Jump to content
IGNORED

genocid, holokaust, gulag, film


Аврам Гојић

Recommended Posts

Jesi odvratan i pored upozorenja, izvini.Da si pazljivije citao postove, shvatio bi da smo govorili o dve potpuno razlicite ideoloske premise. Tacnije onoliko premisa koliko smo vidova genocida pominjali. Ja zaista ne mogu sada ponovo da pisem ono sto vec postoji, procitaj postove malo pazljivije, posebno one delove u kojima se kao posledica prikrivanja istine o gulazima kao unutrasnje politike suverene drzave, desila Kambodza, na primer. To sto gulazi nisu medijski obradjeni kao nacisticki koncentracioni logori ne znaci da nisu logori smrti. To je patnjometrija i zrtvometrija a ne ovo o cemu ja pricam."utvara bezi" povikao je licemerno Kim, iako ne moze sam pa mu je u nedostatku vasudeve svaka pomoc dobrodosla. Kakv moloh.
moloh? opet taj antisemitizam. na zalost to je jedina slicnost izmedju tebe i florenskog. mislis da kradem decu iz GAK-a?pazi ovo utvara: neko je sakrivao istinu u gulazima (nisu dovoljno dobro obradjeni...) te se stoga desila kambodza. nista maoizam, nista vijetnamci koji intervenisu u kambodzi uz podrsku sovjeta a uz protivljenje kine. sve dokazuje sve. nikakav odgovor nisi dobio ali ti je receno da si odvrtan.
Link to comment
  • Replies 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fabius maximus

    80

  • kim_philby

    70

  • Аврам Гојић

    29

  • ToniAdams

    19

moloh? opet taj antisemitizam. na zalost to je jedina slicnost izmedju tebe i florenskog. mislis da kradem decu iz GAK-a?pazi ovo utvara: neko je sakrivao istinu u gulazima (nisu dovoljno dobro obradjeni...) te se stoga desila kambodza. nista maoizam, nista vijetnamci koji intervenisu u kambodzi uz podrsku sovjeta a uz protivljenje kine. sve dokazuje sve. nikakav odgovor nisi dobio ali ti je receno da si odvrtan.
I maoizam i Vijetnamci ali i legitimitet da kada su unutrasnje stvari suverene drzave u pitanju, mozes da izvrsis genocid nad sopstvenim narodom nekaznjeno.Ovo za moloha ti ne mogu pomoci. Moras da citas i literaturu koja nije ideoloski obojena.
Link to comment
I maoizam i Vijetnamci ali i legitimitet da kada su unutrasnje stvari suverene drzave u pitanju, mozes da izvrsis genocid nad sopstvenim narodom nekaznjeno.Ovo za moloha ti ne mogu pomoci. Moras da citas i literaturu koja nije ideoloski obojena.
Moloch is considered to be the god of human sacrifice, Mammon the god of money. Both are connoted as Jewish and traditionally had strongly pejorative characters. Moloch served not only as a sign of Jewish human sacrifice, as in 1840 in the Damascus Blood Libel and in a European philosophy of those years which inspired one to see „Judaism as Molochism“
Link to comment

Postoje i figurativna znacenja reci, to bi trebalo da znas.Duboko si me razocarao, Kime Filbi. I kao covek i kao komunista.Drugarski pozdrav, idem, bez satelita si dosadan. :P

Edited by fabius maximus
Link to comment
Samo navali. Izvrsi zadatak slanja topika na jug, Kim je svojim pseudointelektualnim besmislicama zacinjenim prostaklucima i neprimerenim klipovima, vec dosta uradio.Jesi cuo sta je rekao ? Go get him!Jos kada ne bih znao ko si... :D
moloh? opet taj antisemitizam. na zalost to je jedina slicnost izmedju tebe i florenskog. mislis da kradem decu iz GAK-a?pazi ovo utvara: neko je sakrivao istinu u gulazima (nisu dovoljno dobro obradjeni...) te se stoga desila kambodza. nista maoizam, nista vijetnamci koji intervenisu u kambodzi uz podrsku sovjeta a uz protivljenje kine. sve dokazuje sve. nikakav odgovor nisi dobio ali ti je receno da si odvrtan.
Istorija je gadna rabota... Nisam ukapirao da je ovo na istoriji-metafizici. Mislio sam da je na PZD :o No ne mari, na ovom forumu iz svakojakih splitova i gluposti budu dobre teme. Mislim da je ovo ozbiljan topik.Mislim da je komunizam poražen. I mislim da se nije urušio sam od sebe, nego da je stvarno poražen u bici. Sada tražimo nešto bolje, Žižek kaže utopiju. Švedsku socijaldemokratiju koju ćemo da plaćamo ne znam odakle, ili neoliberalnu tržišnu tučnjavu. Sa njima preuzimamo i poglede na svet, i reviziju istorije (na sreću ili na žalost) vršimo prema novim saznanjima. A eto tim Vijetnamcima i Kinezima komunizam radi posao. Anahrono i ne kako treba, al radi. Tajvan i Južna koreja posle mnogih muka iz fašizma nimalo benignog u demokratiju pređoše, vidi gde su! Pozitivni efekti tržišta oslobađaju. Fridman jasno kaže : Ekonomska sloboda je potreban ali ne i dovoljan uslov političke slobode. Manite se komunizma. Od njega sada je jasno, postoji samo retrogradni ekonomski model i politička pretnja. Crveni terorizam? RAF, Shining path, Maoisti u Indiji? Italijanski komunisti posle drugog rata? Mada njih mi je najviše žao kao ljudi. A opet ubiše Alda Mora na pravdi boga. Kroz 200 godina, gledaćemo na ovo i smejaćemo se budalama. Kao što se sa olakšanjem smejemo na feudalne nepravde i principe da je feudalac dat Gospodom Bogom na poziciju rukovodećeg. Neka ode u ropotarnicu istorije taj brkati Gruzin.A izjednačavanje Staljina sa Hitlerom... Ajde neka su jednaki. Neka je Gulag logor smrti. Ubijali su ljude, svakako. Što da ne bude logor smrti? Da čujem argumente za. Argumenti protiv su mi jasni.
Link to comment
Istorija je gadna rabota... Nisam ukapirao da je ovo na istoriji-metafizici. Mislio sam da je na PZD :o No ne mari, na ovom forumu iz svakojakih splitova i gluposti budu dobre teme. Mislim da je ovo ozbiljan topik.Mislim da je komunizam poražen. I mislim da se nije urušio sam od sebe, nego da je stvarno poražen u bici. Sada tražimo nešto bolje, Žižek kaže utopiju. Švedsku socijaldemokratiju koju ćemo da plaćamo ne znam odakle, ili neoliberalnu tržišnu tučnjavu. Sa njima preuzimamo i poglede na svet, i reviziju istorije (na sreću ili na žalost) vršimo prema novim saznanjima. A eto tim Vijetnamcima i Kinezima komunizam radi posao. Anahrono i ne kako treba, al radi. Tajvan i Južna koreja posle mnogih muka iz fašizma nimalo benignog u demokratiju pređoše, vidi gde su! Pozitivni efekti tržišta oslobađaju. Fridman jasno kaže : Ekonomska sloboda je potreban ali ne i dovoljan uslov političke slobode. Manite se komunizma. Od njega sada je jasno, postoji samo retrogradni ekonomski model i politička pretnja. Crveni terorizam? RAF, Shining path, Maoisti u Indiji? Italijanski komunisti posle drugog rata? Mada njih mi je najviše žao kao ljudi. A opet ubiše Alda Mora na pravdi boga. Kroz 200 godina, gledaćemo na ovo i smejaćemo se budalama. Kao što se sa olakšanjem smejemo na feudalne nepravde i principe da je feudalac dat Gospodom Bogom na poziciju rukovodećeg. Neka ode u ropotarnicu istorije taj brkati Gruzin.A izjednačavanje Staljina sa Hitlerom... Ajde neka su jednaki. Neka je Gulag logor smrti. Ubijali su ljude, svakako. Što da ne bude logor smrti? Da čujem argumente za. Argumenti protiv su mi jasni.
Da, pocelo je da lici na PZD i to kada je Kim Filbi odlucio da srozava diskusiju, nemocan da bilo sta smisleno kaze.Ako si citao postove i ako imas zrno dobre volje da o ovoj temi polemises, prestani da pises o trzistu koje oslobadja, kraju istorije i Aldo Moru.Ne razgovaramo mi ovde o komunizmu vec o genocidu i logorima.I ne samo o nacistickim koncentracionim logorima i gulazima, vec i o drugim pojavama genocida u kojima logori figuriraju kao sredstvo, pokusavamo da pisemo o uzrocima koji dovode do pojava u kojima ljudi na tako zverski nacin tretiraju druge ljude.Kim Filbi je taj koji stvara atmosferu laznog jednacenja nacistickih i sovjetskih logora smrti i stalno vraca pricu na to poredjenje a u nedostatku argumenata krece da srozava temu, ne bi li unistio topik. Ti si mu se, u jednom momentu radosno pridruzio.Ponovicu po ko zna koji put: Holokaust je samo jedan i nista nije isto kao Holokaust. Staljinovi gulazi su logori smrti jer je cilj bio unistenje tih ljudi a ne reintegracija u drustvo. Ubijani su robovskim radom, nezvanicno su osudjeni da rade do smrti a zvanicno im je sudjeno i dobijali su zatvorske kazne.Ako do sada nisi pronasao argumente na ovolikom broju postova, onda je bolje da otvoris topik o kraju istorije pa mozemo tamo da polemisemo i o tome.
Link to comment
Da, pocelo je da lici na PZD i to kada je Kim Filbi odlucio da srozava diskusiju, nemocan da bilo sta smisleno kaze.Ako si citao postove i ako imas zrno dobre volje da o ovoj temi polemises, prestani da pises o trzistu koje oslobadja, kraju istorije i Aldo Moru.Ne razgovaramo mi ovde o komunizmu vec o genocidu i logorima.I ne samo o nacistickim koncentracionim logorima i gulazima, vec i o drugim pojavama genocida u kojima logori figuriraju kao sredstvo, pokusavamo da pisemo o uzrocima koji dovode do pojava u kojima ljudi na tako zverski nacin tretiraju druge ljude.Kim Filbi je taj koji stvara atmosferu laznog jednacenja nacistickih i sovjetskih logora smrti i stalno vraca pricu na to poredjenje a u nedostatku argumenata krece da srozava temu, ne bi li unistio topik. Ti si mu se, u jednom momentu radosno pridruzio.Ponovicu po ko zna koji put: Holokaust je samo jedan i nista nije isto kao Holokaust. Staljinovi gulazi su logori smrti jer je cilj bio unistenje tih ljudi a ne reintegracija u drustvo. Ubijani su robovskim radom, nezvanicno su osudjeni da rade do smrti a zvanicno im je sudjeno i dobijali su zatvorske kazne.Ako do sada nisi pronasao argumente na ovolikom broju postova, onda je bolje da otvoris topik o kraju istorije pa mozemo tamo da polemisemo i o tome.
pa zasto onda ovo tvrdis? zasto koristis terminologiju holokausta kada govoris o gulazima? zar nije dovoljno reci gulag pa biti suocen sa svim uzasima velike cistke iz 1936? ti si taj koji se boji da jevreji kradu spotlight tvojoj maloj desnicarskoj agendi. da ne govorim o tvom pozivanju na svakog antisemitu koji je stradao ikada: solzenjicin, AK, velimirovic pa na kraju i florenski.do sada si mogao hiljadu puta otvoriti topik o zlom brkatom gruzinu (koji je ubio vise levicara nego hitler) a ne pokusavati da podlo provuces izjednacavanje holokausta i gulaga.evo imam konstruktivan predlog napisi lepo ovde: gulag nije isto sto i nacisticki logor smrti (sto ti ostavlja prostora da razvijas sopstvenu terminologiju o tome) i otvori topik o staljinovim zlocinima i ja cu biti prvi koji ce tamo postovati.
Link to comment
Ne razgovaramo mi ovde o komunizmu vec o genocidu i logorima.
Ali bez komunističkog društva nema Gulaga! Ko te je osudio na pravdi boga, ko čuva taj Gulag i ko ga održava u takvom jezivom stanju? I zašto se niko ne buni?
uzrocima koji dovode do pojava u kojima ljudi na tako zverski nacin tretiraju druge ljude.
Nisam antropolog ni sociolog da o ovome raspravljam baš... Šta natera čoveka da činim drugom nažao? Šta te tera da budeš zao? Samoodržanje? Zadovoljstvo? Moć, snaga? Banalnost zla? Probali da odgonetnu, pametni ljudi.
Staljinovi gulazi su logori smrti jer je cilj bio unistenje tih ljudi a ne reintegracija u drustvo.
Ja ne mogu to da tvrdim. To bi bilo kao da si čitao umove Staljina i celog Politbiroa. Čemu onda šaraške? Jednog dana si u šaraški, drugog dana dolazi avion za Moskvu po tebe.
Link to comment
Ali bez komunističkog društva nema Gulaga! Ko te je osudio na pravdi boga, ko čuva taj Gulag i ko ga održava u takvom jezivom stanju? I zašto se niko ne buni?
Нема, јер се другде другачије зове. Види оно о Кенији, о јужноафричким бантустанима, о Гази.И откуд знаш да се нико не буни? Имаш негде слободне медије?
Nisam antropolog ni sociolog da o ovome raspravljam baš... Šta natera čoveka da činim drugom nažao? Šta te tera da budeš zao? Samoodržanje? Zadovoljstvo? Moć, snaga? Banalnost zla? Probali da odgonetnu, pametni ljudi.
Нисам ни ја антрополог, али творци таквих система врло добро знају како да вежу своје чауше. Слоба је, например, имао врло благу варијанту тог механизма за обичне државне службе - давао им мале плате (тј исплаћивао их касно, пуштао да их изједе инфлација) а с друге стране им навелико толерисао мито. Штавише, разне инспекцијске екипе су ишле у харач са списком колико лове извући од које приватне фирме, и враћале се кући са по 10К марака у џеповима.Тако се ствара лојалност из нужде - да би опстао, тај шраф мора да се укаља на страни система; кад је једном окрвавио/упрљао руке, зна да га ништа више опрати не може, и нема друге него да тера даље и да се бори за опстанак система за који је везан. Кад падне систем, пада и он.Свака мафија је већ научила да почетнику приреди да убије неког свог - ако је полицијски доушник или ускок, или ће да се ода, или ће да стварно убије колегу и пређе на страну мафије.Ситни чауши у гулазима знају колико мало фали да освану са друге стране жице.Дакле, у већини случајева самоодржање. Код неких, обично пентрање уз хијерархију.
Link to comment
pa zasto onda ovo tvrdis? zasto koristis terminologiju holokausta kada govoris o gulazima? zar nije dovoljno reci gulag pa biti suocen sa svim uzasima velike cistke iz 1936? ti si taj koji se boji da jevreji kradu spotlight tvojoj maloj desnicarskoj agendi. da ne govorim o tvom pozivanju na svakog antisemitu koji je stradao ikada: solzenjicin, AK, velimirovic pa na kraju i florenski.do sada si mogao hiljadu puta otvoriti topik o zlom brkatom gruzinu (koji je ubio vise levicara nego hitler) a ne pokusavati da podlo provuces izjednacavanje holokausta i gulaga.evo imam konstruktivan predlog napisi lepo ovde: gulag nije isto sto i nacisticki logor smrti (sto ti ostavlja prostora da razvijas sopstvenu terminologiju o tome) i otvori topik o staljinovim zlocinima i ja cu biti prvi koji ce tamo postovati.
Zasto da otvaram topik o brkatom Gruzinu kada nije on tema nego logori kao sredstvo genocida ?Ne govorimo samo o gulazima, nacinjemo mnoge zanimljive teme. Antisemitizam koji mi spocitavas, kao i podli pokusaj da izjednacavam Holokaust i gulag, iz posta u post, govori o tome da si zarobljenik sopstvene ideoloske matrice i van nje se ne snalazis.Zasto ne ponavljas iz posta u post, koje sam sve jevrejske autore navodio ili ispovesti prezivelih Jevreja iz logora smrti, bilo nacistickih, bilo sovjetskih ? Zasto nisi pokusao da das svoje vidjenje debate o nebombardovanju Ausvica ?Slozili smo se da je Staljin bio antisemita. Zasto je zatocen Florenski ? Zbog svog antisemitizma ?
Ali bez komunističkog društva nema Gulaga! Ko te je osudio na pravdi boga, ko čuva taj Gulag i ko ga održava u takvom jezivom stanju? I zašto se niko ne buni? Nisam antropolog ni sociolog da o ovome raspravljam baš... Šta natera čoveka da činim drugom nažao? Šta te tera da budeš zao? Samoodržanje? Zadovoljstvo? Moć, snaga? Banalnost zla? Probali da odgonetnu, pametni ljudi. Ja ne mogu to da tvrdim. To bi bilo kao da si čitao umove Staljina i celog Politbiroa. Čemu onda šaraške? Jednog dana si u šaraški, drugog dana dolazi avion za Moskvu po tebe.
Nije komunizam primarna tema ovog topika, analiziramo njegovu patologiju kada govorimo o gulazima. Ti si spomenuo da se moji postovi baziraju na antikomunistickim postulatima, podstaknut Kimom Filbijem pa otuda ovaj odgovor.Ne govorimo o antropologiji i pojedinacnom nanosenju zla. Govorimo o masovnim zlocinima, genocidu i ideoloskim premisama koje do toga dovode.Ovo poslednje bih preskocio, bolje je za tebe. Edited by fabius maximus
Link to comment
Zasto da otvaram topik o brkatom Gruzinu kada nije on tema nego logori kao sredstvo genocida ?Ne govorimo samo o gulazima, nacinjemo mnoge zanimljive teme. Antisemitizam koji mi spocitavas, kao i podli pokusaj da izjednacavam Holokaust i gulag, iz posta u post, govori o tome da si zarobljenik sopstvenih ideoloskih iluzija i van toga ne funkcionises.Zasto ne ponavljas iz posta u post, koje sam sve jevrejske autore navodio ili ispovesti prezivelih Jevreja iz logora smrti, bilo nacistickih, bilo sovjetskih.Tvrdis da je Staljin bio antisemita. Zasto je zatocen Florenski ? Zbog svog antisemitizma ?
gde to tvrdim za staljina? tema je ovog posta genocid, holokaust, gulag, film. za sada si odgovorio na jednu od 4 zadate teme.znaci ako mislis tako sto mislis a sta te kosta da to jednom jednostavnom izjavom i pokazes. napisi samo gulag nije isto sto i nacisticki logori smrti i ja ti se skidam sa grbace kao onaj zli patuljak iz nemackog narodnog predanja.za svaku je pohvalu kada navodis prezivele zrtve holokausta ali to je onda protkanao citatima ili pozivanjima na poznate antisemite. za mene je to u najmanju ruku paradoksalno.i btw utvara ti postavlja sasvim razumna pitanja.
Link to comment
gde to tvrdim za staljina? tema je ovog posta genocid, holokaust, gulag, film. za sada si odgovorio na jednu od 4 zadate teme.znaci ako mislis tako sto mislis a sta te kosta da to jednom jednostavnom izjavom i pokazes. napisi samo gulag nije isto sto i nacisticki logori smrti i ja ti se skidam sa grbace kao onaj zli patuljak iz nemackog narodnog predanja.za svaku je pohvalu kada navodis prezivele zrtve holokausta ali to je onda protkanao citatima ili pozivanjima na poznate antisemite. za mene je to u najmanju ruku paradoksalno.i btw utvara ti postavlja sasvim razumna pitanja.
Znaci tvrdis da Staljin nije bio antisemita ? Ili ne mozes to da tvrdis, kao i Utvara, jer bi to bilo kao da mu citas um ? Kada bi tako posmatrali stvari, istorija kao nauka ne bi ni postojala.Odgovorio sam na sve teme iz naslova topika ali ti vidis samo ono sto mozes da prihvatis, to sam ti objasnio u prethodnom postu.Vec sam nebrojeno puta napisao da nacisticki logor smrti nije isto sto i sovjetski logor smrti ali i da ti raspravu konstantno navodis na to poredjenje. Ovde pisemo i o drugim stvarima ali ti to ne citas jer imas organsku odbojnost prema svemu sto se ne uklapa u tvoju ideolosku matricu.Ne navodim samo prezivele zrtve Holokausta i to nije protkano nikakvim citatima poznatih antisemita. To jednostavno nije istina.Navodim prezivele jevrejske zrtve Holokausta i Gulaga, navodim jevrejske autore koji su pisali o Holokaustu i Gulagu a navodim i navodicu cinjenice iz drugih logora smrti u kojima se sprovodio genocid, jer je to tema topika.Ko je i kakva mi pitanja postavlja Utvara nije relevantno za diskusiju.
Link to comment
Znaci tvrdis da Staljin nije bio antisemita ?
citaj sta je napisano. ja nijednom nisam to tvrdio. doduse pokazao sam da su solzenjicin, AK, velimirovic i florenski u najboljem slucaju po njih imali antisemitsku crtu. a ti cudno biras bas te ljude i mene nazivas molohom kao da me optuzujes za praksu kradje i zrtvovanja dece goyima.
Ili ne mozes to da tvrdis, kao i Utvara, jer bi to bilo kao da mu citas um ? Kada bi tako posmatrali stvari, istorija kao nauka ne bi ni postojala.
pa tvoj problem je, sto nasuprot ociglednim razlikama koje su takodje i razlike koje odvajaju logor smrti od gulaga i totalno varvarstvo od takve kakve civilizacije koju imamo, sto uvodis tajno znanje i uvid u namere istorijskih aktere. sovjetski sistem je sudio svojim zrtvama. licemerno? da. ali sistem koncentracionih logora i logora smrti nije imao potrebe za tim: rodjen si nepodoban i ubijen si na osnovu kulturnog koda koji je navodno upisan u tvojim genima. uazasan i smrtonosan darvinizam. neki put je licemerje prednost. kompliment koji zloca daje vrlini pokusavajuci da sakrije koliko je ruzna.musharaf ti je vec pokazao kako je antisemita solzenjicin lecen od tumora u gulagu a ja sam pokazao kako je cuvar u gulagu mogao ocas posla da se pretvori u zatvorenika. utvara je pokazao zlokobnu i sadisticku pseudo-utilitarnost koja je krasila ove uzasne institucije. i sve to sto smo pokazali ima ime gulag. ali ti opet insistiras na idiosinkraticnom imenu koje valjda treba da prizove u pamet industriju smrti, dusegubke, getoe, sabirne centre, vozove pune ljudskog mesa, sadisticke cuvare zadojene drevnom mrznjom, brodove koji lutaju morima pune ljudi koje niko nece da primi, konferenciju u wannsee-u i planove za konacno resenje. sve ono sto ima ime logor smrti.
Odgovorio sam na sve teme iz naslova topika ali ti vidis samo ono sto mozes da prihvatis, to sam ti objasnio u prethodnom postu.Vec sam nebrojeno puta napisao da nacisticki logor smrti nije isto sto i sovjetski logor smrti ali i da ti raspravu konstantno navodis na to poredjenje. Ovde pisemo i o drugim stvarima ali ti to ne citas jer imas organsku odbojnost prema svemu sto se ne uklapa u tvoju ideolosku matricu.Ne navodim samo prezivele zrtve Holokausta i to nije protkano nikakvim citatima poznatih antisemita. To jednostavno nije istina.Navodim prezivele jevrejske zrtve Holokausta i Gulaga, navodim jevrejske autore koji su pisali o Holokaustu i Gulagu a navodim i navodicu cinjenice iz drugih logora smrti u kojima se sprovodio genocid, jer je to tema topika.Ko je i kakva mi pitanja postavlja Utvara nije relevantno za diskusiju.
nacisticki antisemitizam i antisemitizam pravoslavne teologije kao i rani antisemitizam saudijaca je sustinski kodirani anti-modernizam. i to je dovedeno do pakoksizma u tvojim postovima. u stanju si da citiras prezivele iz holokausta i da istovremeno radis protiv njih odnosno da drzis pozicije koje su sustinski imali oni koji su ih ni krive ni duzne i bez sudjenja na osnovu porekla, kao ljude bez zemlje i ljude kapitala i ljude knjige, poslali u logore.ti cak i sada sa mnom u raspravi ne mozes da se uzdrzis da ne ustvrdis da ja imam neku organsku ideolosku odbojnost!? ako to nije nacizam ja ne znam sta je. nacizam na nivou jezika odnosno diskursa. i tu hiljade citata prezivelih iz holokausta ne pomazu.mislim da je ovaj post prilicno uljudan i da je kao takav zgodan da bude moj poslednji na ovoj temi za neko vreme. cercil je rekao da je fanatik covek koji ne moze da promeni misljenje a nece da promeni temu.moje misljenje po ovom pitanju je prilicno adamantno tako da mi samo ostaje promena teme. Edited by kim_philby
Link to comment

oprostite na upadu/mrzi me da citam 15 strana/ ali djuishki genocid nije nista specijalno. bilo ih je dosta a genocidirani im ne pridaju posebnu paznju. osim, naravno, djuisha.jel to pokusavaju da genocid nad njima obozavaju? njihov je specijalan, ne? pa im to daje pravo da to rade drugima?fora je u PR. koliko se reklamiras/toliko si vredan. kad ih ubedis da nas je 6 mil stradalo/dobijas 6 mil poena, ne?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...