Jump to content
IGNORED

genocid, holokaust, gulag, film


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fabius maximus

    80

  • kim_philby

    70

  • Аврам Гојић

    29

  • ToniAdams

    19

Ne laskaj sebi, ne zivis ti u istoriji, ti zivis u ideoloski obojenom simulakrumu istorije.
joj majko. ideoloski obojeni simulakrum? da li ti uopste znas sta pises?
Link to comment
Na pitanje sta mi imamo od toga, ja ne mogu da ti odgovorim, to je bio zadatak obrazovnog sistema koji si pohadjao. Ako si procitao prethodnih 200 postova, trebalo bi da ti sve bude jasno, ovako...
Antikomunizam je OK, ali šta je alternativa? Dokle ide taj antikomunizam? Do Ajn Rand? Ili pravi pun krug do nacizma? Arhipelag Gulag je književno delo Solženjicina, ali on je donekle apologeta Carske Rusije i njenih katorgi, koje imaju dosta sličnosti sa Gulagom. Nije imao dovoljno empatije možda? Ne bih rekao, on je imao empatije čak i za Nemce koje je granatirao, nije mu bilo svejedno. Znači šta Solženjicina tera da relativizuje katorge i Cara? On je na kraju priče u svojoj starosti ponudio Rusima opet imperiju i socijalni konzervativizam, opet neku "misterioznu rusku dušu" nasuport "divljeg ispraznog kapitalizma".Biće gosin Kim srećan : čitao sam u svojoj dokonosti Žižeka.On veli na primeru Vlaclava Havela: čovek iz komunističkog totalitarizma ideološki boji zapadnu liberalnu demokratiju, pretvara je u utopiju u koju beži iz svoje svakodnevice. Kada se Havel ratosiljao komunizma, za razliku od pragmatičnog Klausa, počeo je da traži neki treći put, "kapitalizam sa ljudskim licem", tako ga Žižek naziva. Edited by Utvara
Link to comment
ne znam, mozda postoji prikladniji topik od ovog, ali sam lenj da ga nadjem...zelim reci da je svadja izmedju partizana i cetnika zesce debilna
Sve vreme pokusavam da govorim o temi logora, ljudskim stradanjima, uzrocima i posledicama...Ideoloski ostrasceni Kim Filbi sa par svojih satelita, sve vreme hoce da topik liferuje na deponiju jer ne prihvata da se za Staljinove logore koristi izraz "logor smrti".Bez dokumenata, fotografija, izjava svedoka, tema je fino bilo zatrpana licemerjem.Otkrivanjem cinjenica, nervoza u nekim ljudima se ne da vise sakriti.
Link to comment
nego sada sam shvatio! mozda rimljanin veruje da jevreji otimaju decu iz gaka za svoje obrede!
joj majko. ideoloski obojeni simulakrum? da li ti uopste znas sta pises?
Opet ponires. Odlazio si nekoliko puta sa ovog topika dok je jos bilo vreme.Zasto ovo sebi dozvoljavas ?
Link to comment
Antikomunizam je OK, ali šta je alternativa? Dokle ide taj antikomunizam? Do Ajn Rand? Ili pravi pun krug do nacizma? Arhipelag Gulag je književno delo Solženjicina, antisemite i apologete Carske Rusije i njenih katorgi, koje imaju dosta sličnosti sa Gulagom. Nije imao dovoljno empatije možda? Ne bih rekao, on je imao empatije čak i za Nemce koje je granatirao, nije mu bilo svejedno. Znači šta Solženjicina tera da relativizuje katorge i Cara?Biće gosin Kim srećan : čitao sam u svojoj dokonosti Žižeka.On veli na primeru Vlaclava Havela: čovek iz komunističkog totalitarizma ideološki boji zapadnu liberalnu demokratiju, pretvara je u utopiju u koju beži iz svoje svakodnevice. Kada se Havel ratosiljao komunizma, za razliku od pragmatičnog Klausa, počeo je da traži neki treći put, "kapitalizam sa ljudskim licem", tako ga Žižek naziva.
utvara bezi dok te ne proglasi za satelita. ovde je pitanje uzasno jednostavno: da li je holokaust dogadjaj koji se moze dijalekticki misliti ili ne? za fabijusa je u igri pokusaj da dokaze da je komunizam jednak hitlerizmu odnosno da je gulag isto sto i logor smrti. strukturalno to je i anti-semitski i anti-modernisticki zahvat za koji cak vise nisam ni siguran da ga fabijus izvodi svesno.pazi on veruje da grupe biznismena (kapital) kradu decu iz GAK-a (za krvne zrtve odnosno pedofilne orgije). pa ovde bi svaki analiticar imao field day. to je cist strukturalni antisemitizam.@fabijus: http://www.youtube.com/watch?v=8QSgNM9yNjo Edited by kim_philby
Link to comment
Sve vreme pokusavam da govorim o temi logora, ljudskim stradanjima, uzrocima i posledicama...Ideoloski ostrasceni Kim Filbi sa par svojih satelita, sve vreme hoce da topik liferuje na deponiju jer ne prihvata da se za Staljinove logore koristi izraz "logor smrti".Bez dokumenata, fotografija, izjava svedoka, tema je fino bilo zatrpana licemerjem.Otkrivanjem cinjenica, nervoza u nekim ljudima se ne da vise sakriti.
Ali komunizam je poražen, sad je doba Fukujame, "kraj istorije". Reci nam nešto što nismo u stanju da pronađemo na Vikipediji. Svi zločini svih su goli, čak se i Kina otvorila pa i tamo znamo za laogai.
Link to comment
da je komunizam jednak hitlerizmu odnosno da je gulag isto sto i logor smrti.
Ovakvu proporciju ne bi sebi dozvolila ni ekipa ispred dragstora.
Link to comment
Ali komunizam je poražen, sad je doba Fukujame, "kraj istorije". Reci nam nešto što nismo u stanju da pronađemo na Vikipediji. Svi zločini svih su goli, čak se i Kina otvorila pa i tamo znamo za laogai.
Na zalost, vi koji se obrazujete iz Vikipedije ste u velikoj prednosti samo nad onima koji se uopste ne obrazuju. Promasio si topik, pisao bi o Fukujami na temi Holokaust, gulag...Ako imas nesto zanimljivo da nam prezentujes, izvoli, mucno je ovo terciranje "gosin Kimu". Edited by fabius maximus
Link to comment
Na zalost, vi koji se obrazujete iz Vikipedije ste u velikoj prednosti samo nad onima koji se uopste ne obrazuju. Promasio si topik, pisao bi o Fukujami na temi Holokaust, gulag...Ako imas nesto zanimljivo da nam prezentujes, izvoli, mucno je ovo terciranje "gosin Kimu".
Evo imam nešto. Staljin ne može biti kriv za carske katorge i sibirska izgnanstva, kao što ni Cara ne možemo kriviti za Gulage. Svode se na istu stvar, ali nije to - to. Gulag je velika, još gora katorga - kombinovani logor za sve što je Staljinu smetalo. O prirodi Gulaga več je pisano, ali nije rečeno nešto bitno - da je on možda bio politički produkt Staljinovog totalitarizma, sa ciljem da pribavi jeftinu radnu snagu za razvoj zemlje. Poznato je da su postojali prinudni logori za sve : od rudarenja zlata i uranijuma, gde je radila "jeftina" radna snaga sa ograničenim rokom trajanja, do visokotehnoloških aviaciono-kosmičkih projektih biroa gde su radili univerzitetski profesori. Sam Solženjicin je proveo neko vreme u povlašćenom Prvom Krugu naučnika koji su po šaraškama pravili Staljinove Вундервафльи. On je trebao da bude kriptolog, ali je odbio i bačen je dalje u arhipelag, u ralje Gulaga.Dakle to je projekat. Dnevno on troši toliko i toliko zatvorenika, tih i tih profila. Neke nije potrošio nikad, recimo Zippe centrifuge i Pe-2. Petljakovu nije ništa falilo. Neki su potrošeni odmah, kao Vavilov.Šta iz ovoga zaključujemo? Da li je Gulag logor smrti? Ili proizvodni pogon novog Homo Sovieticusa? Ja moram da budem ovde odvratan, ali još nisam čuo da je neko iz furune u Aušvicu odleteo na sastanak Stavke ili Politbiroa nacističke Nemačke. Taj se nije rodio. Zato smatram da je poređenje neprimereno.
Link to comment
Ovakvu proporciju ne bi sebi dozvolila ni ekipa ispred dragstora.
sedis cesto sa skinsima ispred dragstora? od franka i staljina si spao na mladog hitlera ispred dragstora?@utvara: sve je to vec njemu receno. al probaj mozda ces imati vise srece. go get him!
Link to comment
sedis cesto sa skinsima ispred dragstora? od franka i staljina si spao na mladog hitlera ispred dragstora?@utvara: sve je to vec njemu receno. al probaj mozda ces imati vise srece. go get him!
Ma ovo je PZD koliko ja kapiram. Slova i parole su jeftini ovde? Ne moram da se uzdržavam?
Link to comment
Ja moram da budem ovde odvratan, ali još nisam čuo da je neko iz furune u Aušvicu odleteo na sastanak Stavke ili Politbiroa nacističke Nemačke. Taj se nije rodio. Zato smatram da je poređenje neprimereno.
Jesi odvratan i pored upozorenja, izvini.Da si pazljivije citao postove, shvatio bi da smo govorili o dve potpuno razlicite ideoloske premise. Tacnije onoliko premisa koliko smo vidova genocida pominjali. Ja zaista ne mogu sada ponovo da pisem ono sto vec postoji, procitaj postove malo pazljivije, posebno one delove u kojima se kao posledica prikrivanja istine o gulazima kao unutrasnje politike suverene drzave, desila Kambodza, na primer. To sto gulazi nisu medijski obradjeni kao nacisticki koncentracioni logori ne znaci da nisu logori smrti. To je patnjometrija i zrtvometrija a ne ovo o cemu ja pricam."utvara bezi" povikao je licemerno Kim, iako ne moze sam pa mu je u nedostatku vasudeve svaka pomoc dobrodosla. Kakv moloh. Edited by fabius maximus
Link to comment
Ma ovo je PZD koliko ja kapiram. Slova i parole su jeftini ovde? Ne moram da se uzdržavam?
Samo navali. Izvrsi zadatak slanja topika na jug, Kim je svojim pseudointelektualnim besmislicama zacinjenim prostaklucima i neprimerenim klipovima, vec dosta uradio.Jesi cuo sta je rekao ? Go get him!Jos kada ne bih znao ko si... :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...