Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Poskupio je materijal strasno. U januaru mi majstor elektricar kukao kako je neki kabl poskupio za 0.35€ po metru duznom. To jos prije rata u Ukrajini. U maju sam nesto renovirao na roditeljskoj kuci, mijenjao stolariju, krov..  kompletan racun bio skoro 40% veci od planiranog. A i dobrih majstora je sve manje, pa logicno da je sve otislo dodjavola.

  • +1 4
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

ma nije samo da materijala, poludeli majstori

 

kolega kupio neku kuću na avali, treba struju da radi i prvi majstor mu je obračunavao po kvadratu(:blink:) i tražio 2500€, drugi isto iz edb/eps mu je za isti posao tražio 1200€

  • +1 2
Link to comment

Deru kad im se može.

 

Otišlo je sve što valja, što bi rekao Rambo, na rad u EU na po tri meseca.

 

Odlaze i dolaze, jedino ako ih se navata u medjusmeni, inače su ostali samo priučeni.

 

  • +1 1
Link to comment

Upravo tako, svi koji znaju ili su otišli preko ili rade za velike pare i ovde. Priučeni i slaboznanci rade za relativno normalne novce.

Očekujem dalji rast cena u sv slučaju.

Link to comment

napravili su udruzenje na koje si upucen ako hoces da imas garanciju. mozes ti i sam da je montiras na npr. prizemnoj kuci/sto je smesan posao/ ali nemas potpis i pecat o ugradnji i ne vazi ti garancija.

Link to comment

Jeste šablonski ali nije smešan ni u prizemnoj kući...ipak treba znati kako, šta, redosled, imati alat...ili neće da fercera, a onda garancija kaput.

Link to comment

Treba da okačim par malih slika na ove zidove u atomskom skloništu pogrešno nazvanom stambenom jedinicom.
E sad pošto mi se ne buši to sad udarnom bušilicom za te sitne stvari, jel ima neka šema sa "ukucavanjem" tj. postoje li neki ekseri?
Nešto mi u glavi da je ćale to rešavao sa ukucavanjem...



....shiit has hit the fan.

Link to comment
On 21.7.2022. at 21:46, Barti66 said:

Upravo tako, svi koji znaju ili su otišli preko ili rade za velike pare i ovde. Priučeni i slaboznanci rade za relativno normalne novce.

Očekujem dalji rast cena u sv slučaju.

 

Ide kriza, opasce potraznja pa ce se i cene verov korigovati... ne da je za radost

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Treba da okačim par malih slika na ove zidove u atomskom skloništu pogrešno nazvanom stambenom jedinicom.
E sad pošto mi se ne buši to sad udarnom bušilicom za te sitne stvari, jel ima neka šema sa "ukucavanjem" tj. postoje li neki ekseri?
Nešto mi u glavi da je ćale to rešavao sa ukucavanjem...



....shiit has hit the fan.

Nekada se radilo sa ovim

https://www.kupujemprodajem.com/uredjenje-kuce/razne-kucne-stvari/kukice-za-kacenje/oglas/138072745#mhs0-1658911426044

59 minutes ago, Mel said:

 

Ide kriza, opasce potraznja pa ce se i cene verov korigovati... ne da je za radost

Možemo to da gledamo i ovako: Neće se imati za nove aparate pa će se više popravljati stari a tada cena neće ići dole sigurno jer majstora jednostavno nema.

Videćemo.

Link to comment

Ne znam gde da pitam pa hajd ovde, da li je neko imao iskustvo sa onim crevima za vodu  što se skupljaju - rastežu  pod pritiskom. Treba mi skoro 50 metara  da od nekog bunara dovučem vodu kevi do baštice, baštenska creva  na metar  poslupela nenormalno, ovo još i mogu preko oglasa da nadjem  za ne mnogo para. Treba da okačim na potopnu pumpu

Link to comment
10 hours ago, Barti66 said:

Nekada se radilo sa ovim

https://www.kupujemprodajem.com/uredjenje-kuce/razne-kucne-stvari/kukice-za-kacenje/oglas/138072745#mhs0-1658911426044

Možemo to da gledamo i ovako: Neće se imati za nove aparate pa će se više popravljati stari a tada cena neće ići dole sigurno jer majstora jednostavno nema.

Videćemo.

Takve kukice, pored drugih, nalaze se i u Ikea kompletu za kačenje.

Jesu upotrebljive i zapravo su najbolje od svega što sam probao na kretenskim zidovima poput ovih koje Frank opisuje, uz manu da se vide.

 

9 hours ago, Frank Pembleton said:

E sad me podset da je matori zapravo "vadio" ove ekserčiće i ukucavao jedan po ramu...
Ajd videću...







... Shiit has hit the fan
 

Nema razloga ne ukucati sva tri ekserčića!

 

Možda treba kačiti nekim obostrano lepljivim trakama?

Link to comment
Nema razloga ne ukucati sva tri ekserčića!
 
Možda treba kačiti nekim obostrano lepljivim trakama?

Ove plastične kuke su mnogo velike za te mini formate koje hoću da kačim...

Sad mi pade na pamet ovo što sam video u Ikei
fe7ccbc2ac502058430735a8684994d9.jpg
1ff00b685a5315e330a3328d9ab7f556.jpg



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...