Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Poslednje što tom naselju treba je još "stambeno poslovnih objekata", na tim zelenim površinama.

Svašta drugo se može "staviti" tu a ne te glomazne zgradetine.

Parkovi, prostori za vežbanje itd...

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Poslednje što tom naselju treba je još "stambeno poslovnih objekata", na tim zelenim površinama.

 

Na onome što je ostalo od zelenih površina. Meni je betoniranje tog zelenog pojasa jedan od najvećih prostornih zločina nad NBGom.

  • +1 3
Link to comment
9 hours ago, levi said:

jutros raskopavaju zelenu površinu pored imo centra, kod onih terena za boćanje. jel će i tu da ubace parking?

mada tu je stvarno kritično za parkiranje, još malo će da parkiraju  jedni preko drugih

 

Vec parkiramo tako.Znaci normalno parkirani su zagradjeni drugim vozilima koja su izbacena iz brzine.Sada da bi izaso ne moras da gurnes jedno vozilo vec tri cetri a ponekada i vise.

Meni je jutros meni udario auto priliko isparkiravanja i mislim da mi je do sada udaren auto na parkingu pa sigurno za sve ove godine preko 10 puta.

 

Istini za volju parking jeste prosiren u zadnje vreme ali je i to za nas premalo a kamoli za posetioce i zaposlene u trznom centru.

Link to comment

Sad su napali 60-te blokove. Sad ograđuju staze koje su inače pp putevi i zelene površine.
Izgleda da je ovima što su u monstrumu "Petica" zafalilo parkinga za mušterije kafića. Plus tu treba da nikne još jedan monstrum. Taj plac je isto očišćen "slučajnim" požarom montažnih baraka gde je bio neki folklor ili tako nešto...

  • Tužno 4
Link to comment

Počeli definitivno radovi na ovoj zgradi monstrumu, danas već ograđuju gradilište.

Napravljena viber grupa blokova 61-64 u kojoj se kao dogovaraju akcije.

 

image.thumb.png.ec935580f39eeddc7bd9318035c90f0f.png

  • Tužno 4
Link to comment
16 minutes ago, SNARC said:

Jel po planu da krak metroa prodje tuda ?

 

Ovuda ne. Bio je neki staaari plan tamo kod japanske/evropske ili vojvođanskom ali i to zapravo nadzemno...

Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

Jel po planu da krak metroa prodje tuda ?

 

 

Ne planira se metro.

Prva linija o kojoj pričaju spaja Makiško polje sa Ada Hujom. Pominje se takođe i linija koja bi išla od Zemuna do recimo Mirijeva.

Jurija Gagarina će se možda proširiti na po 4 trake jer se planira u produžetku nacionalni stadion, sajam (Expo), verovatno još 100.000 stanova, kineski tržni centar i ko zna šta još, a na početku ulice će biti glavna autobuska stanica. Takođe, već postoji projekat za nekadašnji IMT (to je isto uz samu ulicu JG) gde će biti još nekoliko hiljada stanova, i pored izgorelog kineskog TC se već planira zgradurina, gradi se uveliko i naselje Lastavice preko puta delta city-a. U planu je i da se gradi u blokovima 61-62-63 između ulica Japanske i Evropske na trenutno zelenim površinama.

Znači ne 4 nego po 5 traka treba da bude da bi sve to moglo da funkcioniše.

 

Ako ne uspemo ovo da sprečimo ja planiram stvarno da odem u krug dvojke da uživam u miru i tišini.

  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...