Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

9 hours ago, mustang said:

Videcu 

 

Ribarsku mrezu razapnem po zidu :) 

 

Svaka soba je u razlicitim pastelnim bojama. Svako je birao kako je hteo. Moja je plava, detetova roze pastelno, kevina maslinasta. Muzevljeva soba  ista boja ko moja jedino. 

samo se salim, nisam ozbiljan - sta on ima vise da bira, izabrao je jednom i to je to :)

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

10 hours ago, mustang said:

Videcu 

 

Ribarsku mrezu razapnem po zidu :) 

 

Svaka soba je u razlicitim pastelnim bojama. Svako je birao kako je hteo. Moja je plava, detetova roze pastelno, kevina maslinasta. Muzevljeva soba  ista boja ko moja jedino. 

Mreža bi bila super :)

Link to comment
6 hours ago, x500 said:

samo se salim, nisam ozbiljan - sta on ima vise da bira, izabrao je jednom i to je to :)

 

Jaoo i to sto je izabrao nabija mi na nos da je bio pod dejstvom lekova (istina), jer niko normalan, po njemu, ne bi mogao sa mnom :lolol: ...al nikako da ode :D...

 

Nema sta da se pita. On mrzi belu tako da je super zadovoljan. A ja kod njega kuci panicni napad dobijem od jarkih boja svuda. Ma idi. Vole nasi zuto, crveno, zeleno...jebem ti ko da sam u beneton reklami. Izadjem iz njegovog stana kao da sam pod dejstvom pecuraka. Gledam u kamen zgrade samo da se resetujem 

 

 

Zaboravila sam da dodam da je kompletno nova elektrika razvucena po kuci i promenjene cevi za vodu. A svaka soba na duzim zidovima ima po 2 stekera sa leve i desne strane zida, stekere sa plus dva USB dzeka jer sve se danas puni na usb i da ne moram da dovlacim konvertere i adaptere vise.  

 

Jedini problem sad imam, al to ce majstor posle sezone da pogleda je da mi sviraju cevi sad. Kad pustim vodu u kuhinji ili neki od tuseva ili neki od stanova gore, zapisti mi negde u zidu oko bojlera. Mislili smo da je zbog hidrofora i pritiska al nije

Edited by mustang
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 27.7.2022. at 9:23, Frank Pembleton said:

Treba da okačim par malih slika na ove zidove u atomskom skloništu pogrešno nazvanom stambenom jedinicom.
E sad pošto mi se ne buši to sad udarnom bušilicom za te sitne stvari, jel ima neka šema sa "ukucavanjem" tj. postoje li neki ekseri?
Nešto mi u glavi da je ćale to rešavao sa ukucavanjem...



....shiit has hit the fan.

IKEA ima i ove kukice koje se kače na zid lepljivom trakom (bez ukucavanja): https://www.ikea.com/rs/sr/p/alfta-cicak-traka-za-ram-bela-50382841/

Link to comment
  • 2 weeks later...

Cime da zakrpim kanalizacionu cev? Debela je cev, plasticna, skuplja vodu sa oluka i iz dvorista i prosledjuje u odvod. Ima pukotinu precnika otprilike 2cm i zakopana je u dvoristu.

Link to comment
30 minutes ago, goofs said:

Cime da zakrpim kanalizacionu cev? Debela je cev, plasticna, skuplja vodu sa oluka i iz dvorista i prosledjuje u odvod. Ima pukotinu precnika otprilike 2cm i zakopana je u dvoristu.

Neki sika lepak/zaptivač... Mada ako otkopavaš onda iseci, nastavak cevi i reši trajno. 

Link to comment

Nešto ovako. 

Isečeš ispred i iza pukotine i ubaciš ovo tj ono što odgovara prečniku.  Mislim možeš zakrpiti, ima tih raznih sika,  wurth pa preko duck tape ali ja bih rešio trajno... 

images?q=tbn:ANd9GcSELw55-N7-zK-WS4zVatc

  • Hvala 1
Link to comment

postoje one šelne kojima vodovodžije zapušavaju rupe na cevima na ulici.  videh da ješirina gumenog prstana 2.5 cm. ako treba šire, probaj sa dve jedna uz drugu sa podmetnutom gumom (uutrašnjom auto gumom, recimo)

  • +1 1
Link to comment

Hvala ljudi, probacu verovatno sa tom gumom, pa da je fiksiram šelnom. Kontam da je pravi nacin da se sece cev i stavlja taj spoj, ali mi je to trenutno prekomplikovano za realizaciju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...