Jump to content
IGNORED

genocid, holokaust, gulag, film


Аврам Гојић

Recommended Posts

Tako je. Niko je ne poredi pa nema potrebe da se trudis sa citatom.Mislim da je tema zrela da dobije split Antisemitizam, posto Kim Philby ocigledno masi temu, pokusavajuci da nam objasni da su jedini logori smrti, mozda i jedini logori uopste - bili nacisticki koncentracioni logori (napomena da u njima nisu stradali samo Jevreji)To sto su medijski najvise eksploatisani, ne znaci da su jedini ali straha od umanjenja zlocina u tim logorima na ovom topiku ne treba da bude, jer se jos nije pojavio forumas koji je krenuo u tom pravcu sa raspravom.Evo na ovo se sve svelo:Pitanje: Zasto nije bombardovan Ausvic ?Odgovor: I Poljaci su antisemiti.

Edited by fabius maximus
Link to comment
  • Replies 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fabius maximus

    80

  • kim_philby

    70

  • Аврам Гојић

    29

  • ToniAdams

    19

Tako je. Niko je ne poredi pa nema potrebe da se trudis sa citatom.Mislim da je tema zrela da dobije split Antisemitizam, posto Kim Philby ocigledno masi temu, pokusavajuci da nam objasni da su jedini logori smrti, mozda i jedini logori uopste - bili nacisticki koncentracioni logori (napomena da u njima nisu stradali samo Jevreji)To sto su medijski najvise eksploatisani, ne znaci da su jedini ali straha od umanjenja zlocina u tim logorima na ovom topiku ne treba da bude, jer se jos nije pojavio forumas koji je krenuo u tom pravcu sa raspravom.Evo na ovo se sve svelo:Pitanje: Zasto nije bombardovan Ausvic ?Odgovor: I Poljaci su antisemiti.
prvo, topik u nazivu ima holokaust i nastao je nakon tvoje tvrdnje da je jedan dan... adekvatna predstava zivota u logoru smrti.drugo, samo sam klarifikovao neke cinjenice glede tvoje price o staljinistickom krvniku koji emigrira u izrael (valjda da bi tamo ubijao neduzne palestince posto je vezbao na poljacima). poljski jevreji su imali dobre razloge da se pridruze staljinovim hordama kada su to cinili.trece, pri tome ne tvrdim da su nacisticki logori jedini logori vec da je logor smrt (todeslager) istorijski odredjen termin za nacisticke logore istrebljenja (vernichtungslager) te da je holokaust kao dogadjaj izvan polja u kom mozemo raspravljati o gulazima, istrebljenju indijanaca ili logorima za bure kraljice babe bas zbog ideoloskih premisa na kojima je nastao.ako ocete da nabrajate zlocine a ne da raspravljate o kako, zasto i za koga onda je vasa u pravu i mozemo da krenemo i od kartagene. Edited by kim_philby
Link to comment
prvo, topik u nazivu ima holokaust i nastao je nakon tvoje tvrdnje da je jedan dan... adekvatna predstava zivota u logoru smrti.drugo, samo sam klarifikovao neke cinjenice glede tvoje price o staljinistickom krvniku koji emigrira u izrael (valjda da bi tamo ubijao neduzne palestince posto je vezbao na poljacima). poljski jevreji su imali dobre razloge da se pridruze staljinovim hordama kada su to cinili.trece, pri tome ne tvrdim da su nacisticki logori jedini logori vec da je logori smrti istorijski odredjen termin za nacisticke logore istrebljenja te da je holokausta kao dogadjaj izvan polja u kom mozemo raspravljati o gulazima, istrebljenju indijanaca ili logorima za bure kraljice babe bas zbog ideoloskih premisa na kojima je nastao.ako ocete da nabrajate zlocine a ne da raspravljate o kako, zasto i za koga onda je vasa u pravu i mozemo da krenemo i od kartagene.
Topik ima u nazivu Holokaust i pricamo o njemu ali ne samo o njemu jer se u nazivu nalaze i reci: genocid, gulag, filmEmigriranje krvnika u Izrael je trebalo da na kraju price bude istorijska ironija koja je uredila da Jevrejin ubije coveka koji je dobrovoljno usao u Ausvic i obavestavao zapadne saveznike o genocidu koji se u logoru sprovodi nad pripadnicima naroda svog ubiceMozemo da otvorimo pool na kome bi videli koliko je ljudi ovo shvatilo ovako a koliko na nacin na koji si ti shvatio.Jasno je receno vise puta da nema jednakosti izmedju Holokausta i Gulaga i da su ideoloske premise izmedju svih ovih genocida razlicite. Pokusavam da temu prosirimo novim podacima, izuzecima, raspravljamo o uzrocima i posledicama, logorima, ljudskoj patnji i da li je moguce spreciti u buducnosti.Kada se vratim na temu Ausvica i postavim nekonvencionalno pitanje o kome bih da polemisem i cujem necije misljenje, pojavi se Kim Philby sa uvek istom pricom, kao dosadni profesor istorije koji nas zatrpava citatima i sve oko sebe optuzuje za antisemitizam. Edited by fabius maximus
Link to comment
Topik ima u nazivu Holokaust i pricamo o njemu ali ne samo o njemu jer se u nazivu nalaze i reci: genocid, gulag, filmEmigriranje krvnika u Izrael je trebalo da na kraju price bude istorijska ironija koja je uredila da Jevrejin ubije coveka koji je dobrovoljno usao u Ausvic i obavestavao zapadne saveznike o genocidu koji se u logoru sprovodi nad pripadnicima naroda svog ubiceMozemo da otvorimo pool na kome bi videli koliko je ljudi ovo shvatilo ovako a koliko na nacin na koji si ti shvatio.Jasno je receno vise puta da nema jednakosti izmedju Holokausta i Gulaga i da su ideoloske premise izmedju svih ovih genocida razlicite. Pokusavam da temu prosirimo novim podacima, izuzecima, raspravljamo o uzrocima i posledicama, logorima, ljudskoj patnji i da li je moguce spreciti u buducnosti.Kada se vratim na temu Ausvica i postavim nekonvencionalno pitanje o kome bih da polemisem i cujem necije misljenje, pojavi se Kim Philby sa uvek istom pricom, kao dosadni profesor istorije koji nas zatrpava citatima i sve oko sebe optuzuje za antisemitizam.
nisam te optuzio za antisemitizam...ovaj put. s druge strane poljaci znaju da ono sto ti nazivas istorijskom ironijom dozive kao opravdanje za antisemitizam. samo ti pokazujem koliko takve stvari mogu biti komplikovane.sto se ostalog tice nemoj da brines moje misljenje neces vise cuti na ovoj inace besmislenoj temi. tako da necu vise da ometam cinjenicama i teorijom tvoj nekrofilni napor da uguras sve mrtve ikad u jednu zajednicku grobnicu.
Link to comment
nisam te optuzio za antisemitizam...ovaj put. s druge strane poljaci znaju da ono sto ti nazivas istorijskom ironijom dozive kao opravdanje za antisemitizam. samo ti pokazujem koliko takve stvari mogu biti komplikovane.sto se ostalog tice nemoj da brines moje misljenje neces vise cuti na ovoj inace besmislenoj temi. tako da necu vise da ometam cinjenicama i teorijom tvoj nekrofilni napor da uguras sve mrtve ikad u jednu zajednicku grobnicu.
Besmislena je bila do sada iako si i ti ucestvovao vrlo zivo u njoj ili je besmislena od sada kada ti vise neces da postujes na tu temu ?Moj napor nema veze sa nekrofilijom, samo zelim da se razgrne licemerje i cutanje o zrtvama, kako se takve stvari vise ne bi ponavljale.
Link to comment
Besmislena je bila do sada iako si i ti ucestvovao vrlo zivo u njoj ili je besmislena od sada kada ti vise neces da postujes na tu temu ?Moj napor nema veze sa nekrofilijom, samo zelim da se razgrne licemerje i cutanje o zrtvama, kako se takve stvari vise ne bi ponavljale.
besmislena je od pocetka a ja sam to tek sada shvatio. tebe ne zanimaju cinjenice vec rehabilitacija zrtava komunizma pa ma ko one bile. otvori topik 'zrtve staljinizma' ili 'crna knjiga komunizma' i navali. ako to nastavis da radis na ovoj teme i istrajes u pokusajima da uvezes holokaust sa gulagom i da ih izjednacis u logorima smrti to onda i nije nista drugo do istorijski revizionizam.do tada adios i uzivaj u jos jednom spomeniku koji prkosi zaboravu.photo122.jpg Edited by kim_philby
Link to comment
besmislena je od pocetka a ja sam to tek sada shvatio. tebe ne zanimaju cinjenice vec rehabilitacija zrtava komunizma pa ma ko one bile. otvori topik 'zrtve staljinizma' ili 'crna knjiga komunizma' i navali. ako to nastavis da radis na ovoj teme i istrajes u pokusajima da uvezes holokaust sa gulagom i da ih izjednacis u logorima smrti to onda i nije nista drugo do istorijski revizionizam.do tada adiso i uzivaj u jos jednom spomeniku koji prkosi zaboravu.
Njet. Mene zanimaju sve zrtve, sto sam mojim postovima i pokazao. Zar ni u oprostajnom pismu ne mozes da se suzdrzis od ponavljanja te tvoje mantre ? Gde su te tako uspesno programirali ?Je li...a ovaj spomenik, jel te bas nervira ?
Link to comment
Njet. Mene zanimaju sve zrtve, sto sam mojim postovima i pokazao. Zar ni u oprostajnom pismu ne mozes da se suzdrzis od ponavljanja te tvoje mantre ? Gde su te tako uspesno programirali ?Je li...a ovaj spomenik, jel te bas nervira ?
ne nervira me. to je spomenik jednog coveka kome su sve zrtve bile podjednako drage. ti, kao i on, si ocigledno poput Svevisnjeg sposoban da sudis o transcedentalnom bez ikakvih problema. nama smrtnicima koji smo dugim i labavim lancima vezani za tron providjenja ostaje samo da zivimo u istoriji i o njoj (na podforumu istorija, filozofije i metafizika) sudimo nasim skromnim ljudskim kapacitetima. u to ime kao dosadni, programirani analac opsednut cinjenicama odjavljujem sa sa ovog topika.
Link to comment
ne nervira me. to je spomenik jednog coveka kome su sve zrtve bile podjednako drage. ti, kao i on, si ocigledno poput Svevisnjeg sposoban da sudis o transcedentalnom bez ikakvih problema. nama smrtnicima koji smo dugim i labavim lancima vezani za tron providjenja ostaje samo da zivimo u istoriji i o njoj (na podforumu istorija, filozofije i metafizika) sudimo nasim skromnim ljudskim kapacitetima. u to ime kao dosadni, programirani analac opsednut cinjenicama odjavljujem sa sa ovog topika.
Ispravke nekih neistina koje si pateticno provukao kroz (treci) oprostajni post:Zbog besmislenog gradjanskog rata, sve njegove zrtve su mu tesko pale i iz pijeteta prema njima podigao je ovaj spomenik.Ja ne sudim, ja iznosim cinjenice i pokusavam da diskutujem ali nailazim na ideoloski zid neprimeren ovoj temi.Ne moze neko ko je programiran da bude opsednut. Edited by fabius maximus
Link to comment

zar nisi ti mene onda kritikovao kada sam govorio da bih rehabilitovao zlocinca? ti bi nekoga ko je jednom silovao - kastrirao ili ubio, a ako neko, po naredjenju frankista, siluje, pali i ubija vise godina, e tog treba zaliti kao zrtvu, samo zato da bi se uspostavio lazni ekvilibrijum.svasta.

Link to comment
zar nisi ti mene onda kritikovao kada sam govorio da bih rehabilitovao zlocinca? ti bi nekoga ko je jednom silovao - kastrirao ili ubio, a ako neko, po naredjenju frankista, siluje, pali i ubija vise godina, e tog treba zaliti kao zrtvu, samo zato da bi se uspostavio lazni ekvilibrijum.svasta.
Mesas topike i komentarises oprostajnu razglednicu Kima Filbija koju je ovde postovao iz nepoznatog razloga.Jednom recju - trolujes. Edited by fabius maximus
Link to comment

Ne trolujem. Gradjanski rat u Spaniji nije bio besmislen, zato sto to onda znaci da su i postupci republikanaca, koji su casno branili dostojanstvo svoje zemlje, bili besmisleni.

Link to comment
Ne trolujem. Gradjanski rat u Spaniji nije bio besmislen, zato sto to onda znaci da su i postupci republikanaca, koji su casno branili dostojanstvo svoje zemlje, bili besmisleni.
Eto slagvorta za novi topik, otvori ga i rado cu ga posetiti.
Link to comment
Ispravke nekih neistina koje si pateticno provukao kroz (treci) oprostajni post:Zbog besmislenog gradjanskog rata, sve njegove zrtve su mu tesko pale i iz pijeteta prema njima podigao je ovaj spomenik.Ja ne sudim, ja iznosim cinjenice i pokusavam da diskutujem ali nailazim na ideoloski zid neprimeren ovoj temi.Ne moze neko ko je programiran da bude opsednut.
joj ovo je suvise zabavno. da probam, kao posednut (zlim dusima), da ovom pogromasu iz semjonovljeve divlje divizije objasnim neke stvari.meni je jasno da ne znas odakle ta ideoloska netrpeljivost spram fasizma kod vecine ljudi. dapace, mi svi treba da pokazemo pijetet prema mrtvima tako sto cemo lagati i zavrtati istoriji jaja kao tajlandska bondage prostitutka. staljin + cercil dva zlikovacka srca. jedan je u stvari izmislio holokaust i patentirao ga naivnom junaku history kanala a drugi je zverski ubijao kraljeve oficire koji su mirno igrali domine sa svojim nemackim cuvarima. verovatno ces uskoro u krug zlikovaca (koji su svi isti) uvesti i ruzvelta. jebote, jos malo pa jalta.nego da li je gulag logor smrti? pitanje od milion dolara.
Link to comment
joj ovo je suvise zabavno. da probam, kao posednut (zlim dusima), da ovom pogromasu iz semjonovljeve divlje divizije objasnim neke stvari.meni je jasno da ne znas odakle ta ideoloska netrpeljivost spram fasizma kod vecine ljudi. dapace, mi svi treba da pokazemo pijetet prema mrtvima tako sto cemo lagati i zavrtati istoriji jaja kao tajlandska bondage prostitutka. staljin + cercil dva zlikovacka srca. jedan je u stvari izmislio holokaust i patentirao ga naivnom junaku history kanala a drugi je zverski ubijao kraljeve oficire koji su mirno igrali domine sa svojim nemackim cuvarima. verovatno ces uskoro u krug zlikovaca (koji su svi isti) uvesti i ruzvelta. jebote, jos malo pa jalta.nego da li je gulag logor smrti? pitanje od milion dolara.
Nisko si pao, Kime Filbi. Vec nekoliko postova unazad, ne pises o temi, odlazis sa topika a sada si poceo da koristis ruzne reci.Ovaj poslednji post nije ni za Deponiju. Ako je to sve od tebe, zahvalio bih ti se na pokazanom pravom licu.Vidimo se na nekom drugom topiku. Edited by fabius maximus
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...