Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Bila je ta priča pre godinu ili dve ali u praksi nije bilo tako.

Evo sad šacnuo neku blokovsku grupu sa oglasima i monteri na primedbu "mnogo je kume" uzvraćaju "takav je dogovor"



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Moguće da sada grupa/sindikat ima mnogo više članova koji poštuju dogovor ali može biti i da ih je sve manje te da je samim tim i cena jača. Čini mi se da se na ugradnju ili servis nikada duže nije čekalo, samim tim msm da je odliv mozgova u pitanju.

Realno, krvav je to i često opasan posao prilično.

Link to comment

napisah, što se klime tiče, ranije da sam proletos dao 10400 + 3600 za 3 metra cevi i ostalog, prizemna kuća. pre toga, servisi su tražili između 150 i 180 €. nije više € parametar za cenu. pre je neki but ili gorivo.

Link to comment
Da li je neko koristio ovo sokocjalo ili nesto slicno - merac potrosnje kucnih aparata?
 
Valja li? Mojim matorcima stizu preveliki racuni za struju pa pokusavamo da otkrijemo uzrok.
Ako su drastično veći možda postoji sumnja da vam se neko "prikačio".
To proveriš da pogasiš sve i vidiš da li vrti brojilo.
Takođe proveri i brojke na brojilu, jer je čitanje "autsorsovano" i prilična je divljina.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

- možda je bojler pun kamenca pa mu treba večnost da zagreje vodu ili je zamrzivač ili frižider delimično ispravan pa se motor ne isključuje, pa umesto da troši 30 kW mesečno, troši 100 pa čak i do 150 kW...

  • +1 1
Link to comment

Zvali smo elektricara, radili taj test sa osiguracima, nije nam se niko nakacio.

 

Bas cu videti to za bojler, moguce da je do toga. Ne znam kako to za frizider da proverim?

Link to comment

ja sam u aprilu,znaci van sezone,zvala 10 servisa za klimu i svi su mi rekli istu cenu-10.000 ugradnja i 2.000 po m instalacije

(kod nas je po mestu za klimu koje je predvideo gradjevinar trebalo biti preko 5m insta pa sam rekla zajebi i stavljaj nosac na zid sa 3m insta i to mi je puno)

Link to comment

od pre par dana>

 

demontaza>4.000

montaza>10.000

duzni metar instalacije>2.200

par nosaca>4.200

ustemavanje instalacije po duznom metru>2.000

Edited by holden kolfild
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...