Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

7 hours ago, Jumanji said:

Ne razumem Vas koja plasticna plocica?

 

909206e3c264cc359eccbd28be25384d.jpgcc14a6a29af7029c53179c2e3d2323ba.jpg

plastična pločica, okrugla sa 4 rupe i jednom elipsastom na donjoj slici. šraf treba da prođe kroz tu elipsastu rupu i duži tipl i da se ovlaš zašrafi za onaj deo sa maticom kao što je na gornjoj slici. onda se lupne nečim da šraf i obe plastike prođu kroz rupu i blago zašrafi. ponoviti sa drugom rupom na šolji.

 

sledi štelovanje šiljaka koji se vide na donjoj slici u odnosu na dasku koja se natiče na njih. šolje su različitih oblika i rastojanja između rupa pa zato treba zakretati one dve okrugle pločice dotle da daska bez napora naseda na ta dva šiljka. onda treba šravove zategnuti koliko možeš. pre postavljanja daske treba plastične pločice pokriti metaliziranim poklopcima. 

 

ove daske, pored toga što se usporeno spuštaju mogu i da se pritiskom na dugme odvoje od šolje kako bi se ona detaljnije oprala. zbog toga sam kupio takvu dasku pre dve godine no, vodoinstalater koji je bio plaćen da sve odradi nije umeo da natakne dasku pa je sjebao nešto u njoj tako da sada sama bez pritiska na dugme može da skine a i pada na šolju kao i sve druge.

 

eto, budi pažljiva sa klozetskom daskom. sretno ti bilo.

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Sve sam tako radila, mislim da sam sve detaljno opisivala prethodno, na kraju na slici gde u ruci drzim celu skalameriju tako je sve namesteno kako kazete, osim sto nedostaje guma izmedju ispod plocice. Inace to nije plasticna plocica vec metalna, samo je tipl plasticni. Pokusala gumenim cekicem da ga uguram naravno, nece nikako. Centriranje daske i postavljane je lako, to nije nikakav problem.

 

 

Link to comment

ovako na slici ta počica za centriraje izgledala je kao da je plastična. kod mene su metalne. čudno je da tipl ne može u rupu. trebalo bi da su rupe na šolji standardnog prečnika. čudno.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 5.6.2020. at 23:33, Jumanji said:

Sve sam tako radila, mislim da sam sve detaljno opisivala prethodno, na kraju na slici gde u ruci drzim celu skalameriju tako je sve namesteno kako kazete, osim sto nedostaje guma izmedju ispod plocice. Inace to nije plasticna plocica vec metalna, samo je tipl plasticni. Pokusala gumenim cekicem da ga uguram naravno, nece nikako. Centriranje daske i postavljane je lako, to nije nikakav problem.

 

 

 

ako nece tako, probaj nekako drugacije :)

 

vidi da li taj sraf izlazi ispod solje, pa ga zavrni direktno dole

ili ako je kratak, kupi 2 srafa sa maticom koji pasuju, ali da su duzi, pa ih usrafi odozdo

Link to comment
 

ako nece tako, probaj nekako drugacije [emoji4]

 

vidi da li taj sraf izlazi ispod solje, pa ga zavrni direktno dole

ili ako je kratak, kupi 2 srafa sa maticom koji pasuju, ali da su duzi, pa ih usrafi odozdo

Da, da tako je i bilo, jer drugog rešenja nema [emoji4]

 

 

Link to comment
48 minutes ago, foto said:

hvala Blok na savetu.

odradilo posao, isplatilo se i ostalo za dz za neka druga farbanja. sto je najvaznije ustedelo puno vremena.

 

Nema na cemu ne zezaj isplatljiva stvarcica.

Link to comment

super alatljika. i veliki plus joj je to sto se pere i brzo i lako. mislim da joj jos nisam usao u fazon skroz. trosi mi oko 20posto vise laka ali mozda je to i normalno za te pistolje. na konzervi pise 12kvadrata, a ja isteram 10t

Link to comment

hrastovina i camovina. ali vidim da tu ima jos vezbanja oko podesavanja tako da je to sigurno do mene. ali ustedelo mi vremena tako da mu prastam tih 10-20posto. a, realno i lakovi i boje su se mngo promenile u odnosu na ono sto smo imali po farbarama pre 10tak godina.

ovo je po tvom savetu bolje od boschovog resenja. meni se u startu dopalo jer je sve u jednoj masini, bez usisivaca kao bosch sto ima se sobom.

Link to comment
On 21.6.2020. at 20:37, foto said:

hrastovina i camovina. ali vidim da tu ima jos vezbanja oko podesavanja tako da je to sigurno do mene. ali ustedelo mi vremena tako da mu prastam tih 10-20posto. a, realno i lakovi i boje su se mngo promenile u odnosu na ono sto smo imali po farbarama pre 10tak godina.

ovo je po tvom savetu bolje od boschovog resenja. meni se u startu dopalo jer je sve u jednoj masini, bez usisivaca kao bosch sto ima se sobom.

Jel potrebno neko majstorsko iskustvo da se tim pistoljem ofarbaju drvena unutrasnja vrata (farba+lak). 

Da li su ovi toplotni pistolji dobri za skidanje stare farbe?

Link to comment
11 hours ago, Paul Gompitz said:

Jel potrebno neko majstorsko iskustvo da se tim pistoljem ofarbaju drvena unutrasnja vrata (farba+lak). 

Da li su ovi toplotni pistolji dobri za skidanje stare farbe?

 

Staru farbu ne moras da skidas osim ako nije ispucala,dovoljno je da je malo matiras smirglom,tacnije napravis hrapavom da ima za sta nova boja da se uhvati.

Mozes naravno i da skines staru farbu fenom ali obrati paznju koliko je stara boja na vratima stara,tacnije pre dosta godina fare su u sebi zadrzale olovo pa ako se skida fenom moze da bude i otrovna.Ako skidas staru farbu moras i da gitujes vrata.

Sto se tice farbanja mozes naravo i tim pisoljem ali mislim da ti se ne isplati da kupjes pistolj za to,valjak je odlican za te stvari.

 

Link to comment

evo covek od zanata ti odgovori sve. za jedna vrata mali valjak ti vrsi posao savrseno.

ja sam se raspitivao jer sam u malo vecem poslu renoviranja stana a nakupilo se tu dosta i nekih poslova koji su cekali i cekali i sad mi ova izolacija (pisi smanjenje izlazaka u kafanu). po savetu sa foruma uzeo sam wagnerov pistolj i vise sam nego zadovoljan sa njime. jos uvek se drzim lakova i lazura na bazi vode, a uljane boje cekaju da stignu na red. najveca fascinacija spravom mi je ta da brze operem pistolj nego nekada cetke.

ako moram da budem iskren, na brzini sam dobio puno, a sto se kvaliteta tice jos se jurim sa valjkom ali blizu sam. u svakom slucaju pametno potrsene pare (iz moje vizure)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...