoj nindža kornjači - i svi se ne nasmejemo. Ako vam je to podnošljivo, može se upiti puno korisnih informacija iz svega ostalog.  
 

 

 

Razumem te, al kad zanemariš "o mi smo tako hip" a to uvek prati i onaj senzacionalistički momenat, onda je podcast ok. A mislim da sam razumela u čemu je problem sa Michael Lewis i njegovim načinom pisanja jer se on ponaša kao "embeded journalist" i iz te pozicije pristupa temi.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Dva Irca u Desert Island Discs, Cillian Murphy i Jamie Dornan. Sa Dornanom je jako lepa, emotivna priča ... sentimentalno, cute i muzika kao podloga je odlična. OK, Cillianov izbor muzike je možda bolji, vidi se da ima odjeka i njegova kratka muzička karijera. https://www.bbc.co.uk/sounds/play/m001vsl8  https://www.bbc.co.uk/sounds/play/m001w72b i jedan Škotlanđanin, Peter Capaldi, u Young Again https://www.bbc.co.uk/sounds/play/m001w710 za početak duuugačkog vikenda. Možete da kuvate uz to, nešto poradite po kući ... Preporuka ...

  • Hvala 1
Link to comment

Ha Young again vodi Kirstie Young koja je do pre nekoliko godina vodila Desert island disc.

 

Stoji mi da bi trebalo da poslusam i to. 

 

Dornan je bio super. Koga ne mrzi nek prodje kroz katalog DID ima fenomenalnih emisija. 

  • +1 1
Link to comment

Za developer i IT generalno Corecursive je za svaku preporuku: https://corecursive.com/

 

Zanimljivi gosti od kojih se moze saznati dosta zanimljivih detalja i pikanterija. Nema reklama, voditelj ne smara i pusta sagovornika da prica.

Steta sto je samo jedna epizoda mesecno.

 

Epizoda o Androidu je recimo dobar izbor za prvu epizodu.

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ovo je prilicno prijatno iznenadjenje..nisam neki fanatik Ghoula(ume da bude zaeban i da preteruje), ali posle dva gosta o kojima nemam  nimalo lepo  misljenje, Ghoul je osvezenje pravo..ne volim ni Radivojevica uopste toliko npr. ali je i on bio osvezenje u  odnosu na ussual(poceo je i  da ponavlja goste, i to uglavno one koji su mi bljuc, bljuc)

Edited by Misko
  • +1 2
Link to comment
34 minutes ago, Misko said:

Ovo je prilicno prijatno iznenadjenje..nisam neki fanatik Ghoula(ume da bude zaeban i da preteruje), ali posle dva gosta o kojima nemam  nimalo lepo  misljenje, Ghoul je osvezenje pravo..ne volim ni Radivojevica uopste toliko npr. ali je i on bio osvezenje u  odnosu na ussual(poceo je i  da ponavlja goste, i to uglavno one koji su mi bljuc, bljuc)

jel moze da se slusa ili Galeb i ovde objasnjava postanak sveta i sociologiju predratnog drustva sa osvrtom na feministicku borbu za vreme turske okupacije? 

  • Haha 5
Link to comment
8 minutes ago, Blojler said:

jel moze da se slusa ili Galeb i ovde objasnjava postanak sveta i sociologiju predratnog drustva sa osvrtom na feministicku borbu za vreme turske okupacije? 

Tek sam do 12 minua stigo, morao sam an tusiranje, sad se vratih, zasad nije toliko j..govna:D

  • Haha 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
59 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:


 

Vučić je izjavio da su članovi Srpskog nuklearnog društva spremni „da znanjem pomognu inicijativu države da se u budućnosti osloni na nuklearnu energiju“ i da su „mladi članovi tog društva Lidija Gajinović, Bogdan Stepanović i Luka Stančev oduševljeni tom inicijativom“.

Srpsko nuklearno društvo na čelu s profesorkom Elektro-tehničkog fakulteta u Beogradu Koviljkom Stanković bavi se upoznavanjem javnosti sa prednostima mirnodopskih primena nuklearne energije u šta želi da uključi preduzeća, ustanove i pojedince.

Link to comment

nuklearna invazija

 

više sam kačio zbog dela u kom priča o izotopima uranijuma

:nobles:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...