Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

18 minutes ago, gospa buba said:

nove zgrade imaju garaze za otprilike trecinu stanova. samo kazem.

Ako i toliko. Jer je stanarima "to skupo" i onda je investitoru još skuplje da mu zvrji prazno....

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

nove zgrade imaju garaze za otprilike trecinu stanova. samo kazem.

Jel ste sigurni u ovo? Mislim da po zakonu mora barem jedna garaza po stanu a i sto sam gledao novogradnje uglavnom je tako...

Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Jel ste sigurni u ovo? Mislim da po zakonu mora barem jedna garaza po stanu a i sto sam gledao novogradnje uglavnom je tako...

 

Mora ~1.1 parking mesto po stanu, sto se u praksi zaobilazi na razne nacine. Na primeru pominjene GDS Petice u bloku 63. nemoguce je da broj podzemnih garaza i nesto novosagradjenih parking mesta oko zgrade (~15) ispunjava taj uslov. Verovatno su formalno ispunili uslov tako sto su ukljucili postojeca "nicija" parking mesta u Nehruovoj.

Link to comment

jedan moj ex kolega je pricao da i pored garaznog mesta u novoj zgradi cesto parkira napolju: suvise mu je uzak i vijugav ulaz pa ne bi da ocese kola.

 

Edited by Lucia
Link to comment
8 minutes ago, Shan Jan said:

Jel ste sigurni u ovo? Mislim da po zakonu mora barem jedna garaza po stanu a i sto sam gledao novogradnje uglavnom je tako...

E bre ti kao da si u diznilendu...

Pa šta misliš koliko  bi on mesta morao da ima da podmiri ovu "Peticu"? 

To svaki investitor gleda kao nepotreban trošak jer ne uspeva da "zavali" sve.

BTW, bio je neki predlog da kvota bude 1.4 po stanu, ne znam šta je sa tim bilo...

 

Link to comment

Koliko vidim ne mora košava večeras, ovi ne dižu ogradu, a koliko vidim prilično je oštećena.

Verovatno smišljaju neku novu taktiku.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, kozha_klima said:

 

Mora ~1.1 parking mesto po stanu, sto se u praksi zaobilazi na razne nacine. Na primeru pominjene GDS Petice u bloku 63. nemoguce je da broj podzemnih garaza i nesto novosagradjenih parking mesta oko zgrade (~15) ispunjava taj uslov. Verovatno su formalno ispunili uslov tako sto su ukljucili postojeca "nicija" parking mesta u Nehruovoj.

Ja sam upoznao čoveka koji je ima firmu sa onim "lift" garažnim mestima. To se postavi pa se ispuni broj, primi se zgrada i onda se to demontira, i niko nikad ne proverava to...

  • +1 6
Link to comment

BTW, sta su ove klackalice garaze? Kapiram da je to sigurno zbog neceg losije nego klasicna kad se skoro svuda pominje u oglasima.

Link to comment
11 minutes ago, Shan Jan said:

BTW, sta su ove klackalice garaze? Kapiram da je to sigurno zbog neceg losije nego klasicna kad se skoro svuda pominje u oglasima.

Ja mislim da je to ovo što sam pričao..

Link to comment
Spoiler

"KAKO JE OTET PLAC ZA MONSTRUM ZGRADU U BLOKU 63 ⁉️

27. decembra 2018. godine, dogodilo se rušenje (bagerima) "Kulturno-sportskog centra RAD", objekta od 1150m2, na adresi Jurija Gagarina 40a. Građevinsko preduzeće RAD izgradilo je objekat na ovoj lokaciji davne 1975. godine, a potom je odlukom Skupštine RAD Holding kompanije dp i upravnih odbora RAD Holding kompanije dp i RAD Ugostiteljstva d.o.o, u čijem zvaničnom posedu je bio objekat, on dodeljen na trajno korišćenje "Društvu za čuvanje i negovanje običaja naroda Rad", Šahovskom klubu "RAD" i  Sindikalnoj organizaciji RAD.

2017. godine, "Društvo za čuvanje i negovanje običaja naroda Rad" izvršilo je nedvosmislenu prevaru i prisvojilo je ovaj objekat upisavši se u Katastar GO Novi Beograd kao držalac objekta. Iako je za upis u Katastar potrebno dostaviti "gomilu" dokumentacije, "Društvo za čuvanje i negovanje običaja naroda Rad" upisalo se kao držalac objekta na osnovu plaćenog računa za struju iz 2015. godine! Da bi stvar bila još (ne)jasnija, iz EPS-a smo dobili potvrdu da je račun koji su navodno platili i priložili kao dokumentaciju za upis u Katastar samo falsifikat!

Kako bi situaciju rešili, pozvali smo na razgovor predsednika Upravnog odbora i predsednika Skupštine "Društva za čuvanje i negovanje običaja naroda Rad", Vladimira Vajdića i Vladimira Lačkovića koji su nam objasnili šta se desilo: "Jednoga dana, došli su neki ljudi i rekli: "Vi ne možete da legalizujete ovaj objekat. Mi možemo jer iza nas stoje jaki ljudi. Andrej Vučić i Goran Vesić, naročito Vesić...".

Nakon ovog razgovora, ilegalno upisani "držaoci" Kulturno-sportskog centra Rad potpisali su kupoprodajni ugovor i prodali ceo objekat od 1150m2 za 20.000 eura Vrejić Zlatanu. Predsednik Upravnog odbora "Društva za čuvanje i negovanje običaja naroda Rad" objasnio je da je "jednog dana došao crni džip, izašlo je nekoliko ljudi, doneli su pripremljena dokumenta i rekli: "Potpisuj!".

Obraćali smo se tadašnjem gradonačelniku dr Siniši Malom (pet dopisa!) i ministru unutrašnjih poslova dr Nebojši Stefanoviću (šest dopisa) i naravno, ostali smo bez odgovora po pitanju ovog korupcionaško-kriminalnog akta.

Nismo zaboravili ni Tužilaštvo, ni Viši sud. Prvi, podnoseći Krivičnu prijavu, a drugi Tužbom za utvrđivanje ništavosti Kupoprodajnog ugovora. Krivična prijava podneta je 17. oktobra 2017. godine, a Tužba za poništaj kupoprodajnog ugovora podneta je 13.02.2018. godine. Tu smo stali i čekali...

Za to vreme, tuženi su vredno radili i dobili saglasnost Vlade Republike Srbije da se zemljište ispod ilegalno kupljenog objekta proda samoproglašenom vlasniku Vrejiću, a sve na osnovu materijala Direkcije za imovinu. Prodaja je izvršena neposrednom pogodbom za 33.000 eura jer je kupac izvršio isplatu odmah.

Sve to vreme, mi smo čekali nadležne organe da rade svoj posao. Za 23. novembar 2018. godine bilo je zakazano sudsko izvršenje o iselenju gospodina Nebojše Prpe (ispostaviće se istaknutog člana SNS-a), koji je veliki deo objekta Kulturno sportskog centra RAD koristio po ugovoru o Zakupu, neizvršavajući odredbe Ugovora i neplaćajući svoje Ugovorom određene obaveze tri i po godine. Suđenje je trajalo tri godine, a na dan predviđenog izvršenja, Nebojša Prpa obio je prostorije Šahovskog kluba RAD. Pozvali smo policiju, koja je nasamo vodila razgovore sa "glavnima", a potom nam objasnila da posed prostorija ŠK RAD možemo vratiti samo sudskim putem. Došao je i Izvršitelj, koji je izvršenje odložio do 28. decembra 2018. godine.

Međutim, dok smo mi čekali Izvršitelje, 27. decembra 2018. godine, na adresi Jurija Gagarina 40a pojavilo se dvadesetak krupnih ljudi, koji su ogradili objekat, doveli bager i počeli da ruše! Uz to, predstavili su se kao šefovi nekog obezbeđenja, i nikome nisu dozvoljavali prilaz. Rušenje je trajalo kratko, a u roku od dva dana, objekat kao da nikada nije ni postojao. Izvršitelj koji je došao 28. decembra 2018. godine u zakazano vreme od 11:00, nije imao šta da radi.

Uputili smo dopise i Predsedniku Republike, Predsednici Vlade i Direktoru Direkcije za imovinu, 31. decembra 2018. godine, ali sumnjamo da odgovor nećemo dobiti."

Izvor: Šahovski klub rad

Ne tvrdim da je sve ovo tačno ali zanimljivo je zbog "mehanizma"...

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...